کد خبر: ۹۰۹۴۹
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد بیان کرد:
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: سوءاستفاده از خلأهای قانونی، عامل افزایش حاشیه نشینی در مشهد است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا حسین‌نژاد با بیان این مطلب، اظهار کرد: مهاجرت‌های بی‌رویه به شهر، عدم موفقیت طرح‌ها و برنامه‌های کلان دولت، سوء استفاده از خلاء‌های قانونی و نبود اراده جدی در جهت تصویب طرح‌ها باعث تشدید و تداوم وضعیت حاشیه نشینی شده است . 
وی با بیان اینکه نبود طرح و برنامه‌های اجرایی برای برخورد با دلالان و بنگاه‌های املاک غیرمجاز نیز تأثیر دوچندانی بر تداوم معضل دارد، افزود: در حال حاضر مجموع مسائل و مشکلات مربوط به طرح‌ها، برنامه‌ها، قوانین، ضوابط و مقررات ملاک عمل وضعیت کنونی را رقم‌زده است.
جای خالی نگرش در سطح ملی برای حاشیه شهر
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد در ادامه گفت: با توجه به اهمیت موضوع، برای جلوگیری از حاشیه‌نشینی ضروری است ابتدا در سطح ملی، استانی و سپس شهری چاره‌اندیشی کرد. 
حسین‌نژاد خاطرنشان کرد: تدوین، تصویب و اجرای برنامه‌های آمایش ملی تضمین‌ کننده بهینه ‌سازی توزیع جمعیت است و موجب جلوگیری از تمرکز جمعیت و امکانات در شهرهای پرجمعیت کنونی می شود که این امر می‌تواند از مهاجرت جلوگیری کند.
وی بیان کرد: همچنین توانمندسازی و تشکیل نهادهای محلی برای نظارت برساخت و سازهای غیرمجاز، وجود سیاست‌های تشویقی توسط دولت برای ماندگار جمعیت در روستاها و ارائه تسهیلات بانکی به روستاها نیز دیگر پیشنهاد‌هایی است که اجرای آن سبب کاهش و حذف تدریجی سکونتگاه‌های غیر رسمی خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.
نسخه تجویزی اقتصاددانان برای خروج از رکود چیست؟

نسخه تجویزی اقتصاددانان برای خروج از رکود چیست؟

گزارش اخیر مرکز آمار با وجود آنکه از تکرار رشد منفی اقتصادی خبر می دهد اما بیانگر آن است شتاب رشد اقتصادی نسبت به پاییز سال گذشته کندتر شده است، با این وجود کارشناسان اقتصادی معتقدند حمایت از مشاغل مولد ، کنترل نرخ ارز و جلوگیری از انحراف سرمایه و پول پاشی لازمه عمیق تر نشدن رکود است