کد خبر: ۹۱۶۷۸
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
با حضور مشاور شهردار تهران برگزار شد
مراسم تکریم و معارفه شهردار منطقه 8 برگزار شد و بر این اساس مهناز استقامتی، پس از بهمن نوری شهرداری این نقطه از شرق پایتخت را عهده دار گشت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،این مراسم با حضور مصطفی کاظمی مشاور و رئیس دفتر شهردار پایتخت و شاپور رستمی معاون امور هماهنگی مناطق برگزار شد و جمعی از مدیران شهری و اعضای شورایاری نیز در آن حضور داشتند.
 
کاظمی در این مراسم با تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن، اظهار داشت: خوشحالیم که در جمع همکارانمان در منطقه 8 حضور داریم و امیدوارم به برکت این روز، همواره در انجام کارهایمان موفق باشیم.
 
وی ادامه داد: من سال ها پیش در شهرداری مشغول بودم و پس از وقفه ای 17 ساله مجددا به این سازمان برگشتم و مشغول خدمت هستم. تنوع و تکثر فعالیت ها در شهرداری بسیار زیاد است و قابل قیاس با دیگر نهادهای متولی نیست که  وظیفه  ما نیز در این شرایط بسیار مشکل است.
 
مشاور شهردار تهران افزود: بر این باور هستم که سرکار خانم استقامتی هم کار آسانی به عهده  دارند و هم کار سختی؛ آسان از این لحاظ که زحمات آقای نوری، مسیر را برایشان هموار کرده است و سخت بدان دلیل که هر مدیری  به هر حال، کارهایی را که نتوانسته انجام دهد به مدیر بعدی واگذار می کند.
 
وی تاکید کرد: نگاه فعلی مدیریت شهری، متوجه درون شهرداری است و تلاش می کنیم از نیروهای خدوم داخل شهرداری استفاده کنیم که این باعث می شود افراد با همدلی بیشتری با هم کار کنند.
 
کاظمی همچنین بیان داشت: حتما از خدمات و تجارب آقای نوری در شهرداری استفاده می کنیم و بر ای خانم استقامتی نیز  آرزوی توفیق داریم.
 
همچنین در ادامه این مراسم شاپور رستمی معاون امور مناطق شهرداری تهران گفت: میلاد فرخنده حضرت زهرا (س) و روز زن را تبریک می گویم و  تقدیر و تشکر ویژه دارم از جانباز هشت سال دفاع مقدس جناب آقای نوری که در منطقه 8 زحمت کشیدند و  با تلاش خستگی ناپذیر، تلاش کردند مسائل منطقه را مدیریت کنند.
 
وی افزود: برای ایشان آرزوی موفقیت داریم که در همه عرصه ها خادم نظام جمهوری اسلامی ایران باشند. عزیزانی مانند آقای  نوری ثابت کردند که در راه میهن اسلامی و نظام از جان خود هم می گذرند. آقای نوری در عین حال علاوه بر ظرفیت های معنوی مانند شهدا و جانبازان منطقه 8، به شهروندان خدمتِ بسیار کردند و ما می دانیم نسبت به برخی مناطق با پشتکار و جدیت بیشتر، درگیر موضوعات و مسائل مردم بودند.
 
این مدیر ارشد شهری تصریح کرد: سرکار خانم استقامتی در این روز فرخنده سکان مدیریت منطقه را به دست گرفتند که امیدواریم با استفاده از ظرفیت های منطقه، در خدمتگزاری موفق باشند. این جابه جایی ها، مانند دو ماراتنی است که شخص قبلی، مدیریت را به بعدی تحویل می دهد و مهم آن است که همه ما باید کاری را انجام دهیم که ماندگار باشد.
 
رستمی افزود: اصل و هدف خدمتگزاری به مردم است. شهر تهران وظایف ذاتی به عنوان پایتخت کشور دارد که همه ما باید برای رضایت مردم شهر، تلاش کنیم. یکی از موضوعات و مسائل مربوط در شرایط کنونی، نگهداشت شهر است که باید بهتر از گذشته و با دقت فراوان برای تحقق آن اهتمام ورزید.
 
