کد خبر: ۹۲۲۶۷
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
صبح روز سه شنبه بیست و یکم اسفندماه سال 1397، فاز نخست پروژه تقاطع بلوار علامه عسگری با جاده قدیم قم (سه راه باقرشهر) مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،فاز نخست پروژه احداث تقاطع بلوار علامه عسگری با جاده قدیم قم موسوم به تقاطع سه راه باقرشهر که شامل پل روگذر جنوب به غرب و پل کندروی شمال به جنوب تقاطع(سقف زیرگذر) است، صبح روز سه شنبه بیست و یکم اسفندماه سال جاری، طی مراسمی با حضور پیروز حناچی شهردار تهران رسما به بهره برداری می رسد.

سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، با بیان آنکه بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح سه راه باقرشهر، سبب بهبود وضعیت ترافیکی در محدوده ای پرتردد از جنوب پایتخت شده و ایمنی ترافیک در جاده قدیم قم به عنوان شریان ارتباطی شهر تهران با شهرهای مرکز و جنوب کشور را افزایش خواهد داد، یادآور شد: این گشایش ترافیکی علاوه بر روان سازی جریان ترافیک در جاده قدیم قم و کاهش زمان سفرهای برون شهری، از تداخل ترافیک مراجعان بهشت زهرا (س) با ترافیک باقر شهر و جریان عبور و مرور در جاده قدیم قم جلوگیری خواهد کرد.

صفا صبوری دیلمی همچنین در تشریح دلایل بهره برداری گام به گام از این پروژه راهگشای ترافیکی گفت: بهره برداری از پل روگذر تقاطع بلوار علامه عسگری با جاده قدیم قم، بسیاری از پیش نیازهای ترافیکی در رابطه با تکمیل سایر بخش های این تقاطع غیرهمسطح را فراهم خواهد ساخت. ضمن آنکه زیربارترافیک رفتن پل روگذر جنوب به غرب و پل کندروی شمال به جنوب تقاطع، کمک شایان توجهی به ساماندهی ترافیک معابر مرتبط با آرامگاه بهشت زهرا(س) در روزهای پایانی سال خواهد کرد.

بهره برداری از فاز نخست تقاطع بلوار علامه عسگری با جاده قدیم قم، ششمین دوره افتتاح پروژه های عمرانی در سال 1397 محسوب می شود و تعداد پروژه های بهره برداری شده در سال جاری را به عدد 19 خواهد رساند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.