کد خبر: ۹۲۳۹۳
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۶
شهردار منطقه ۱۸ خبر داد
شهردار منطقه ۱۸ در خصوص اراضی تقی‌آباد گفت: این اراضی با کاربری کشاورزی در جنوب غرب تهران در طول سالیان گذشته با ساخت کارگاه‌های غیرقانونی به مأمنی برای متخلفین در حوزه جمع‌آوری و تفکیک غیرمجاز پسماندهای خشک از سطح شهر تهران تبدیل شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سید محمد فیاض شهردار منطقه ۱۸ در خصوص اراضی تقی‌آباد گفت: این اراضی با کاربری کشاورزی در جنوب غرب تهران  در طول سالیان گذشته با ساخت کارگاه‌های غیرقانونی به مأمنی برای متخلفین در حوزه جمع‌آوری و تفکیک غیرمجاز پسماندهای خشک از سطح شهر تهران تبدیل شده است.
 
وی ادامه داد: این محدوده با ایجاد مشکلات بهداشتی، زیست‌محیطی و امنیتی یکی از لکه‌های آلوده و بی‌دفاع شهری پایتخت بوده که در این دوره از مدیریت شهری عزمی جدی جهت پاک‌سازی کامل آن جزم شده است.

شهردار منطقه ۱۸ به بازدید معاون  دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه 37 ویژه شهرداری‌ها و در پی آن اخذ دستورات قضایی در خصوص اقدامات عملیاتی موردنیاز  اشاره کرد و گفت: جلسات هماهنگی با رییس پلیس تهران بزرگ و صدور دستور همکاری عوامل نیروی انتظامی با شهرداری منطقه و طرح موضوع پاک‌سازی تقی‌آباد در کمیته ویژه مدیریت پسماند فرمانداری تهران راه را برای پاک‌سازی این اراضی هموار نمود.
 
فیاض افزود:در گام نخست با اخذ دستور قضایی و پشتیبانی سر کلانتری پنجم فاتب 105 خودرو غیرمجاز حامل پسماند به محدوده توقیف  و در گام دوم مبادی ورودی و خروجی محدوده مسدود و آمدوشد از تنها معبر آزاد از طریق استقرار کیوسک نگهبانی نیروی انتظامی کنترل  می شود و همچنین انشعابات غیرقانونی آب و برق قطع شد؛ این اقدامات گردانندگان کارگاه‌ها را مجبور به ترک محدوده کرده و زمینه جمع‌آوری سازه‌های غیرقانونی را فراهم آورد.
 
شهردار منطقه ۱۸ یادآور شد: در گام سوم پس اخذ دستور قضایی کارگاه‌های ساخته‌شده به صورت ناایمن و غیراصولی جمع‌آوری شده و 2 هکتار از مستحدثات غیرقانونی که شامل 130 کارگاه بوده کاملاً پاک‌سازی و 20 هکتار از اراضی آزاد شد، سپس با دستور معاون خدمات شهری شهرداری تهران خاک و نخاله‌های به‌جا مانده بالغ بر 1000 کامیون از محدوده به خارج انتقال یافتند.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.