کد خبر: ۹۲۵۷۹
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳
مدیرکل زندان‌های استان کرمان:
مدیرکل زندان‌های استان کرمان از آزادی ۳۵۴ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد طی سال جاری در این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رمضان امیری در جشن «جود و کرم در بهار علوی» با محوریت آگاهی بخشی برای پیشگیری از سوانح رانندگی ضمن تبریک ایام عید رجب با اشاره به اینکه اثرگذاری زندان باید به گونه‌ای باشد که دیگر شاهد بازگشت مجدد زندانیان نباشیم؛ گفت: هدف از برگزاری این جشن، تأثیر آزادسازی زندانی‌های جرایم غیرعمد است.

مدیرکل زندان‌های استان کرمان گفت: در سال ۹۷ حدود ۳۵۴ نفر زندانی جرایم غیرعمد توسط خیران و ستاد دیه آزاد شدند و هم اکنون ۲۱۹ نفر زندانی جرایم غیرعمد از جمله نفقه و چک و مهریه داریم که با همت مسئولان امروز ۹ نفر از جرایم غیرعمد و ۲۲ نفر از جرایم دیگر آزاد می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط سخت اقتصادی کمک به خانواده نیازمندان زندانیان حائز اهمیت است، گفت: دو هزار و ۱۰۰ اقلام و سبد کالا برای خانواده زندانیان توزیع می‌شود که در ایام عید دغدغه نداشته باشند.

وی ادامه داد: با توجه به کمبودهای به وجود آمده امسال نسبت به سال گذشته خیران پیگیر بودند و رشد ۴۰ درصدی در مشارکت‌ها داشتند.

امیری گفت: امیدواریم امسال حداقل برای همکاران و خانواده مددجویان سالی بدون تصادف باشد.

وی در راستای دغدغه مقام معظم رهبری که توصیه به کاهش سانحه تصادفات دارند، گفت: امسال استان کرمان در رده اول سانحه تصادفات بوده است که امیدواریم شاهد این باشیم تا این جایگاه نزول پیدا کند و کمترین حوادث را داشته باشیم.

در این مراسم پنج نفر از زندانی‌های جرایم غیرعمد آزادسازی شدند.
برچسب ها: شهرفردا ، کرمان ، مددجویان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .