کد خبر: ۹۲۱۸۴
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
دکتر جعفر قادری مطرح کرد
نماینده سابق مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هر جا متکی بر توانمندی های داخل بوده ایم توفیقاتی حاصل شده، گفت: جوانان سرمایه های کشور محسوب می شوند، اگر به آنها میدان داده شود قطعا می توانند مشکلات کشور را مرتفع سازند.
دکتر جعفر قادری در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،پیرامون تشکل های دانشگاهی اظهار کرد:کانون دانشگاهیان شامل تشکل های موثر در حوزه سیاسی با ظرفیت دانشگاهیان است که در مقاطع مختلف حضور موثری داشته و فعالیت منظم و مرتبی دارند همچنین جلسات مجمع عمومی، جلسات شورای کانون منظم برگزار می شود.

وی افزود: این کانون نسبت به مسائل و مشکلات کشوری فعال بوده و واکنش نشان می دهد، بیانیه صادر و در شرایط جدید کشور که به ناچار باید به سمت تقویت تشکل های سیاسی پیش رفت. کانون دانشگاهیان می تواند یکی از تشکل هایی باشد که دانشگاهیان را دور هم جمع کند و با توجه به تخصص و احساس مسئولیتی که دانشگاهیان دارند می توانند در مسائل و موضوعات محتلف حضور فعال داشته باشد.  

نماینده سابق مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با توجه به اینکه مانیفست نظام و انقلاب توسط مقام معظم رهبری در گام دوم بیان شده است تصریح کرد: جهت گیریها و همچنین سمت و سوها تبیین شده است . بنابراین کانون دانشگاهیان می تواند در جهت اجرایی شدن منویات  و مطالبات و خواسته های مقام معظم رهبری گام بردارد و همینطور چارچوب ها و محورهایی که مقام معظم رهبری بیان کردند را توضیح دهد و در جهت اجرایی شدن منویات ایشان راهکارهای مناسب اندیشیده شود.  
 
وی با اشاره به اینکه بخش عمده ای از بار پیشرفت کشور بر عهده دانشگاهیان قرار دارد، اظهار کرد: علی رغم واکاوی ها و مشکلاتی که در بسیاری از حوزه ها وجود دارد دانشگاهیان با همه محدودیت و مشکلاتی که داشتند خوش درخشیده و خوب ظاهر شده اند. 

قادری با اشاره به اینکه دانشگاهیان می توانند شکافی که بین ایران و کشورهای پیشرفته وجود دارد را پر کنند، افزود: قطعا در مسائل و موضوعات اجتماعی هم دانشگاهیان حضور موثر خواهند داشت به شرط اینکه زمینه برای فعالیت آنها فراهم شود. 

وی اضافه کرد: همچنین در زمینه اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی هم می توانند موثربوده و کمک کنند تا برای حل مسائل و مشکلات کشور راهکار اندیشیده شود.  
 
نماینده سابق مجلس پیرامون بهره مندی از جوانان در مدیریت کشور که توسط رهبری مطرح شده است، تاکید کرد: کانون دانشگاهیان ارتباط نزدیکی با دانشجویان و دانشگاهیان که اکثرا جوانان هستند، دارد و در حال حاضر که در بیانیه مقام معظم رهبری بحث مدیریت جهادی اشاره شده مدیرانی که چارچوب های نظام اسلامی را قبول داشته و به آینده امید داشته و راهکارها را در داخل کشور جستجو کنند و نگاهشان به سمت کشورهای غربی نباشد باید بر سر کار بیایند.  
 
وی با اشاره به اینکه همانطور که در حوزه هایی که متکی بر توانمندی و ظرفیت های داخلی بوده ایم موفق شده ایم، افزود: هر جا امید به خارج از کشور و مساعدت آنها بوده توفیقی حاصل نشده است.

قادری با تاکید بر اینکه جوانان نشان دادند که هر جا به آنها بها داده شده و مسئولیتی را بر عهده داشتند متعهدانه پای کار ایستاده اند، تصریح کرد: جوانان با فرهنگ توام با معنویت رشد کرده اند و با توجه به احساس مسئولیت و نیروی جوانی، افکار خوب و مترقی که در داخل انقلاب و نظام پرورش یافته و به دور از آموزه های غربی بوده، رشده یافته اند، بنابراین سرمایه های کشور محسوب می شوند، اگر به آنها میدان داده شود قطعا می توانند مشکلات کشور را مرتفع کنند.
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

حمل و نقل ریلی یکی از بخشهای مهم حمل و نقل، در عرصه اقتصادی صنعتی و اجتماعی کشور هاست که هر چه تیراژ خرید محصولات وارداتی افزایش یابد به همان میزان بومی سازی و تولید آنها در کشور تسریع خواهد شد.
چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

کارشناسان معتقدند با افزایش گرانی و تورم رشد حاشیه نشینی در شهرها سرعت گرفته و شاخص های توسعه شهری را تهدید می کند.