کد خبر: ۹۲۵۳۵
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۶
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کرمانشاه خبر داد
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه از کشف حدود ۲۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی در کرمانشاه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران از کشف حدود ۲۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی در کرمانشاه خبر داد و گفت: این مقدار مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا ۲۵ اسفندماه کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل مقداری رشد نشان می‌دهد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷ هزار و ۱۰۴ نفر در ارتباط با مواد مخدر از قاچاقچی عمده گرفته تا خرده فروشان و توزیع کنندگان با تلاش پلیس دستگیر شده‌اند.

به گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه، از مجموع افراد دستگیر شده ۳ هزار و ۸۷۶ نفر خرده فروش مواد مخدر بودند که دستگیری آنها نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

سرهنگ دلیری تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا روز ۲۵ اسفندماه نیز ۴۲ باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم شد که ۴۰ درصد نسبت به سال قبل رشد نشان می‌دهد.

وی یادآوری کرد: بخش دیگری از فعالیت پلیس در حوزه جمع آوری معتادان بود که ۲ هزار و ۵۰۸ نفر از این افراد جمع آوری و تحویل کمپ‌های ترک اعتیاد شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه در ادامه به برخی آمارها در خصوص دستگیری افراد نیز اشاره کرد و گفت: ۳۱ درصد افراد دستگیر شده مصرف کننده هروئین، ۲۰ درصد مصرف کننده شیشه و ۱۸ درصد مصرف کننده تریاک بودند.

سرهنگ دلیری همچنین به میانگین سنی افراد دستگیر شده نیز اشاره کرد و گفت: ۲۲ درصد افراد دستگیر شده بین ۳۰ تا ۳۵ سال، ۱۹ درصد بین ۳۵ تا ۴۰ سال و ۱۵ درصد نیز بین ۴۰ تا ۴۵ سال سن داشته‌اند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ادامه داد: ۴۴ درصد کل افراد دستگیر شده دارای شغل آزاد، ۳۶ درصد بیکار و ۶ درصد نیز کارگر ساده بوده‌اند که بیشترین فراوانی را به خود اختصاص دادند.

وی تصریح کرد: مدرک تحصیلی ۴۴ درصد افراد دستگیر شده در حوزه مواد مخدر سیکل، ۲۲ درصد دیپلم و ۲۱ درصد نیز ابتدایی بوده است.

سرهنگ دلیری ادامه داد: جنسیت ۹۹ درصد افراد دستگیر شده مرتبط با بحث مواد مخدر مرد و یک درصد معادل ۹۶ نفر نیز زن بوده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه همچنین از برپایی ۱۴۴ دوره آموزشی برای اقشار مختلف خبر داد و گفت: در این دوره‌ها ۴۰ هزار نفر تحت آموزش قرار گرفتند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

در پی بارندگی صبح امروز اهواز معابر شهر دچار آبگرفتگی شدند.
زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

بر اثر وقوع سیل اخیر در استان مازندران روستاهای شهر کیاکلا به شدت آسیب دیده و خانه‌های روستایی دچار خسارات جدی شده است.
آخرین اخبار