کد خبر: ۹۲۵۳۵
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۶
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کرمانشاه خبر داد
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه از کشف حدود ۲۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی در کرمانشاه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران از کشف حدود ۲۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی در کرمانشاه خبر داد و گفت: این مقدار مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا ۲۵ اسفندماه کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل مقداری رشد نشان می‌دهد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷ هزار و ۱۰۴ نفر در ارتباط با مواد مخدر از قاچاقچی عمده گرفته تا خرده فروشان و توزیع کنندگان با تلاش پلیس دستگیر شده‌اند.

به گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه، از مجموع افراد دستگیر شده ۳ هزار و ۸۷۶ نفر خرده فروش مواد مخدر بودند که دستگیری آنها نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

سرهنگ دلیری تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا روز ۲۵ اسفندماه نیز ۴۲ باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم شد که ۴۰ درصد نسبت به سال قبل رشد نشان می‌دهد.

وی یادآوری کرد: بخش دیگری از فعالیت پلیس در حوزه جمع آوری معتادان بود که ۲ هزار و ۵۰۸ نفر از این افراد جمع آوری و تحویل کمپ‌های ترک اعتیاد شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه در ادامه به برخی آمارها در خصوص دستگیری افراد نیز اشاره کرد و گفت: ۳۱ درصد افراد دستگیر شده مصرف کننده هروئین، ۲۰ درصد مصرف کننده شیشه و ۱۸ درصد مصرف کننده تریاک بودند.

سرهنگ دلیری همچنین به میانگین سنی افراد دستگیر شده نیز اشاره کرد و گفت: ۲۲ درصد افراد دستگیر شده بین ۳۰ تا ۳۵ سال، ۱۹ درصد بین ۳۵ تا ۴۰ سال و ۱۵ درصد نیز بین ۴۰ تا ۴۵ سال سن داشته‌اند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ادامه داد: ۴۴ درصد کل افراد دستگیر شده دارای شغل آزاد، ۳۶ درصد بیکار و ۶ درصد نیز کارگر ساده بوده‌اند که بیشترین فراوانی را به خود اختصاص دادند.

وی تصریح کرد: مدرک تحصیلی ۴۴ درصد افراد دستگیر شده در حوزه مواد مخدر سیکل، ۲۲ درصد دیپلم و ۲۱ درصد نیز ابتدایی بوده است.

سرهنگ دلیری ادامه داد: جنسیت ۹۹ درصد افراد دستگیر شده مرتبط با بحث مواد مخدر مرد و یک درصد معادل ۹۶ نفر نیز زن بوده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه همچنین از برپایی ۱۴۴ دوره آموزشی برای اقشار مختلف خبر داد و گفت: در این دوره‌ها ۴۰ هزار نفر تحت آموزش قرار گرفتند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بساط گستری  درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

بساط گستری درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

محمدصادق زمانی مدیر حریم شهربانی شهرداری تهران پیرامون الگوی جهانی رفع سد معبر در ایران، گفت: خشونت در برخورد با بساط گستران رسم کشور ما نیست و ماموران به هنگام برخوردهای فیزیکی بساط گستران تنها در مقام دفاع بر می آیند.
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.