کد خبر: ۹۲۵۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
شهر فردا گزارش می دهد
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به اینکه 5 بوستان آماده خدمات رسانی به مسافران نوروزی است گفت: هتل ها و مراکز اقامتی پایتخت با تخفیف 50 درصدی آماده خدمت رسانی به گردشگران نوروزی است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به  برنامه های ستاد گردشگری شهرداری تهران در نوروز 98 با شعار دور تهران بگردیم دنبال می شود، در گفتگو با خبرنگار شهر فردا گفت:یکی از برنامه هایی که سالهای گذشته هم مطرح بوده بحث اسکان در شهر است، توصیه ستاد گردشگری در گام اول به مسافران نوروزی مراجعه به مراکز اقامتی و هتل هاست که در نوروز 98 با 50 درصد تخفیف ارائه خدمات دارند، و در صورتی که علاقمند بودند در فضای باز اسکان یابند این فضاها به صورت کمپین به مسافران ارائه خدمت خواهد داشت. 

5 بوستان پذیرای مسافران نوروزی
سیف با اشاره به اسکان مسافران در 5 بوستان تصریح کرد: بوستانهای مسافر در منطقه 4 بوستان چیتگر، بوستان ولایت ، بوستان سرخه حصار و بوستان مسافر در منطقه 15 برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است. 

وی افزود: نکته قابل توجه دیگری که برای گردشگری سال 98 در نظر گرفته شده اتوبوس گردشگری است که  مسیری را از میدان آزادی به سمت تجریش و برگشت از تجریش به سمت هفت تیر خیابان آزادی به صورت یک رینگ اتوبوسرانی در گردش خواهد بود که البته به صورت رایگان و با یک راهنمای گردشگری  که در اتوبوسها مستقر است،شهروندان گردشگر را راهنمایی و با ورود به هر ایستگاه مقاصد گردشگری به مسافران معرفی می شود، همچنین مسافران می توانند پیاده شده و از آن مقاصد بازدید کرده و مجددا با اتوبوس بعدی طی مسیر داشته باشند.  
 
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به اینکه اگر مسافران در همان مسیر اتوبوس گردشگری قرار بگیرند به فاصله 45 دقیقه اتوبوس بعدی در ایستگاه حضور داشته و ارائه خدمات به مسافران خواهد داشت، اظهار کرد: این اتوبوسها دائم در حال گردش در این رینگها خواهند بود و از ابتدای نوروز خدمات رسانی آنها آغاز می شود.
 
وی همچنین با اشاره به اینکه این اتوبوسها نیاز به ثبت نام نداشته و رایگان ارائه خدمات به مسافران و گردشگران نوروزی خواهند داشت، افزود: اگر میزان استقبال در سطحی باشد که احساس شود نیاز به ثبت نام وجود دارد و حجم استقبال افزایش یابد و خودروها پاسخگوی حجم استقبال نباشند در آن صورت ثبت نام انجام می گیرد. 

پرسه گردی در تهران  
سیف در ادامه با تاکید بر اینکه این طرح شامل گردشگران تهرانی و مسافرانی است که از شهرهای دیگر به تهران سفر می کنند، گفت: طرح دیگری با عنوان پرسه در شهر پیش بینی شده که این طرح در 18 مسیر مختلف که عموما بافت مرکزی شهر را شامل می شود با حضور راهنمایان گردشگری که آرم پرسه در شهر را روی کلاه و کوله خود دارند حضور داشته و گردشگران را به صورت پیاده در مسیرهایی که از قبل تعیین شده هدایت خواهند کرد.  
 
 وی همچنین با اشاره به اینکه این اطلاعات به گردشگران داده می شود تصریح کرد: در مسیر حرکت مقاصد گردشگری تا رسیدن به مقصد مکان مورد نظر معرفی شده و اگر گردشگران تمایل به بازدید از برخی مقاصد که در طول نوروز باز هستند داشته باشند وارد آن سایت شده و در غیر این صورت راهنما با مردم همراهی کرده و به سراغ مقصد گردشگری بعدی خواهد رفت.  
 
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران در ادامه با اشاره به اینکه این محدوده به صورت یک مسیر بسته پیش بینی شده و محل استقرار پرسه گردها مشخص است، گفت: شهروندان با مراجعه به این گردشگران می توانند از آنها تقاضای همراهی و طی مسیر برای بازدید از مقاصد گردشگری شهر تهران را داشته باشند. 

