کد خبر: ۹۰۸۷۱
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
معاون وزیر صنعت روسیه گفت: انتظار می‌رود در آینده نزدیک توافق تجارت آزاد بین اتحادیه اقتصادی اوراسیایی و ۵ کشور دیگر از جمله ایران امضا شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سرگی پسیب، معاون وزارت صنعت روسیه اعلام کرد در آینده نزدیک توافق تجارت آزاد بین روسیه و ۵ کشور دیگر از جمله ایران، هند، سنگاپور و مصر امضاء خواهد شد.

وی گفت: در حال حاضر کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی از ۷ هزار و ۵۰۰ اقدامات غیر تعرفه‌ای نظیر اعمال تحریم و محدودیت بر کالاهای صنعتی استفاده می‌کنند بنابراین به نظر ما رفتن به سمت توافقات ایجاد مناطق تجارت آزاد بسیار نتیجه‌بخش خواهد بود.

پسیب می‌گوید این مسئله باعث می‌شود که صادرات از طریق هاب‌های منطقه‌ای گسترش یابد.

اتحادیه اقتصادی اوراسیایی در سال ۲۰۱۵ و توسط روسیه، قزاقستان و بلاروس تشکیل شد و سپس ارمنستان و قرقیزستان به این اتحادیه پیوستند. در سال ۲۰۱۶ ویتنام نخستین کشوری بود که در منطقه اوراسیایی واقع نبود اما به عضویت این اتحادیه در آمد. این اتحادیه با هدف تضمین جریان نقل و انتقال کالا، خدمات و کارگر بین کشورهای عضو آن تشکیل شده است.

هم اکنون ۴۰ کشور و سازمان بین‌المللی از جمله چین و اندونزی و برخی کشورهای آمریکای لاتین از تمایل خود برای بستن قرارداد تجارت آزاد با اتحادیه اوراسیایی خبردادند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بساط گستری  درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

بساط گستری درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

محمدصادق زمانی مدیر حریم شهربانی شهرداری تهران پیرامون الگوی جهانی رفع سد معبر در ایران، گفت: خشونت در برخورد با بساط گستران رسم کشور ما نیست و ماموران به هنگام برخوردهای فیزیکی بساط گستران تنها در مقام دفاع بر می آیند.
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.