کد خبر: ۹۲۳۹۳
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۶
شهردار منطقه ۱۸ خبر داد
شهردار منطقه ۱۸ در خصوص اراضی تقی‌آباد گفت: این اراضی با کاربری کشاورزی در جنوب غرب تهران در طول سالیان گذشته با ساخت کارگاه‌های غیرقانونی به مأمنی برای متخلفین در حوزه جمع‌آوری و تفکیک غیرمجاز پسماندهای خشک از سطح شهر تهران تبدیل شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سید محمد فیاض شهردار منطقه ۱۸ در خصوص اراضی تقی‌آباد گفت: این اراضی با کاربری کشاورزی در جنوب غرب تهران  در طول سالیان گذشته با ساخت کارگاه‌های غیرقانونی به مأمنی برای متخلفین در حوزه جمع‌آوری و تفکیک غیرمجاز پسماندهای خشک از سطح شهر تهران تبدیل شده است.
 
وی ادامه داد: این محدوده با ایجاد مشکلات بهداشتی، زیست‌محیطی و امنیتی یکی از لکه‌های آلوده و بی‌دفاع شهری پایتخت بوده که در این دوره از مدیریت شهری عزمی جدی جهت پاک‌سازی کامل آن جزم شده است.

شهردار منطقه ۱۸ به بازدید معاون  دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه 37 ویژه شهرداری‌ها و در پی آن اخذ دستورات قضایی در خصوص اقدامات عملیاتی موردنیاز  اشاره کرد و گفت: جلسات هماهنگی با رییس پلیس تهران بزرگ و صدور دستور همکاری عوامل نیروی انتظامی با شهرداری منطقه و طرح موضوع پاک‌سازی تقی‌آباد در کمیته ویژه مدیریت پسماند فرمانداری تهران راه را برای پاک‌سازی این اراضی هموار نمود.
 
فیاض افزود:در گام نخست با اخذ دستور قضایی و پشتیبانی سر کلانتری پنجم فاتب 105 خودرو غیرمجاز حامل پسماند به محدوده توقیف  و در گام دوم مبادی ورودی و خروجی محدوده مسدود و آمدوشد از تنها معبر آزاد از طریق استقرار کیوسک نگهبانی نیروی انتظامی کنترل  می شود و همچنین انشعابات غیرقانونی آب و برق قطع شد؛ این اقدامات گردانندگان کارگاه‌ها را مجبور به ترک محدوده کرده و زمینه جمع‌آوری سازه‌های غیرقانونی را فراهم آورد.
 
شهردار منطقه ۱۸ یادآور شد: در گام سوم پس اخذ دستور قضایی کارگاه‌های ساخته‌شده به صورت ناایمن و غیراصولی جمع‌آوری شده و 2 هکتار از مستحدثات غیرقانونی که شامل 130 کارگاه بوده کاملاً پاک‌سازی و 20 هکتار از اراضی آزاد شد، سپس با دستور معاون خدمات شهری شهرداری تهران خاک و نخاله‌های به‌جا مانده بالغ بر 1000 کامیون از محدوده به خارج انتقال یافتند.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

حمل و نقل ریلی یکی از بخشهای مهم حمل و نقل، در عرصه اقتصادی صنعتی و اجتماعی کشور هاست که هر چه تیراژ خرید محصولات وارداتی افزایش یابد به همان میزان بومی سازی و تولید آنها در کشور تسریع خواهد شد.
چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

کارشناسان معتقدند با افزایش گرانی و تورم رشد حاشیه نشینی در شهرها سرعت گرفته و شاخص های توسعه شهری را تهدید می کند.