کد خبر: ۹۲۰۸۷
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
سید جلال ملکی از آتش سوزی یک انبار کالا در بازار حضرتی نبش کوچه افشارهاخبر داد و گفت: خوشبختانه این آتش سوزی تلفات جانی نداشت.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار «شهر فردا»، گفت: ساعت ۸:۴۳ دقیقه صبح امروز یک مورد آتش سوزی در یک انبار کالا در بازار حضرتی نبش کوچه افشارها به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد. 

ملکی در ادامه گفت: بلافاصله ۳ ایستگاه به همراه خودروی حامل تجهیزات تنفسی و تانکر آب به محل حادثه اعزام می شوند. و آتش نشانان در مدت زمان ۳ دقیقه در محل حاضر شده و با یک ساختمان دوطبقه قدیمی دارای سقف شیروانی که طبقه همکف آن مغازه عروسک فروشی و لوازم اسباب بازی فروشی بود و طبقه بالایی به متراژ ۸۰ متر به عنوان انبار همین اجناس و کالاها استفاده می شد روبرو شدند. 

وی تصریح کرد: آتش ظاهرا در ابتدا از قسمت سقف شیروانی به وسعت ۲۰۰ متر آغاز شده بود و آتش در دل سقفها بود که دود زیادی هم به آسمان متساعد می شد و به داخل انبار پایینی هم سرایت و انبار را کاملا شعله ور کرده بود.و به سرعت در حال سرایت به اطراف بود که آتش نشانان به سرعت از چند جهت، هم طریق سقفها و هم از طریق نفوذ به داخل ساختمان عملیات را آعاز کرده سعی کردند از گسترش بیشتر آتش به ساختمان های اطراف و مغازه ها جلوگیری کنند. 

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران افزود: آتش نشانان در عملیات مجبور به ایجاد شکاف در سقف شیروانی شدند تا بتوانند سریعتر به کانون اصلی آتش که دود از آن متساعد می شد دسترسی پیدا کنند. 

وی در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر آتش تحت کنترل بوده و از گسترش آن به اطراف جلوگیری شده و تا به این لحظه خوشبختانه مورد مصدومیت و تلفات جانی گزارش نشده و نیروها در حال حاضر مشغول ایمن سازی و لکه محل هستند، با ورود کارشناسان علت حادثه مشخص خواهد شد. 

وی خطاب به بازارایان افزود: باتوجه به روزهای پایانی سال و فشار کاری بازار و افزایش حجم کالاها در انبار افزایش پتانسیل حوادث بیشتر است، بنابراین در چیدمان اجناس بر طبق اصول انبارداری توجه کرده تا شاهد حوادث اینجنینی در روزهای پایانی سال نباشند. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.