کد خبر: ۹۰۸۴۵
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
همه آمدند تا در مسیر عاشقی بانوی صبر قدم بردارند
فاطمه علیهاالسلام ، صبر لایزال نبوی بود که در هیأت عفتی سر به فلک کشیده، چادر به سر می‏ کشید و در کوچه‏ های مدینه، در تمام رهگذرهای هستی، حضور خدا را به کائنات، یادآور می‏شد. میزان عظمت و منزلت هر «روز» به اندازه فضیلت و بزرگی صاحب آن است؛ حضرت فاطمه صدیقه (س) سزاوار والاترین بزرگداشت‌هاست؛ چرا که فاطمه علیها السلام در پیشگاه خداوند و در نزد فرشتگان، پیامبران، امامان و اولیای الهی، دارای مقامی بی‌بدیل و منزلتی بس عظیم است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عاشقان حریم رضوی در ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) شوری فاطمی در شهر مشهد با مشارکت یکدیگر و عشق به ائمه اطهار برای خدمت به محرومان حاشیه شهر با برپا کردن 135 دیگ شله نذری به راه انداختند.خدمتی صادقانه و از روی خلوص نیت که به عشق تنها دخت رسول گرامی اسلام (س) در جوار فرزند ایشان علی بن موسی الرضا (ع) با حضور هئیت های مذهبی مشهد صورت پذیرفت.
امروز نیز عاشقان این حضرت بعد از 1400 سال با نشان دادن همبستگی در طرح کرامت فاطمی تنها گام کوتاهی برای نشان دادن کرامت و لطف خاندان نبوی (ص) به خصوص ریحانه رسول اکرم فاطمه زهرا (س)، برداشتند. راهی که انتهای آن اطعام نیازمندان و مردم مناطق کم برخوردار مشهد بود.
اکنون که 40 سالگی انقلاب اسلامی همزمان با ایام فاطمیه همراه شده، نیاز بود تا به شکل متفاوت و پررنگ‌تری حق این دوران ادا شود در همین راستا شهرداری مشهد اقدام به فراهم کردن زیرساخت‌ها در میدان شهدا کرد و هیات‌های مذهبی نیز با فراهم آوردن 135 دیگ شله نذری و نیروی انسانی مورد نیاز ایفای نقش کردند و با مشارکت‌های مردمی، پخت شله نذری انجام شد تا به دست اقشار کم ‌برخوردار در نقاط پیرامونی برسد.
همه آمدند تا در این طرح معنوی حضور داشته و در مسیر ارادت به فاطمه زهرا (س) و طرحی که بنام آن بانوی بزرگوار و برای اطعام نیازمندان بود قدم بردارند.

از هر اقدامی در راستای مشارکت اجتماعی حمایت می کنیم 

شهردار مشهد در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور در طرح کرامت فاطمی از حمایت مدیریت شهری از هرگونه اقدامی که در راستای مشارکت اجتماعی، حرکت های جمعی و خدمت رسانی به مردم باشد، خبر داد. 
محمدرضا کلائی گفت: به عنوان متولی خدمت رسانی به شهروندان باید زمینه ها را فراهم کنیم تا اقداماتی که باعث همبستگی اجتماعی و حرکت های دسته جمعی می شود، بیش از پیش تقویت شود. 
وی افزود: امسال با پیشنهاد هیات های مذهبی مقرر شد که در عرصه میدان شهدا، با تجمیع نذورات مردمی و خیران، ضمن برگزاری مراسم عزاداری، 135 دیگ شله پخت و در مناطق کمتر برخوردار حاشیه شهر مشهد توزیع شود. 
شهردار مشهد با بیان اینکه دیگ های شله به همت هیات های مذهبی در عرصه میدان شهدا برپا شده است، ادامه داد: مدیریت شهری قطعه زمینی که برای اجرای یکی از پروژه های شهری تملک و فعلا بلااستفاه بود را آماده سازی و در اختیار هیات های مذهبی قرار داد. 
کلائی با بیان اینکه بخش زیادی از هزینه ها توسط خیران تامین شده است، ادامه داد: هزینه های مدیریت شهری در حوزه بسترسازی برای اجرای طرح کرامت فاطمی، به صورت شفاف منتشر خواهد شد. 

