کد خبر: ۹۰۹۴۹
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد بیان کرد:
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: سوءاستفاده از خلأهای قانونی، عامل افزایش حاشیه نشینی در مشهد است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا حسین‌نژاد با بیان این مطلب، اظهار کرد: مهاجرت‌های بی‌رویه به شهر، عدم موفقیت طرح‌ها و برنامه‌های کلان دولت، سوء استفاده از خلاء‌های قانونی و نبود اراده جدی در جهت تصویب طرح‌ها باعث تشدید و تداوم وضعیت حاشیه نشینی شده است . 
وی با بیان اینکه نبود طرح و برنامه‌های اجرایی برای برخورد با دلالان و بنگاه‌های املاک غیرمجاز نیز تأثیر دوچندانی بر تداوم معضل دارد، افزود: در حال حاضر مجموع مسائل و مشکلات مربوط به طرح‌ها، برنامه‌ها، قوانین، ضوابط و مقررات ملاک عمل وضعیت کنونی را رقم‌زده است.
جای خالی نگرش در سطح ملی برای حاشیه شهر
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد در ادامه گفت: با توجه به اهمیت موضوع، برای جلوگیری از حاشیه‌نشینی ضروری است ابتدا در سطح ملی، استانی و سپس شهری چاره‌اندیشی کرد. 
حسین‌نژاد خاطرنشان کرد: تدوین، تصویب و اجرای برنامه‌های آمایش ملی تضمین‌ کننده بهینه ‌سازی توزیع جمعیت است و موجب جلوگیری از تمرکز جمعیت و امکانات در شهرهای پرجمعیت کنونی می شود که این امر می‌تواند از مهاجرت جلوگیری کند.
وی بیان کرد: همچنین توانمندسازی و تشکیل نهادهای محلی برای نظارت برساخت و سازهای غیرمجاز، وجود سیاست‌های تشویقی توسط دولت برای ماندگار جمعیت در روستاها و ارائه تسهیلات بانکی به روستاها نیز دیگر پیشنهاد‌هایی است که اجرای آن سبب کاهش و حذف تدریجی سکونتگاه‌های غیر رسمی خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

در پی بارندگی صبح امروز اهواز معابر شهر دچار آبگرفتگی شدند.
زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

بر اثر وقوع سیل اخیر در استان مازندران روستاهای شهر کیاکلا به شدت آسیب دیده و خانه‌های روستایی دچار خسارات جدی شده است.