کد خبر: ۹۱۲۶۰
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
با معرفی خدمات متنوع شارژ غیرحضوری و پرداخت الکترونیک صورت گرفت؛
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از رشد 10 درصدی شارژ غیرحضوری من‌کارت از سوی شهروندان مشهدی در سال 97 به واسطه افزایش نقاط شارژ غیرحضوری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدجواد رجائیان با اعلام این مطلب گفت: از اردیبهشت سال جاری نصب دستگاه‌های الکترونیکی شارژ من‌کارت در ایستگاه‌های قطارشهری و در کنار برخی از باجه‌های پرتردد خدمات شارژ آغاز شد و اطلاع‌رسانی درباره نحوه استفاده و ویژگی‌های این دستگاه‌ها نیز صورت گرفت. 
وی تصریح کرد: همچنین طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تا پایان سال 1397 شهروندان می‌توانند با شارژ کارت شهروندی خود با استفاده از روش‌های غیرحضوری از 5 درصد شارژ بیشتر نیز بهره‌مند شوند. 
رجائیان با اشاره به خدمات متنوع غیرحضوری و الکترونیک شارژ و پرداخت خرد در سطح شهر مشهد، افزود: در حال حاضر شهروندان می‌توانند با روش‌های گوناگونی از جمله استفاده از دستگاه شارژ خودکار یا نصب نرم‌افزار شارژ موبایلی و یا تعویض سیم‌کارت ایرانسل به سیم‌کارت کیپادی(کیف پول الکترونیکی) از خدمات شارژ غیرحضوری بهره‌مند شوند. 
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در ادامه به ارائه آمار و اطلاعاتی در این خصوص پرداخت و اظهار داشت: بر پایه آخرین اطلاعات در حال حاضر تعداد 146 دستگاه خودشارژ در نقاط مختلف شهر فعال بوده و حدود 180 هزار نفر از شهروندان مشهدی، نرم‌افزار موبایلی شارژ من‌کارت را نصب کرده‌اند. تعداد کاربران فعال کیپاد (کیف پول الکترونیک) نیز 35هزار نفر است. تعداد 41 دستگاه TVM نیز در ایستگاه‌های قطارشهری و اتوبوسرانی در دسترس است. 
رجائیان با اشاره به میزان استفاده شهروندان از خدمات غیرحضوری شارژ من کارت گفت: حدود 10 درصد از تراکنش‌های شارژ به شکل غیرحضوری و الکترونیک انجام می‌شود که سهم دستگاه‌های خودکار شارژ، 7 درصد و میزان استفاده از نرم‌افزار موبایلی حدود 3 درصد است. 
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با اشاره به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های استفاده شهروندان از شارژهای غیرحضوری گفت: عدم نیاز به پول خرد، عدم نیاز به ایستادن در صف و انجام شارژ در هر مکان و زمان، از مهم‌ترین ویژگی‌های شارژ من‌کارت به روش غیرحضوری است.
گفتنی است شهروندان عزیز می‌توانند نرم‌افزار شارژ غیرحضوری من‌کارت و یا کیف پول الکترونیک (کیپاد) را با مراجعه به آدرس اینترنتی www.mobile.mashhad.ir بر روی گوشی خود نصب نمایند. همچنین شماره تلفن 31291513 پاسخگوی همشهریان گرامی است. 
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

ساعت ۰۹:۵۳ صبح دیروز دوشنبه تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل در مسیر شمال به جنوب بزرگراه ستاری، قبل از فردوس غرب یک مصدوم بر جا گذاشت. از میان سه سرنشین پژو، یک زن از قسمت سر مصدوم شد ولی دیگر سرنشینان این خودرو و خودروی دیگر صدمه‌ای ندیدند.
سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان و داستان واقعی اش در بوجود آمدن محله « سیدخندان تهران درجاده قدیم شمیران » که در خیابان کوروش فعلی قرار گرفته است.
آخرین اخبار