کد خبر: ۹۱۳۴۰
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از اغاز فاز اول اجرای طرح "هر دانش آموز یک رئیس ساماندهی" در منطقه ی ١٧ خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حمید رضا تحصیلی با اشاره به امضا تفاهم نامه با منطقه ی 17 در خصوص اجرای  طرح "هر دانش آموز یک رئیس ساماندهی" به صورت پایلوت در این  منطقه، گفت: این طرح با هدف به رسمیت شناختن توان و اثربخشی دانش آموزان در اداره ی شهری زیست پذیر برای همه و مشارکت آن ها در امور اجرایی و پژوهشی و آشنایی با مفاهیمی چون مسئولیت پذیری و رعایت حقوق شهروندی  است.

تحصیلی با بیان این که با همکاری خوب منطقه 17 توانسته ایم فاز اول اجرای این طرح را آغاز نماییم، تصریح کرد: در اجرای این طرح شش مدرسه را به صورت پایلوت از مقطع متوسطه ی اول انتخاب کرده ایم و با برگزاری دوره ی اول آموزش در حوزه ی حیوانات شهری اعم از موش و سگ، اطلاعات اولیه را در خصوص ویژگی های این جانوران، شیوه های مبارزه با جمعیت حیوانات شهری، راه های کنترل جمعیت و... در اختیار دانش آموزان قرار دادیم.

وی افزود: در این مرحله نمایندگان هر مدرسه موضوعات خود را انتخاب کردند و مقرر شد در جلسات بعدی که با حضور شرکت ساماندهی و اداره ی ساماندهی منطقه ی 17 برگزار می شود،  در خصوص شیوه های تحقیق میدانی و استفاده از نمونه های مستند آموزش های دیگری نیز به دانش آموزان داده شود.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر گفت: این برنامه به شکل مسابقه میان شش مدرسه  متشکل از سه مدرسه ی دخترانه و سه مدرسه ی پسرانه واقع در منطقه ی 17 برگزار می شود و گروه ها فرصت دارند تا به مدت یک ماه آثار خود را به دبیرخانه ی ساماندهی، مستقر در اداره ی ساماندهی منطقه ی 17 تحویل دهند.

تحصیلی افزود: آثار توسط مدیران و کارشناسان امر داوری می شوند و به سه نفر اول این رقابت هدایای نفیسی اهدا خواهد شد. هم چنین آثار برگزیده در قالب کتابچه با اسم گروه های برنده و مدرسه ی محل تحصیل چاپ می شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اقدامات شهرداری تهران در راستای توسعه مسیرهای دوچرخه در پایتخت تقدیر کرد.
اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

فیل ها هم اکنون به یک جاذبه مهم تبدیل شده اند و بیش از 12 میلیون گردشگر که سالانه به تایلند سفر می کنند زمانی را نیز به تماشای آنان اختصاص می دهند.