وی در پاسخ به سوالی پیرامون مراحل اجرای طرح پلیس گردشگری اذعان داشت: متولی پلیس گردشگری سازمان میراث فرهنگی است و در سطح ملی هم این طرح دنبال می شد که البته جزئیاتی از آن در دست نیست اما طبیعتا پلیس گردشگری یکی از طرحهایی است که نه فقط تهران بلکه برای شهرهای دیگر یک طرح ضروری محسوب می شود و امیدواریم با تدابیر سازمان میراث فرهنگی این اتفاق در سطح کشور محقق شود. 

پیش بینی تورهای مختلف برای سلایق مختلف  
سیف خاطر نشان ساخت: تورهای تهران گردی مطابق سنوات قبل دنبال می شود با این تفاوت که امسال سعی شده تعداد تورها به 23 تور افزایش یابد که سلایق و سنین مختلف افراد را پوشش دهد. عناوین مختلف و مسیرهای مختلفی برای این تورها پیش بینی شده تا برای همه گروههای جامعه جاذبه داشته باشد، هم برای نوجوانان، هم بزرگسالان؛ به طور مثال تور موزه گردی، تور ادب و هنر ، تور صنعتی پیش بینی شده که همه اقشار جامعه بتوانند حداقل با یکی از این تورها همراه شده و از جاذبه های گردشگری شهر تهران دیدن کنند.  
 
وی با اشاره به اینکه این تورها به ثبت نام نیاز دارد و از قبل باید ظرفیت بندی شوند، گفت: از قبل اطلاعات گردشگران گرفته می شود و همچنین شهروندان می توانند با تماس با شماره 137 و فشردن دکمه 4 به همکاران در ستاد گردشگری وصل شده و با راهنمای گردشگری و کارشناس گردشگری فرآیند ثبت نام و پاسخ به سوالاتشان انجام گیرد.   
 
شهروندان می توانند جهت ثبت نام در این تورها به سایت http://visit.tehran.ir  مراجعه کنند.
 
کانترهای مستقر در ورودی شهر راهنمای گردشگران پایتخت
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران خاطر نشان ساخت: نکته قابل توجه این است که در مبادی ورودی شهر تهران کانترهایی تحت عنوان استقبال از مسافرین پیش بینی شده که در آن نقشه گردشگری و اطلاعات تورها و همه اتفاقاتی که در حوزه گردشگری صورت گرفته را توزیع می کنند. با این هدف که مسافران را ترغیب و تشویق به استفاده از این تورها کنند.  
 
وی یادآور شد: همچنین در سطح شهر تهران 100 نقطه در نقاط پر تردد شهر در میادین پیش بینی شده که بحث اطلاع رسانی، توزیع نقشه و نحوه ثبت نام را دنبال کرده و با هماهنگی که انجام شده امسال 30 مقصد گردشگری با هماهنگی سازمان زیبا سازی در بیلبوردها و در عرشه پل ها در سطح شهر تهران به نمایش گذاشته می شود.  
 
سیف با اشاره به اینکه هدف از به نمایش گذاشتن این مقاصد گردشگری در بیلبوردها جذب مسافران عبوری از تهران است تاکید کرد: باید در معرفی شهر تهران جدی تر عمل شود  از این جهت که تهران در حوزه گردشگری نسبت به دیگر شهرهای ایران بسیار متفاوت بوده و تنوعی که آثار گردشگری تهران دارد بسیار فراوان و متفاوت از دیگر شهر ها است به همین دلیل این مدل اطلاع رسانی برای ابر شهر تهران نیاز است.  
 
وی افزود: امیدواریم که تهران نه به عنوان معبر بلکه به عنوان مقصد گردشگری در کشورمطرح شود.   

نویسنده: آذر رجبی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اقدامات شهرداری تهران در راستای توسعه مسیرهای دوچرخه در پایتخت تقدیر کرد.
اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

فیل ها هم اکنون به یک جاذبه مهم تبدیل شده اند و بیش از 12 میلیون گردشگر که سالانه به تایلند سفر می کنند زمانی را نیز به تماشای آنان اختصاص می دهند.