کد خبر: ۹۱۲۴۰
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۳
رییس گروه همکاری‌های بین‌المللی علمی و تخصصی شهرداری مشهد خبر داد
رییس گروه همکاری‌های بین‌المللی علمی و تخصصی شهرداری مشهد گفت: طرح "شلوغ بازار مشهد" به عنوان طرح منتخب جشنواره بین‌المللی سازمان شهرهای متحد- دولت‌های محلی (UCLG) اعلام شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حمیدرضا اصفهانی‌زاده اظهار داشت: طرح "شلوغ بازار مشهد" که از طرف معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد و از طریق گروه همکاری‌های بین‌المللی علمی- تخصصی شهرداری به جشنواره فرهنگی بین‌المللی UCLG در مکزیکوسیتی ارسال شده بود توانست در میان طرح‌های ارسالی از دیگر شهرهای جهان به عنوان تجربه مثبت مدیریت شهری یا " Good Practice" دست پیدا کند. 
وی افزود: این طرح که با تاکید بر حفظ بافت شهروندی مهاجران در شهر مشهد بر تقویت فرهنگ بومی- منطقه‌ای تاکید دارد، سعی می‌کند جلوه‌های حضور اقشار مختلف مردم و شهروندان را در فعالیت‌های فرهنگی و اقتصادی شهر ورای ملیت آنها تقویت نماید. 
اصفهانی‌زاده خاطرنشان کرد: در این جشنواره هیات داوران طرح "شلوغ بازار مشهد" را به عنوان طرح منتخب خود در پاس داشت فرهنگ عمومی جامعه شهروندی و امکانی برای تبدیل شدن به یک الگو در دیگر شهرهای جهان انتخاب کرده است. 
وی ضمن بیان این مطلب که هیات داوران جشنواره بین‌المللی UCLG که در سال جاری میلادی و در شهر مکزیکوسیتی برگزار شده است، ضمن تقدیر از تلاش‌های شهرداری مشهد برای توسعه شاخص‌های شهروندی و تلاش برای ارج نهادن به خرده فرهنگ‌های بومی اعلام داشت: در پروژه "شلوغ بازار مشهد" سهم قابل توجه پیوند ارزش‌های فرهنگی مانند میراث فرهنگی و تاریخ، تنوع بافت‌های جمعیتی، خلاقیت و انتقال دانش در کنار حکمرانی مردم سالارانه، مشارکت شهروندان و توسعه پایدار از جمله ویژگی های بارز و مثبت طرح محسوب می گردد. 
اصفهانی‌زاده تصریح کرد: در همین راستا مقرر شده است تا طی مراسمی که در اوایل آوریل 2019 به میزبانی بوئنس آیرس (آرژانتین) برگزار خواهد شد، این طرح ارسالی از شهرداری مشهد رسما به عنوان طرح منتخب Good Practice اعلام شده و جزئیات آن در کتاب این جشنواره جهانی منتشر شود. 
گفتنی است که سازمان شهرهای متحد- دولت‌های محلی یا به اصطلاح UCLGبه عنوان بزرگترین سازمان غیردولتی جهان، با تمرکز بر موضوع مدیریت شهرها، همواره سعی در ایجاد بستر مناسب برای شبکه‌سازی، انتقال تجارب، به اشتراک‌گذاری دانش و سرمایه‌های فکری، تشویق دولت‌های ملی و محلی به توسعه زیرساخت‌های شهری و ... دارد و خود را صدای رسای شهرها می‌داند. در این خصوص شهرداری مشهد نیز توانسته با فعالیت‌های مستمر گروه همکاری‌های بین‌الملل علمی- تخصصی ضمن عضویت در شورای سیاست‌گذاری و اجرائی این ابر سازمان بین‌المللی بستر لازم را برای تبادل تجارب جهانی و معرفی ظرفیت‌های موجود مدیریت شهری فراهم آورد. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

ساعت ۰۹:۵۳ صبح دیروز دوشنبه تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل در مسیر شمال به جنوب بزرگراه ستاری، قبل از فردوس غرب یک مصدوم بر جا گذاشت. از میان سه سرنشین پژو، یک زن از قسمت سر مصدوم شد ولی دیگر سرنشینان این خودرو و خودروی دیگر صدمه‌ای ندیدند.
سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان و داستان واقعی اش در بوجود آمدن محله « سیدخندان تهران درجاده قدیم شمیران » که در خیابان کوروش فعلی قرار گرفته است.
آخرین اخبار