کد خبر: ۹۰۸۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد بیان کرد
معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد بر بکارگیری ظرفیت‌ها و توان تشکل‌های مردمی برای زیباسازی شهر مشهد در نوروز 98 تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا دانایی با بیان این مطلب، اظهار کرد: همزمان با برگزاری جشنواره خانه بهار، از پویش‌های مردمی و تشکل‌های دانشجویی درخواست شده طرح پیشنهادی خود را برای زیباسازی شهر ارائه دهند. در این اقدام که پویش رنگ‌ها خوانده می‌شود، از کمک تشکل‌های مردمی، NGOها و گروهای دانشجویی برای زیباسازی دیوارها و پیاده‌روهای خیابان‌های فرعی پرتردد، به ویژه مراکز محله استفاده می‌شود.
وی در توضیح بیشتر گفت: با جامعه معلولان و مجموعه‌هایی که این گروه از افراد را تحت پوشش قرار می‌دهند، ارتباط برقرار کردیم. در نتیجه این تعاملات موفق به کسب رضایت نسبی و جلب مشارکت آنان در نوروز 98 شدیم.
معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به برپایی نشست‌هایی با این موضوع در مناطق 13 گانه شهر اشاره کرد و ادامه داد: هم‌اکنون گروه‌های داوطلب از سوی مناطق معرفی می‌شوند و 37 مجموعه پوشش دهنده توانیابان نیز آمادگی خود را اعلام کرده‌اند.
دانایی با اشاره به اینکه برای توسعه این حرکت، تشکل‌های فعال در دانشگاه‌ها نیز آماده مشارکت هستند، بیان کرد: نشست‌هایی با آموزش و پرورش نیز برگزار خواهد شد و در قالب پویش رنگ‌ها، از مشارکت مردم نیز در این زیبایی آفرینی استفاده می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: تامین رنگ مورد نیاز و کارشناس هنری تنها خدمتی است که شهرداری انجام می‌دهد و رنگ‌آمیزی و زیباسازی بر عهده مردم است. ضمن اینکه دانشجویان دانشگاه طراحی گرافیک نیز طرح‌های خود را ارائه می‌کنند.
معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه در تابستان امسال تفاهم‌نامه‌ای با خانه سمن‌های استان منعقد شد، گفت: مقرر شد در نوروز 98 برای زیباسازی شهر همکاری‌های بیشتری شکل گیرد و دوره توانمندسازی برای 150 نفر از فعالان حوزه سمن‌ها در ماه گذشته برگزار گردید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

در پی بارندگی صبح امروز اهواز معابر شهر دچار آبگرفتگی شدند.
زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

بر اثر وقوع سیل اخیر در استان مازندران روستاهای شهر کیاکلا به شدت آسیب دیده و خانه‌های روستایی دچار خسارات جدی شده است.