کد خبر: ۹۲۰۵۴
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
مدیر عامل متروی تهران در مراسم ۲۰ سالگی مترو مطرح کرد
مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، صبح امروز (چهارشنبه 15 اسفند 1397) طي مراسمي تمبر بيست سالگي متروي تهران و حومه رونمايي و درختي به همين مناسبت كاشته شد.

مهندس فرنوش نوبخت نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در مراسم بیست سالگی مترو گفت: بهره برداری از متروی تهران و حومه در سال 77 به همت جمعی از همکاران مشتاق شروع شد که شاید خیلی با این صنعت آشنا نبودند اما با تلاش و امید فراوان این مسیر را ادامه داده و امروز شاهد صادر کننده دانش در این صنعت است. 

وی با اشاره به ساخت 200 کیلومتر مترو در پایتخت افزود: 73 مرتبه بخش های مختلف متروی تهران افتتاح شد تا اکنون 115 ایستگاه در شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری دارد. 

مهندس نوبخت تصریح کرد: در این بیست سال بیش از 7 میلیارد سفر با این ناوگان انجام شده است که برای آن زحمات بسیاری چه در زمینه ساخت و چه در زمینه بهره برداری انجام شده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ادامه داد: هدف از مراسم امروز رونمایی از تمبر 20 سالگی مترو بود تا یادی کنیم از کسانی که زحمات زیادی در این مسیر کشیدند؛ همچنین چون امروز روز درختکاری هم هست همزمان یک درخت بیست ساله در حیاط شرکت بهره برداری متروی تهران کاشته می شود.

در ادامه اين مراسم دکتر افندی زاده قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ضمن تبریک بیست سالگی متروی تهران و حومه گفت: یکی از شاخص های مهم برای شهرهای توسعه یافته متروست و خوشبختانه متروی تهران یکی از مترو های پیشرفته است.

وی با بیان اینکه اکنون 19 میلیون سفر درون شهری در تهران انجام می شود افزود: 115 ایستگاه مترو در تهران وجود دارد اما طبیعتا این شهر بیش از این نیاز به حمل و نقل ریلی دارد.

وی تصریح کرد: در بازنگری طرح توسعه حمل ونقل درون شهري تهران كه در سال 91 انجام شد، ذکر شده است که ما باید بالای 600 کیلومتر ریل در این ناوگان داشته باشیم. خوشبختانه در سال‌های گذشته از لحاظ ساخت به خصوص در سیویل به خودکفایی رسیدیم و در زمینه بهره برداری هم علی رغم سختی روز افزون کار، شاهد عملکرد بسیار خوبی داشته است.

قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه مردم انتظارارتقا سطح کیفیت در ارائه خدمات را دارند خاطر نشان كرد: در جلسه اي كه به منظور افتتاح بخشي از خط 7 و 6 متروي تهران برگزار شده بود مهندس نوبخت اعلام كرد كه براي بهره برداري از ايستگاه هاي جديد كاملا آماده هستند و مشكلي در اين زمينه وجود ندارد؛ اين واقعا جاي تقدير دارد چرا كه ما درگذشته غالبا در هنگام افتتاح خطوط جديد با مشكلاتي در بخش بهره برداري روبرو بوديم اما اكنون شركت بهره برداري متروي تهران و حومه تلاش خوبي به خصوص در زمينه تعمير واگن ها و بهره برداري حداكثري از ظرفيت موجود انجام داده است .

وي در ادامه به كاهش فاصله حركت قطارها در خطوط 1،2 و 4به چهاردقيقه اشاره كرد و گفت: در خط 3 و 7 هم شاهد اقدامات خوبي در اين زمينه بوديم و در آينده در خط 6 هم انشاالله خدمات خوبي ارائه خواهد شد.


در ادامه اين مراسم دکتر افندی زاده قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ضمن تبریک بیست سالگی متروی تهران و حومه گفت: یکی از شاخص های مهم برای شهرهای توسعه یافته متروست و خوشبختانه متروی تهران یکی از مترو های پیشرفته است.

وی با بیان اینکه اکنون 19 میلیون سفر درون شهری در تهران انجام می شود افزود: 115 ایستگاه مترو در تهران وجود دارد اما طبیعتا این شهر بیش از این نیاز به حمل و نقل ریلی دارد.

وی تصریح کرد: در بازنگری طرح توسعه حمل ونقل درون شهري تهران كه در سال 91 انجام شد، ذکر شده است که ما باید بالای 600 کیلومتر ریل در این ناوگان داشته باشیم. خوشبختانه در سال‌های گذشته از لحاظ ساخت به خصوص در سیویل به خودکفایی رسیدیم و در زمینه بهره برداری هم علی رغم سختی روز افزون کار، شاهد عملکرد بسیار خوبی هستیم.

قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه مردم انتظارارتقا سطح کیفیت در ارائه خدمات را دارند خاطر نشان كرد: در جلسه اي كه به منظور افتتاح بخشي از خط 7 و 6 متروي تهران برگزار شده بود مهندس نوبخت اعلام كردند كه براي بهره برداري از اين ايستگاه هاي جديد كاملا آماده هستند و مشكلي در اين زمينه ندارند. اين واقعا جاي تقدير دارد چرا كه ما درگذشته غالبا در هنگام افتتاح خطوط جديد با مشكلاتي در بخش بهره برداري روبرو بوديم. اما اكنون شركت بهره برداري متروي تهران و حومه تلاش خوبي به خصوص در زمينه تعمير واگن ها و بهره برداري حداكثري از ظرفيت موجود انجام داده است .

وي در ادامه به كاهش فاصله حركت قطارها در خط 1،2 و 4به چهاردقيقه اشاره كرد و گفت: در خط 3 و 7 هم شاهد اقدامات خوبي در اين زمينه بوديم و در آينده در خط 6 هم انشاالله خدمات خوبي ارائه خواهد شد.

دكتر افندي زاده با بيان اينكه طرح هاي مربوط به محدوده طرح ترافيك و محدوده كاهش آلودگي هوا اگر همزمان با توسعه مترو نباشد مردم را دچار مشكل مي كند گفت: مكمل اين طرح ها توجه ويژه به توسعه حمل و نقل عمومي به ويژه مترو است. پيش بيني مي شود كه تا سال 1409 در تهران 27 ميليون سفر درون شهري انجام شود كه بايد سهم مترو30 درصد باشد.

وي در پايان گفت: جا دارد از تمام كساني كه در اين بيست سال براي توسعه مترو تلاش كردند تشكر كنم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم  از آدم تا خاتم است

فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم از آدم تا خاتم است

شیخ حسین انصاریان کارشناس مذهبی در مراسم یادبود بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) که در مزار شیخ صدوق واقع در شهر ری برگزار شد، گفت: حضرت زهرا صلوات الله علیه تنها بانویی است که سرو بانوان جهان است.
بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها دربرنامه گفتگوی ویژه 7 بهمن 98

بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها دربرنامه گفتگوی ویژه 7 بهمن 98

برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور دکتر صادقی شاهدانی رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق علیه السلام و آقای فرقانی دبیر شورای عالی سیاست گذاری باشگاه تحریم ها و منوچهر متکی وزیر اسبق وزارت امور خارجه پیرامون بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها از شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد.