کد خبر: ۹۲۱۲۴
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
اختصاصی شهر فردا
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه بودجه 98 بر اساس درآمدهای نفتی گذشته بسته شده،گفت:عمده ترین مسائل مربوط به بودجه 98 عدم انطباق بودجه با سیاست های اقتصادی کنونی کشور است.
به گزارش دکتر محمدرضا پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس پیرامون چالش های پیش روی بودجه 98 در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،اظهار داشت: عمده ترین مسائل مربوط به بودجه 98 عدم انطباق بودجه با سیاست های اقتصادی کنونی کشور است که مبتنی بر سیاست های اقتصاد مقاومتی است.  
 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه طبیعتا موضوعی که در حال حاضر می توان از آن نام برد عدم انطباق بودجه است، اذعان داشت: بودجه فعلی کشور بودجه سنوات قبل است و هیچ تفاوتی نکرده و عملا انطباقی ندارد چنانچه این موضوع در فرمایشات مقام معظم رهبری در زمان ارائه لایحه بودجه مطرح شده است.  
 
وی در ادامه افزود: فارغ از عدم انطباق کلی مساله این است که بودجه متکی بر درآمدهای نفتی و در آمدهای سنتی بسته شده که از قبل بوده است و در همان سطح باقی مانده و این امکان وجود دارد که سطح بودجه افزایش یابد.
 
پور ابراهیمی در ادامه پیرامون احتمال افزایش قیمت بنزین در سال 98 خاطر نشان ساخت: در حال حاضر افزایش قیمتی وجود ندارد مگر تا آخرین جلسات بودجه که پیرامون این مساله تصمیم گیری خواهد شد و در حال حاضر مجلس هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین ندارد.   
نماینده مردم کرمان در مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر این امکان وجود دارد که بودجه ارتقاء و افزایش یابد و تحولات ساختاری آن نیز در حال ایجاد است، تصریح کرد: عدم تصمیم گیری پیرامون یارانه ها هم نقدی و هم غیر نقدی همچنین یارانه های پنهان و غیر پنهان یکی از موضوعات مهم ساختار بودجه است همچنین بحث عدم ایجاد ساختار حوزه مالیاتی در کشور نیز جزئی از چالش های بودجه می باشد.  

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که جزء چالش های بودجه 98 می توان از آن یاد کرد، عدم افزایش سهم بودجه عمرانی است که طبیعتا یکی از موضوعات اساسی کشور است و باید مورد توجه قرار گیرد.    

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.