کد خبر: ۹۲۶۳۹
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره آخرین جزئیات تعیین حقوق کارگران در سال ۹۸ توضیحاتی داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان جلسه تعیین مزد شورای عالی کار در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کارگران ستون فقرات کشور هستند.

وی با بیان اینکه در شورای تعیین دستمزد جلسات زیادی را برگزار کردیم، افزود: بعد از بحث‌های زیاد بر سر ماده ۴۱ قانون کار و بند یک این قانون در شورای عالی کار، سرانجام بر روی میزان دستمزد در سال ۹۸ به تفاهم رسیدیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در مرحله اول در شورای عالی کار در خصوص آثار ناشی از نرخ تورم براساس اعلام مراکز کشور به توافق رسیدیم.

شریعتمداری تصریح کرد: بدون شک تصمیمات گرفته شده در این جلسه مورد قبول جامعه کارگری و کارفرمایی نیست، اما تمام تصمیمات این جلسه بر مبنای تعامل و همکاری اخذ شده است.

وی افزود: هر چند رابطه خیلی نزدیک و مستقیمی میان حقوق کارمندان دولت و تصمیم شورای کار برای حقوق کارگرانی که مشمول قانون کار هستند وجود ندارد، اما با یک نیم نگاه به مجلس شورای اسلامی و بودجه در نظر گرفته شده از سوی دولت برای سال ۹۸، در این جلسه گفتگو کردیم و بعد از بحث‌های طولانی میزان حداقل مزد روزانه ۵۰۵ هزار و ۶۲۷ ریال به علاوه ۱۳ درصد رشد سایر سطوح تعیین کردیم.

شریعتمداری ادامه داد: امیدواریم با این تصمیم شاهد ایجاد شرایط مطلوبی برای کارگران در سال ۹۸ باشیم.

وی افزود: در خصوص سایر سطوح هم در جلسه بحث و گفتگو کردیم و در خصوص افزایش کمک هزینه مسکن پیشنهاد‌هایی داده شد که نظرات به هئیت وزیران تحویل داده خواهد شد تا در خصوص آن تصمیم گیری شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

در پی بارندگی صبح امروز اهواز معابر شهر دچار آبگرفتگی شدند.
زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

بر اثر وقوع سیل اخیر در استان مازندران روستاهای شهر کیاکلا به شدت آسیب دیده و خانه‌های روستایی دچار خسارات جدی شده است.
آخرین اخبار