کد خبر: ۹۰۸۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد بیان کرد
معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد بر بکارگیری ظرفیت‌ها و توان تشکل‌های مردمی برای زیباسازی شهر مشهد در نوروز 98 تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا دانایی با بیان این مطلب، اظهار کرد: همزمان با برگزاری جشنواره خانه بهار، از پویش‌های مردمی و تشکل‌های دانشجویی درخواست شده طرح پیشنهادی خود را برای زیباسازی شهر ارائه دهند. در این اقدام که پویش رنگ‌ها خوانده می‌شود، از کمک تشکل‌های مردمی، NGOها و گروهای دانشجویی برای زیباسازی دیوارها و پیاده‌روهای خیابان‌های فرعی پرتردد، به ویژه مراکز محله استفاده می‌شود.
وی در توضیح بیشتر گفت: با جامعه معلولان و مجموعه‌هایی که این گروه از افراد را تحت پوشش قرار می‌دهند، ارتباط برقرار کردیم. در نتیجه این تعاملات موفق به کسب رضایت نسبی و جلب مشارکت آنان در نوروز 98 شدیم.
معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به برپایی نشست‌هایی با این موضوع در مناطق 13 گانه شهر اشاره کرد و ادامه داد: هم‌اکنون گروه‌های داوطلب از سوی مناطق معرفی می‌شوند و 37 مجموعه پوشش دهنده توانیابان نیز آمادگی خود را اعلام کرده‌اند.
دانایی با اشاره به اینکه برای توسعه این حرکت، تشکل‌های فعال در دانشگاه‌ها نیز آماده مشارکت هستند، بیان کرد: نشست‌هایی با آموزش و پرورش نیز برگزار خواهد شد و در قالب پویش رنگ‌ها، از مشارکت مردم نیز در این زیبایی آفرینی استفاده می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: تامین رنگ مورد نیاز و کارشناس هنری تنها خدمتی است که شهرداری انجام می‌دهد و رنگ‌آمیزی و زیباسازی بر عهده مردم است. ضمن اینکه دانشجویان دانشگاه طراحی گرافیک نیز طرح‌های خود را ارائه می‌کنند.
معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه در تابستان امسال تفاهم‌نامه‌ای با خانه سمن‌های استان منعقد شد، گفت: مقرر شد در نوروز 98 برای زیباسازی شهر همکاری‌های بیشتری شکل گیرد و دوره توانمندسازی برای 150 نفر از فعالان حوزه سمن‌ها در ماه گذشته برگزار گردید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.
نسخه تجویزی اقتصاددانان برای خروج از رکود چیست؟

نسخه تجویزی اقتصاددانان برای خروج از رکود چیست؟

گزارش اخیر مرکز آمار با وجود آنکه از تکرار رشد منفی اقتصادی خبر می دهد اما بیانگر آن است شتاب رشد اقتصادی نسبت به پاییز سال گذشته کندتر شده است، با این وجود کارشناسان اقتصادی معتقدند حمایت از مشاغل مولد ، کنترل نرخ ارز و جلوگیری از انحراف سرمایه و پول پاشی لازمه عمیق تر نشدن رکود است