کد خبر: ۹۰۸۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
رییس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد:
جذب سرمایه عاملی مهم و تأثیرگذار بر پیشرفت و رونق اقتصاد شهری است. سرمایه‌گذاری در هر استان تحت تأثیر مجموعه‌ای از عوامل کلان کشور و عوامل خاص آن استان است لذا اگر در جامعه‌ای، سرمایه‌گذاری در حد لازم صورت نگیرد، رشد اقتصادی متوقف می‌‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، طی سال‌های اخیر شهرداری‌های کشور تلاش کرده‌اند تا با حمایت از سرمایه‌گذاری، زمینه افزایش مشارکت بخش خصوصی در توسعه شهرها را فراهم کنند.
همین مساله بهانه‌‌‌ای شد تا مدیران شهری کلان‌شهرها در چهاردهمین نشست کمیسیون سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری‌های کلان‌شهرهای ایران در مشهد گرد هم آیند و در خصوص راه‌های حمایت از سرمایه‌گذاری با یکدیگر تبادل نظر کنند.
رییس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد در اختتامیه این نشست با تأکید بر اینکه باید نگاه منفی به سرمایه‌گذاران اصلاح شود، گفت: اهمیت کار سرمایه‌گذاری که برای ۵٠٠ نفر اشتغال ایجاد می‌کند، کمتر از خیّری نیست که مبلغی را در بین نیازمندان توزیع می‌کند.
احمد نوروزی افزود: سرمایه‌گذار با ایجاد اشتغال برای صدها نفر ضمن اینکه ماهانه چند میلیارد تومان برای حقوق می‌پردازد، با ایجاد اشتغال پایدار، آینده مالی خانوارهای زیادی را تأمین می‌کند.
وی با بیان اینکه نبود امنیت باعث فرار سرمایه می‌شود، تصریح کرد: ممکن است شهرداری‌ها در پروژه‌ای با فشارهایی که می‌آورند، بتوانند ۵ درصد حقوق بیشتری دریافت کنند اما همین فشارها باعث می‌شود تا چندین پروژه سرمایه‌گذاری دیگر منتفی و شهر دچار زیان شود.
نوروزی ادامه داد: براین اساس باید رویکرد شهرداری‌های کلان‌شهرها حمایت از سرمایه‌گذاری و تسهیل فعالیت سرمایه‌گذاران باشد. اگر چنین مسئله‌ای محقق شود، شرایط لازم برای افزایش ورود سرمایه به شهرها فراهم می‌شود.
وی به همکاری نکردن مدیران دوره قبلی شهرداری مشهد با سرمایه‌گذاران اشاره کرد و گفت: سرمایه‌گذاری عربی بود که در دوره جدید با مساعدت مدیران شهری مشکل او حل شد. این سرمایه‌گذار به حدی تحت فشار قرار گرفته بود که تصور می‌کرد، دیگر نمی‌تواند حقوق خود را احقاق کند.
وی افزود: وقتی چنین برخوردهای نامناسبی با سرمایه‌گذاران صورت می‌گیرد، میزان فرار سرمایه از شهرها افزایش می‌یابد.
معاون اقتصادی و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری مشهد نیز در این نشست گفت: هر‌چه میزان تعامل مدیران شهری کلان‌شهرها با یکدیگر افزایش یابد، امکان تأثیر‌گذاری آن‌ها بیشتر می‌شود.
رضا خواجه‌‌نائینی افزود: به عنوان مثال تعامل مدیران شهری کلان‌شهرها با مسئولان می‌تواند در تدوین قانون‌هایی که مسائل شهری را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اثر مثبتی بگذارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سناریوی دولت برای کنترل بازار مسکن با عرضه 400 هزار واحد مسکونی

سناریوی دولت برای کنترل بازار مسکن با عرضه 400 هزار واحد مسکونی

بدنبال افزایش 100درصدی قیمت مسکن ، دولت بنا دارد 400 هزار واحد مسکونی طی دو سال آینده با هدف کنترل بازار خرید و اجاره با مشارکت بخش خصوصی وارد بازار خواهد کرد.
حباب سکه کوچکتر شد

حباب سکه کوچکتر شد

با وجود ثبات قیمت های جهانی بازار طلا به تبعیت از ریزش نرخ دلار روند کاهشی خود را ادامه داد تا به تعبیر کشتی آرای حباب سکه در حال تخلیه گزارش شود.