کد خبر: ۹۲۲۱۰
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۱
با اجرای طرح مهندسی ایمنی ترافیک خبر داد
عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی از اجرای پایلوت طرح مهندسی ایمنی ترافیک IRAP STAR RATING METHOD در مدارس منطقه ۱۲ تهران با هدف اصلاح زیرساخت‌های ترافیکی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،«محسن فلاح زواره» با بیان اینکه مقوله ایمن‌سازی و مهندسی ترافیک مدار IRAP STAR RATING METHOD به‌عنوان یک طرح ضروری و حساس اجتماعی از دیدگاه مهندسی ترافیک، ایمنى و رفاه در جوامع مختلف مطرح است، گفت: این طرح سعی در کاهش سرعت و آرام‌سازی ترافیک برای کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن دارد.

وی با تاکید بر اینکه در میان عابران پیاده، دانش آموزان آسیب‌پذیرترین قشر هستند، افزود: تصادف با دانش آموزان، بیشتر در مناطقی رخ می‌دهد که از یک‌سو، سرعت نسبی وسایل نقلیه موتوری بیشتر است و از سوی دیگر، اطراف مدرسه به لحاظ مهندسی ترافیک، ایمن نبوده و مشکلِ دیدن و دیده شدن برای رانندگان و دانش آموزان وجود دارد.

این کارشناس حمل‌ونقل و ترافیک با بیان اینکه تصادفات و تلفات ناشی از ایمن نبودن مدارس، همواره جان دانش آموزان را به خطر می‌اندازد و به همین دلیل، ایمنی تردد دانش آموزان و نرخ بالای تصادف وسایل نقلیه با دانش آموزان که متاسفانه در اغلب موارد منجر به فوت یا جراحات دائمی می‌شود، توجه زیادی را به خود جلب کرده است، تصریح کرد: به‌این‌ترتیب، انسان، وسیله نقلیه، جاده و محیط، همواره از عوامل اصلی در بروز تصادف به شمار آمده‌اند و راهکار‌های اساسی ایمن‌سازی عبور و مرور، همواره در حیطه آموزش، اجرای قوانین و مقوله مهندسی قرار دارد.

فلاح زواره با اشاره به اینکه طرح ایمن‌سازی فیزیکی مدارس، صرفاً در حیطه مهندسی سعی در کاهش سرعت و آرام‌سازی ترافیک برای کاهش تصادفات و تلفات ناشى از آن دارد، از اجرای طرح IRAP STAR RATING METHOD به صورت پایلوت با همکاری معاونت حمل‌ونقل و ترافیک در یکی از مدارس منطقه ۱۲ تهران خبر داد.

این کارشناس حمل‌ونقل و ترافیک، ایمنی ترافیک را در کشور، موضوعى بحرانی عنوان کرد و گفت: اینکه ۱۶ هزار نفر در سال بر اثر تصادفات جان خود را از دست می‌دهند، یک فاجعه است و معتقدم کودکان در تصادفات در معرض خطر بیشتری نسبت به بزرگ‌سالان قرار دارند.

فلاح زواره در ادامه به توضیح مدل irap star rating method پرداخت و افزود: هدف از اجراى این طرح، سنجش ایمنی و احتمال خطر تصادف در اطراف مدارس است که بر اساس آن، مدارس از یک تا ۵ ستاره می‌گیرند.

به گفته عضو هیات علمى دانشگاه خوارزمی، با اجرای این طرح پایلوت در یکی از مدارس منطقه ۱۲ تهران، ۶ نقطه با ضریب خطر بالا از نظر تصادفات شناخته شده که بر اساس کمبود زیرساخت‌های ایمنی، کمبود‌های فیزیکی، تداخل ترافیکی معابر و ... موردتوجه قرارگرفته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه هدف از اجرای این طرح در مدارس پایتخت، اصلاح زیرساخت‌های ترافیکی و مهندسی ایمنی ترافیک در اطراف مدارس است، گفت: در حال حاضر این روش در ۶ مدرسه استان خراسان رضوی که در حاشیه معابر شهری این استان قرار دارند نیز در دست اجراست.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بساط گستری  درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

بساط گستری درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

محمدصادق زمانی مدیر حریم شهربانی شهرداری تهران پیرامون الگوی جهانی رفع سد معبر در ایران، گفت: خشونت در برخورد با بساط گستران رسم کشور ما نیست و ماموران به هنگام برخوردهای فیزیکی بساط گستران تنها در مقام دفاع بر می آیند.
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.