کد خبر: ۹۲۰۷۳
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰
دانشمندان به تازگی نخستین استخوان جمجمه یک «دنیسووا» از جمعیت انسان‌تباران را کشف کردند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،دانشمندان به تازگی نخستین استخوان از جمجمه یک «دنیسووا» (نام جمعیتی از انسان‌تباران) را کشف کردند.
 
محققان دانشگاه «دیرین‌مردم‌شناسی تورنتو» قرار است اواخر این ماه در «انجمن انسان‌شناسی آمریکا» در «کلیولند» درباره این کشف توضیح دهند.
 
براساس گزارش «تک‌تایم»، دنیسووا متعلق به شاخه منقرض شده‌ای از خانواده انسان‌تباران است. پیش از این در سال 2010 تنها 4 قطعه فسیل از دنیسووا در غار رشته‌کوه آلتایی سیبری جنوبی کشف شد. این قطعات شامل استخوان انگشت دست و دندان‌ها بودند.
 
گفتنی است؛ این جمجمه تازه کشف شده شامل دو بخش متصل از پشت و سمت چپ استخوان «آهیانه» است که بخش‌های بالایی و کناری جمجمه را تشکیل می‌دهد.
 
طبق این گزارش، از آنجایی که این فسیل بسیار قدیمی است با روش‌ «رادیوکربن» نمی‌توان آن را تاریخ‌گذاری کرد و محققان با توجه به اندازه 5 در 8 سانتی‌متری این جمجمه دریافتند که این فسیل متعلق به دنیسووا است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بساط گستری  درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

بساط گستری درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

محمدصادق زمانی مدیر حریم شهربانی شهرداری تهران پیرامون الگوی جهانی رفع سد معبر در ایران، گفت: خشونت در برخورد با بساط گستران رسم کشور ما نیست و ماموران به هنگام برخوردهای فیزیکی بساط گستران تنها در مقام دفاع بر می آیند.
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.