کد خبر: ۹۱۳۶۴
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
شهردار منطقه 9 مشهد خبر داد
شهردار منطقه 9 مشهد از اجرای 25 هزار مترمربع فضای سبز در میدان کوکای مشهد تا پایان سال خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین فرهادیان در تشریح اقدامات انجام شده در میدان کوکای مشهد واقع در انتهای بولوار کوثر که پیش از این انبار کارخانه کوکاکولای مشهد بود، افزود: این میدان دارای 35 هزار مترمربع زمین است که طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده 25 هزارمتربع متر آن تبدیل به فضای سبز و 10 هزار مترمربع دیگر تبدیل به فضای کسب و کارهای نوآورانه و فنآوری‌های نوین خواهد شد.
وی با بیان اینکه اجرای فضاهای سبز به عهده منطقه 9 مشهد و ایجاد فضاهای کسب و کارهای نوین و نوآورانه توسط معاونت برنامه‌ریزی انجام می‌شود، اظهار کرد: عملیات اجرایی ایجاد 25 هزار مترمربع فضای سبز از سه هفته پیش آغاز شده و اکنون بیش از 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.
شهردار منطقه 9 مشهد اضافه کرد: در حال حاضر تعدادی از سوله‌های قدیمی میدان کوکا تخریب شده اما با توجه به قدیمی بودن ساختمان‌های موجود در میدان در ادامه تخریب این سوله‌ها با تعدادی استخر روبرو شده‌ایم که باید پر و کوبیده شود که این موضوع در کنار بارش‌های اخیر برف و باران تاخیر ایجاد کرد.
وی ادامه داد: اما با توجه به این مشکلاتی پیش‌بینی نشده، ضلع شرقی میدان زیرسازی و جدول‌گذاری شده و در ضلع جنوبی که پیشخوان میدان خواهد بود دیوارچینی پله‌ها در حال انجام و در ضلع غربی نیز تخریب سوله‌ها انجام و بسترسازی برای اجرای معابر و جدول‌کشی در حال اجراست.
فرهادیان در خصوص ایجاد کارخانه نوآوری در میدان کوکا گفت: از سوله‌های قدیمی کارخانه کوکا واقع در میدان دو سوله اصلی که ستون‌های مقاومی دارند تخریب نشده تا هم به عنوان نمادی از هویت صنعتی حفاظت شوند و هم پس از نوسازی دیوارها این محل‌ها به فضاهای کسب و کارها ی نوآورانه و فنآوری‌های نوین تبدیل شوند که این کار توسط شهرداری مرکز و معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی در حال اجرا است.
وی افزود: امیدواریم با توجه به اقداماتی که در میدان کوکا در حال انجام است بتوانیم فضای سبز 25 هزار مترمربعی میدان کوکای مشهد را تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسانیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

ساعت ۰۹:۵۳ صبح دیروز دوشنبه تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل در مسیر شمال به جنوب بزرگراه ستاری، قبل از فردوس غرب یک مصدوم بر جا گذاشت. از میان سه سرنشین پژو، یک زن از قسمت سر مصدوم شد ولی دیگر سرنشینان این خودرو و خودروی دیگر صدمه‌ای ندیدند.
سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان و داستان واقعی اش در بوجود آمدن محله « سیدخندان تهران درجاده قدیم شمیران » که در خیابان کوروش فعلی قرار گرفته است.
آخرین اخبار