کد خبر: ۹۲۲۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
شهردار منطقه 6 تهران اعلام کرد
شهردار منطقه 6 تهران گفت:به دنبال توسعه مسیرهای دوچرخه سواری در این منطقه هستیم و در سال آینده حدود 25 کیلومتر از منطقه 6 به مسیر دوچرخه سواری اختصاص می‌یابد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمدرضا دهداری‌پور شب گذشته در برنامه شب‌گردی اصحاب رسانه از منطقه ۶ تهران و در حاشیه بازدید از مرکز مکانیزه پسماند خشک شهرداری این منطقه، اظهار داشت: منطقه ۶ تهران به دلیل وجود مجتمع‌های تجاری،‌ وزارتخانه‌ها و دیگر شرکت‌ها بیشترین مقدار مقوا را در حوزه پسماند دارد که در گذشته پسماندهای خشک را با دست تفکیک می‌کردند ولی امروزه این اقدام مکانیکی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: در سال ۹۵ بنای مرکز مکانیزه پسماند خشک با ۲۳۵۰ متر زیربنا و با اسکان کارگران با اعتبار ۶و نیم میلیارد تومان تصویب شد و تا مرداد ماه سال جاری حدود ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و در حال حاضر آمادگی تفکیک ۵۰ تن پسماند خشک در روز را دارد.

شهردار منطقه ۶ بیان داشت:‌ روزانه حدود ۳۰۰ تن زباله خشک در منطقه تولید می‌شود و کاملا به صورت مکانیزه پسماند از یکدیگر تفکیک می‌شود و با مجتمع‌های اداری و دیگر نهادها نیز وارد صحبت شده‌ایم تا پسماندها را از مبدا دریافت کنیم.

دهداری‌پور یادآور شد: در راستای تشویق پسماند خشک از مبدا نیز کانکس‌هایی را تهیه کرده‌ایم که شهروندان بتوانند پسماندهای خشک را به کانکس‌ها تحویل دهند و هدایایی دریافت کنند. در حال حاضر ۹ درصد پسماندهای این منطقه به صورت تفکیک از مبدا است که در این راستا برنامه‌هایی دادیم و امیدواریم تا انتهای سال ۹۸ به ۱۶ درصد برسد.

وی درباره زباله‌های بیمارستانی این منطقه گفت:‌هیچ زباله بیمارستانی به مرکز پسماند نمی‌آید.

در ادامه این شب‌گردی دهداری‌پور در خصوص مجموعه مدیریت بحران در منطقه ۶ تهران که به زودی افتتاح می‌شود،‌گفت:‌این مجموعه در مقابل زلزله ۸ ریشتری مقاوم است و ۶ هزار متر بنا دارد که ۲۲ میلیارد تومان برای این مجموعه هزینه شده است.

شهردار منطقه ۶ ادامه داد:‌ این پایگاه ویژه بحران در دو قسمت ورزشی و مدیریت بحران ایجاد شده است و به زودی افتتاح خواهد شد.

دهداری‌پور گفت: این سوله انبار مدیریت بحران نیز است و در هنگام وقوع حادثه تجهیزات لازم به گروه‌های اولیه نجات داده می‌شود تا اقدامات لازم را انجام دهند و در حال حاضر ۵ میلیارد تومان تجهیزات مدیریت بحران در این سوله وجود دارد.

وی در جمع خبرنگاران درباره پروژه‌های این منطقه اظهار داشت: محدوده منطقه ۶ از جنوب به خیابان انقلاب و از شمال به بزرگراه همت و همینطور به بزرگراه‌های چمران و مدرس منتهی می‌شود.

شهردار منطقه ۶ افزود: این منطقه حدود ۲۶۰ هزار نفر جمعیت دارد و یک و نیم میلیون نفر جمعیت این منطقه در طول روز است چرا که این منطقه دارای ادارات، وزارتخانه‌ها، دانشگاه تهران،‌امیرکبیر، دانشگاه تربیت معلم و ... است.

دهداری‌پور افزود:‌ هنگامی که این منطقه از شهرداری تهران را تحویل گرفتم ۵۰ درصد درآمدهای نقدی محقق شده بود و در حال حاضر ۹۵ درصد این درآمدها به وقوع پیوسته است.

وی اظهار داشت: به زودی پروژه‌های فنی و مهندسی این منطقه مانند مجموعه ورزشی کردستان، مسجدحضرت زهرا (س)، سرای محله گل‌ها، افتتاح خواهد شد که با سرای محله در کنار یکدیگر ساخته شده است و این اتفاق برای اولین بار است.

شهردار منطقه ۶ گفت: تفاهم‌نامه‌ای با پردیس هنرهای زیبایی منعقد شده است و بدین ترتیب از دانشجویان حوزه‌های مختلف کمک می‌گیریم تا در حوزه خدمات شهری و زیبایی شهر ما را همراهی کند  و با دانشگاه امیرکبیر و سازمان فنی و عمرانی تفاهم نامه‌ای منعقد شده و اولین مرکز تمام هوشمند به بهره‌برداری برسد.

دهداری‌پور خاطرنشان کرد: این پارک هوشمند نیز در منطقه ۶ به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی درباره توسعه استفاده از دوچرخه و حمل و نقل پارک نیز گفت: دوچرخه‌های بخش خصوصی در منطقه ۶ با حدود ۱۵ ایستگاه با ۴۰۰ دوچرخه فعال شده است و ۸ کیلومتر مسیر دوچرخه آماده داریم که سعی می‌کنیم منطقه ۶ را به مناطق جنوبی متصل کنیم و امیدواریم در سال ۹۸، ده کیلومتر دیگر به این مسیر اضافه شود و تعداد دوچرخه‌ها افزایش یابد.

شهردار منطقه ۶ گفت:‌ مسیر دوچرخه سواری کوی دانشگاه تا پردیس نیز تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

دهداری‌پور گفت: جلسات مختلفی با معاونت‌ها در خصوص اصلاح هندسی میدان هفت تیر داشتیم و بنا داریم پلازای ۸ هزار متری در این مکان ایجاد کنیم و تا انتهای اردیبهشت سال بعد به بهره‌برداری برسد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع همراهان شهید سپهبد سلیمانی در ری / امت اسلام آماده انتقام

تشییع همراهان شهید سپهبد سلیمانی در ری / امت اسلام آماده انتقام

مردم شهید پرور شهر ری بار دیگر فرزند شهید خود را درآغوش کشیدند .
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران