کد خبر: ۹۲۳۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
دستاورد سفر دو روزه معاون رئیس جمهور ؛
معاون رئیس جمهور از اختصاص سه هزار و ۸۰ میلیارد تومان به خراسان جنوبی خبر داد و گفت: ۲۰ طرح برای استان مصوب و اجرایی می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد باقر نوبخت در شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی بیان کرد: برای خراسان جنوبی برنامه توسعه دوساله یا سه ساله تعریف شده است.

وی بیان کرد: گلایه‌های نمایندگان مجلس نشان از این دارد که زیرساخت‌های خراسان جنوبی متناسب با ظرفیت‌های استان نیست.

نوبخت بیان داشت: در این سفر ۹۴۰ میلیارد تومان برای زیرساخت‌های استان در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به مطالبات مطرح شده طی سفر دو روزه خود در خراسان جنوبی بیان کرد: مطالبات متنوعی اعم از درخواست طرح رتبه بندی کردن فرهنگیان و بازنشستگان برای ترمیم دریافت‌ها، افزایش قیمت تضمینی گندم و.... مطرح شد.

نوبخت با بیان اینکه بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال جوانان منظور کردیم، افزود: ظرفیت‌های شغلی زیادی در خراسان جنوبی وجود داشته که باید مورد توجه جوانان قرار گیرد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به مطالبه ۲۰۰ میلیون دلاری امور ارزی از صندوق توسعه ملی داریم، اظهار کرد: این اعتبار مشروط به ارائه طرح‌های توجیه پذیر می‌تواند پرداخت شود.

وی بیان کرد: آماگی داریم به آن دسته از طرح‌هایی که توجیه پذیر است، به تهران اعلام شود تا در راستای پرداخت تسهیلات از منابع صندوق توسعه ملی همکاری کنیم.

نوبخت با بیان اینکه بسته دیگری به نام مسکن محرومین روستایی برای استان تعریف شده است، افزود: ۱۰ هزار واحد مسکونی با ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار تا سال آینده احداث می‌شود.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: برای ارزیابی و نظارت این برنامه میان مدت و دوساله ای که برای توسعه استان دیده شده است، باز هم به استان سفر خواهیم کرد.

وی بیان کرد: کارگروه ویژه ای برای توسعه خراسان جنوبی تعریف می‌کنم و از استاندار هم خواستارم در این زمینه گام بردارد.

نوبخت با بیان اینکه این سفر ۲۰ طرح برای استان با سه هزار و ۸۰ میلیارد تومان انجام می‌شود، افزود: بخشی از این برنامه‌ها به میزان ۶۰ میلیارد تومان برای زیرساخت‌های آموزش و پرورش، ۳۲ میلیارد فرهنگ و گردشگری، ۱۰ میلیارد تومان ورزش، ۱۱۵ میلیارد تومان توسعه روستا و ۵۶۰ میلیارد تومان ریل و راه آهن است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.