وی توضیح داد: باید علاوه بر حضور خود ما، نیروهای خدوم شهرداری همواره در ایفای نقش برای داشتن شهری تمیز و با نشاط خدمت رسانی کنند که امیدواریم با توجه به تجارب خوب خانم استقامتی به این هدف نایل شویم.
 
رستمی بیان داشت: موضوع فرهنگ سازی نیز از دیگر دغدغه های مدیریت شهری است با هدف اینکه از مشارکت مردم بیشتر بهره مند شویم  و در تلاشیم که با رضایت مردم، رضایت خداوند را به دست بیاوریم.
 
در عین حال، نخستین انتظار ما، برنامه ریزی دقیق و ایجاد آرامش در منطقه است که امیدواریم در سایه این آرامش، حرکت رو به جلو داشته باشیم.
 
از سوی دیگر، مهناز استقامتی در این مراسم اظهار داشت: با آرامشی که در کلام مهندس نوری بود در جمع همکاران این منطقه احساس غربت ندارم. من 15 سال در منطقه 21 پایتخت، در جمع همکاران در سایه آرامش کار کردم و امیدوارم در این منطقه نیز با آرامش در کنار همکاران به شهروندان خدمت رسانی داشته باشیم.
 
این مدیر ارشد شهری تاکید کرد:  امروز روز بسیار زیبایی است که تولد حضرت زهرا (س) را به همه همکاران تبریک می گویم. همچنین تشکر ویژه می کنم از جناب آقای دکتر حناچی که به من اعتماد کردند و امیدوارم با صداقت، تلاش، حمیت و پشتکار، پاسخگوی اعتماد ایشان باشم.
 
وی ادامه داد: تشکر می کنم از استقبال گرم مهندس نوری و زحمات ایشان برای منطقه 8 و  از همه همکاران، مدیران و شورایاران نیز درخواست می کنم برای انجام کارها به من کمک کنند زیرا همه ما در شهرداری تهران همراه یکدیگر هستیم و دور از هم نیستیم.
 
شهردار منطقه 8 همچنین بیان داشت: همه تلاشم را بر این صرف می کنم که امور منطقه به بهترین شکل اداره شود  و برای مردم و شهروندان  مفید باشیم.
 
بر اساس این گزارش، در ادامه مراسم تکریم و معارفه، مهندس بهمن نوری با تبریک میلاد حضرت زهرا(س) خطاب به شهردار جدید گفت: با تمام وجودم برای ایشان آرزوی بهترین ها را دارم و امیدوارم بتوانند در خانواده شهرداری تهران خوش بدرخشند و رکوردهای بسیار خوبی را ثبت کنند.
 
 نوری تصریح کرد: اردیبهشت 94 که به این منطقه آمدم، منطقه از لحاظ درآمدی بیست و دومین منطقه بود که اکنون دومین منطقه هستیم. همچنین خوشحالم اعلام کنم که در منطقه هیچ پروژه نیمه تمامی نداریم. در عین حال بر اساس آمار مرکز مطالعات شهرداری تهران، منطقه 8 بیشترین سطح رضایتمندی شهروندان را  در بین مناطق دارد که این برای من باعث خوشحالی است.
 
در پایان این مراسم حکم شهردار جدید منطقه توسط معاون امور مناطق شهردار تهران اعطا و از خدمات شهردار پیشین نیز تقدیر شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

حمل و نقل ریلی یکی از بخشهای مهم حمل و نقل، در عرصه اقتصادی صنعتی و اجتماعی کشور هاست که هر چه تیراژ خرید محصولات وارداتی افزایش یابد به همان میزان بومی سازی و تولید آنها در کشور تسریع خواهد شد.
چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

کارشناسان معتقدند با افزایش گرانی و تورم رشد حاشیه نشینی در شهرها سرعت گرفته و شاخص های توسعه شهری را تهدید می کند.