کد خبر: ۹۱۶۷۴
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
مصطفی کاظمی مشاور و مدیرکل دفتر شهردار و علی وحدت، رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در روز پنجم اسفند میهمان رصدخانه شهری تهران بودند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در این دیدار که با حضور محمد فرجود، مدیر عامل این سازمان برگزار شد، درباره کارکردهای مرکز آمار و رصد شهری و اهمیت داده در شهر هوشمند گفت‌وگو شد.
 
در این نشست، رصدخانه شهری به عنوان مکانی معرفی شد که امکان نظارت و دیدی گسترده‌تر به‌تمامی اتفاقات شهر را برای مدیران فراهم می‌کند تا تصمیمات آن‌ها بر اساس آخرین تغییرات و به‌روزترین داده‌ها باشد. همچنین انواع موضوعاتی که در رصدخانه شهری تهران بر مبنای آن‌ نقشه‌های موضوعی و تحلیلی تولید می‌شوند مثل آلودگی هوا، ترافیک، مسائل اجتماعی و اقتصادی و... بررسی شد.
 
در ادامه، فرجود به معرفی برخی از پروژه‌های کلیدی تهران هوشمند پرداخت "تهران من" به عنوان حساب شهروندی برای تعامل شهرداری با شهروندان در حوزه طرح ترافیک، شهرسازی و ...، پلتفرم "داده باز" شهرداری برای اتصال استارتاپ‌ها و شهروندان به داده‌های شهر، پلتفرم "باهم" برای اشتراک نظرات و نوآوری‌های شهروندان، اپلیکیشن"رایا" به عنوان یک مسیریاب هوشمند با بیش از 250 لایه اطلاعاتی، افتتاح مرکز نوآوری‌های شهری با همکاری دانشگاه شریف و ... از جمله مواردی بود که در این جلسه معرفی شدند.
 
در پایان این نشست درباره تبادل داده و انجام همکاری‌های مشترک میان سازمان فاوای شهرداری تهران و صندوق نوآوری و شکوفایی گفت‌وگوهایی انجام شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.