کد خبر: ۹۱۸۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶
وزارت نیرو:
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه وزارت نیرو مسئولیتی در قبال معضل آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب ندارد، گفت: مدیریت آب‌های سطحی بر عهده شهرداری است و وزارت نیرو مسئولیتی ندارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، حمید چیت‌چیان درباره برخی موضوعات مطرح شده نسبت به آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب و آب آلوده، افزود: مدیریت آب‌های سطحی بر عهده شهرداری ها است و این مجموعه باید آن را مدیریت کند.

وی تاکید کرد: اعلام صحت و سقم آبیاری در بخش کشاروزی در جنوب تهران با فاضلاب بر عهده وزارت نیرو نیست بلکه مدیریت آب های سطحی بر دوش شهرداری است و لذا وزارت نیرو مسئولیتی ندارد.

چیت چیان گفت: بدون شک اگر از آب های سطحی وارد فاضلاب صنعتی شود، شهرداری باید برای تصفیه آن اقدام کند و در این میان لازم است از امور کشاورزی جلوگیری شده تا کشت و زرعی با فاضلاب ها صورت نگیرد.

وزیر نیرو ادامه داد: البته وزارت نیرو در قالب طرحی در تلاش است تا در مواقعی که سطح آب های زیرزمینی بالا آمد، قبل از آنکه برای خانواده ها مزاحمت ایجاد کند، این آب را پمپاژ کرده و سپس آن را مورد استفاده بخش‌های جنوبی تهران قرار دهیم؛ با این شرایط مشکل آلودگی در زمینه مصرف آب وجود نخواهد داشت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از افزایش قدرت خرید تا تضمین تامین کالاها/ آیا قدرت خرید مردم افزایش یافته؟

از افزایش قدرت خرید تا تضمین تامین کالاها/ آیا قدرت خرید مردم افزایش یافته؟

با اینکه بناست از دو ماه دیگر کالابرگ الکترونیکی وارد چرخه حمایت از مردم شود، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که همین یارانه نیز توانسته قدرت خرید مردم را افزایش دهد.
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
پربازدیدترین ها