کد خبر: ۹۲۶۳۹
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره آخرین جزئیات تعیین حقوق کارگران در سال ۹۸ توضیحاتی داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان جلسه تعیین مزد شورای عالی کار در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کارگران ستون فقرات کشور هستند.

وی با بیان اینکه در شورای تعیین دستمزد جلسات زیادی را برگزار کردیم، افزود: بعد از بحث‌های زیاد بر سر ماده ۴۱ قانون کار و بند یک این قانون در شورای عالی کار، سرانجام بر روی میزان دستمزد در سال ۹۸ به تفاهم رسیدیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در مرحله اول در شورای عالی کار در خصوص آثار ناشی از نرخ تورم براساس اعلام مراکز کشور به توافق رسیدیم.

شریعتمداری تصریح کرد: بدون شک تصمیمات گرفته شده در این جلسه مورد قبول جامعه کارگری و کارفرمایی نیست، اما تمام تصمیمات این جلسه بر مبنای تعامل و همکاری اخذ شده است.

وی افزود: هر چند رابطه خیلی نزدیک و مستقیمی میان حقوق کارمندان دولت و تصمیم شورای کار برای حقوق کارگرانی که مشمول قانون کار هستند وجود ندارد، اما با یک نیم نگاه به مجلس شورای اسلامی و بودجه در نظر گرفته شده از سوی دولت برای سال ۹۸، در این جلسه گفتگو کردیم و بعد از بحث‌های طولانی میزان حداقل مزد روزانه ۵۰۵ هزار و ۶۲۷ ریال به علاوه ۱۳ درصد رشد سایر سطوح تعیین کردیم.

شریعتمداری ادامه داد: امیدواریم با این تصمیم شاهد ایجاد شرایط مطلوبی برای کارگران در سال ۹۸ باشیم.

وی افزود: در خصوص سایر سطوح هم در جلسه بحث و گفتگو کردیم و در خصوص افزایش کمک هزینه مسکن پیشنهاد‌هایی داده شد که نظرات به هئیت وزیران تحویل داده خواهد شد تا در خصوص آن تصمیم گیری شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بساط گستری  درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

بساط گستری درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

محمدصادق زمانی مدیر حریم شهربانی شهرداری تهران پیرامون الگوی جهانی رفع سد معبر در ایران، گفت: خشونت در برخورد با بساط گستران رسم کشور ما نیست و ماموران به هنگام برخوردهای فیزیکی بساط گستران تنها در مقام دفاع بر می آیند.
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.