کد خبر: ۹۰۹۴۸
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد:
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از ایجاد و بهره‌برداری سرویس جستجوی هوشمند در سامانه SDI خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدجواد رجائیان با اعلام اینکه این سرویس کامل‌ترین جستجوگر هوشمند در بین سامانه‌های شهرداری است، گفت: تا قبل از این امکان جستجوی عوارض در سامانه SDI وجود داشت اما این امکان فقط در بعضی از لایه‌ها انجام می‌گرفت؛ به بعضی از حروف فارسی حساس بود و بعضا نیز نتایج مطلوبی را به نمایش نمی‌گذاشت.
وی افزود: یکی از ابتدایی‌ترین و ساده‌ترین روش‌ها برای کاستن از شمار نتایج جستجو، مشخص کردن نوع نتیجه‌ای است که برای کاربر نمایش داده می‌شود.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در توضیح نحوه عملکرد جستجوگر هوشمند در سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی گفت: در سامانه SDI، چنانچه کاربر کلمه میدان را جستجو کند، ابتدا نام میادینی که بیشترین جستجو از طرف کاربران دیگر را داشته است، به کاربر پیشنهاد می‌شود.
رجاییان عنوان کرد: دومین قابلیت این سیستم پیشرفته جستجوی تشخیص نام براساس نتایج پیشین است. در این صورت اگر کاربر در یک کلمه، حرف یا حروفی را به اشتباه تایپ کند، سیستم با توجه به جستجوهای پیشین، کلمه صحیح را به کاربر پیشنهاد می‌دهد؛ سومین خصوصیت این سرویس نمایش سریع موقعیت آن عارضه در کسری از ثانیه است که باعث می‌شود کاربر سریع‌تر به مقصود خود برسد. 
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد همچنین بیان کرد: با این سرویس می‌توان در بیش از 3000 مکان مهم شهر از قبیل بازارها، مساجد، کلانتری‌ها، بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و همچنین بیش از 32 هزار معبر، تمام بوستان‌های شهر، تمام میادین شهر و اصناف شهر، جستجو را انجام داد.
گفتنی است سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی (SDI) به نشانی SDI.MASHHAD.IR یکی از قدرتمندترین زیرساخت‌های اطلاعاتی شهرداری مشهد بوده که در لایه‌های مختلف اطلاعاتی، نیاز بسیاری از محققان و پژوهشگران حوزه مدیریت شهری را تامین کرده است. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

در پی بارندگی صبح امروز اهواز معابر شهر دچار آبگرفتگی شدند.
زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

بر اثر وقوع سیل اخیر در استان مازندران روستاهای شهر کیاکلا به شدت آسیب دیده و خانه‌های روستایی دچار خسارات جدی شده است.