کد خبر: ۹۲۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
مدیرعامل هلال احمر کرمانشاه خبر داد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از خدمت‌رسانی ۴۴ پایگاه هلال احمر به مسافران نوروزی در این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، آرش لهونی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر از بیست و پنجم اسفند ماه آغاز و تا هفدهم فروردین اجرایی می‌شود، اظهار داشت: در زمان اجرای این طرح تمام تیم‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر در آماده باش کامل به سر می‌برند.

وی افزود: ۲۹ پایگاه ثابت و موقت بین شهری و ۱۵ پایگاه شهری طی این طرح به مسافران نوروزی خدمت رسانی خواهند کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با بیان اینکه در این پایگاه‌ها امکان اسکان اضطراری برای مسافران در راه مانده وجود دارد، بیان داشت: یک فروند بالگرد هلال احمر به همراه تیم امداد هوایی در استان آماده باش کامل هستند.

وی با اعلام اینکه تیم‌های واکنش سریع هلال احمر استان و تیم‌های امداد و نجات خواهران (توانا) هم طی این مدت خدمات رسانی می‌کنند بیان کرد: در بحث فعالیت‌های بشر دوستانه و کمک به امر سلامت نوروزی ۲۰ ایستگاه ایمنی و سلامت در سطح استان فعال خواهند شد.

لهونی تصریح کرد: در این ایستگاه‌ها تست قندخون، فشار خون، راهنمای مسافران نوروزی و فضای دوستدار کودک خواهیم داشت همچنین جمعیت هلال احمر کمپین بهرفت (بهبود رفتاهای ترافیکی) با هدف کاهش تصادفات جاده‌ای را راه اندازی کرده و شخصی که به این کمپین می‌پیوندد متعهد می‌شود قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کند.

وی با توصیه به مسافران نوروزی خاطرنشان کرد: مهمانان نوروزی قبل از سفر اطلاعات کامل شرایط آب و هوایی مقصد و مسیر حرکت را به دست آورند همچنین از سلامت و ایمنی خودروها مطمئن شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: رانندگان باید زنجیر چرخ و وسایل ایمنی را به همراه داشته باشند و هنگام مسافرت از مسیرهای اصلی عبور کنند همچنین هنگام رانندگی حتماً از کمربند ایمنی استفاده و به همراهان هم یادآوری کنند زیرا کمربند ایمنی نقش مهمی در کاهش ضایعات نخاعی ناشی از تصادفات دارد.

وی با تاکید بر اینکه در زمان حوادث حق تقدم در عبور و مرور همواره با نیروهای امدادی است بنابراین باید با امدادگران و نیروهای امداد همکاری شود افزود: مردم در صورت بروز هرگونه مشکل ضمن حفظ خونسردی با شماره ملی ۱۱۲ ندای امداد تماس گرفته یا به نزدیک ترین پست امدادی مراجعه کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بساط گستری  درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

بساط گستری درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

محمدصادق زمانی مدیر حریم شهربانی شهرداری تهران پیرامون الگوی جهانی رفع سد معبر در ایران، گفت: خشونت در برخورد با بساط گستران رسم کشور ما نیست و ماموران به هنگام برخوردهای فیزیکی بساط گستران تنها در مقام دفاع بر می آیند.
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.