حضور علما در شب شهادت حضرت فاطمه (س) در محل اجرای طرح کرامت فاطمی

در این شب آیت الله سید ابراهیم رییسی، تولیت آستان قدس رضوی در محل پخت 135 دیگ شله و جمع عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و عزادران فاطمی حضور یافت. 
همچنین آیت الله محمد هادی عبدخدایی، عضو مجلس خبرگان رهبری نیز با حضور در محل این طرح گفت: طرح کرامت فاطمی جنبه انسانی و دینی دارد و امیدواریم خدمات شما در طرح کرامت فاطمی مورد توجه حضرت فاطمه (س) قرار بگیرد چرا که خدمات شما مشارکت کنندگان در این طرح بسیار ارزنده است.
آیت الله اشرفی شاهرودی ،مدرس عالی حوزه علمیه خراسان نیز در بازدید از این طرح گفت: طرح کرامت فاطمی احیای مذهب شیعه و احیای مظلومیت حضرت زهرای اطهر (س) است. 
همچنین حجت الاسلام و المسلمین معادی، مسئول نهاد سیاست گذاری نماز جمعه استان خراسان رضوی در بازدید از محل پخت 135 دیگ شله در میدان شهدا، اجرای طرح کرامت فاطمی را نشان از همگرایی، هم اندیشی و یک نگاه جمعی دانست. 
آیت الله مرتضوی، یکی دیگر از اساتید برجسته حوزه علمیه در بازدید از محل اجرای طرح کرامت فاطمی گفت: پخت 135 دیگ شله که با مشارکت مردم و هیات های مذهبی و توزیع آن در مناطق محروم و حاشیه شهر یک حرکت زیبا در راستای پاس داشت حضرت فاطمه (س)است. 
*بیش از ۱۰۰ هزار نفر از طرح ارزشمند کرامت فاطمی برخوردار خواهند شد
استاندار خراسان رضوی نیز با حضور در جمع مشارکت کنندگان طرح کرامت فاطمی گفت: این حرکت ها یک کار خیرخواهانه با نذر مردم برای شهادت زهرا (س) است.
رزم حسینی اظهار داشت امیدوارم این برنامه در سال های آینده گسترش یابد چرا که بنا بر گزارش ها بیش از ۱۰۰ هزار نفر از طرح ارزشمند کرامت فاطمی برخوردار خواهند شد.
حیدر خوش‌نیت ،سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری در حاشیه طرح کرامت فاطمی از تلاش مدیریت شهری برای بسترسازی انسجام اجتماعی گفت و افزود: امیدواریم بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌های مردمی تفکر فاطمی را در جامعه ترویج کنیم
همچنین سردار محمدکاظم تقوی، فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی برای خداقوت به خادمین حضرت زهرا (س) در محل پخت 135 دیگ شله در طرح کرامت فاطمی حضور یافت و مشارکت مردم در اجرای طرح کرامت فاطمی را بسیار ارزشمند دانست. 

عرض ارادت نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی به حضرت فاطمه (س) با حضور در طرح کرامت فاطمی

کریمی قدوسی، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی طرح کرامت فاطمی را اقدامی بدیع و نماد وحدت و کار جمعی دانست و گفت : هیات‌های مذهبی در شهر مشهد از سابقه کهنی برخوردارند و تاکنون گام‌های ارزشمندی برای اطعام نیازمند برداشته‌اند اما پخت نذری با این کم و کیف تا به امروز سابقه نداشته است.
*امیرحسین قاضی زاده، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از طرح کرامت فاطمی به عنوان ابتکار بدیع مدیریت شهری و هیات های مذهبی یاد کرد و افزود: در طرح کرامت فاطمی، هیات های مذهبی به جای پخت نذری به صورت انفرادی، یک کار جمعی را به نمایش گذاشته اند که امیدواریم در سایر ایام و مناسبت ها مانند ماه رمضان و محرم گسترش پیدا کند.

*انقلابیون، احزاب و مدیران فرهنگی پای کار زیبای فاطمی 

مظفر علیزاده ، دبیر مجمع نیروهای خط امام(ره) خراسان رضوی در محل پخت 135 دیگ شله در طرح کرامت فاطمی حضور داشت و گفت: امیدواریم طرح کرامت فاطمی به عنوان یک الگوی ارزشمند از مشارکت مردم و مدیریت شهری در دیگر مناسبت های مذهبی تکرار شود. 
همچنین پیمان عباسی ، دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خراسان رضوی در محل اجرای طرح کرامت فاطمی حضور یافت و از روحیه مشارکت‌پذیری مردم مشهد در انجام فعالیت‌های مذهبی و اجتماعی سخن گفت.
حاج علی شمقدری ، یار خراسانی رهبری در بازدید از مراحل اجرای طرح کرامت فاطمی ، از این طرح که با مشارکت مدیریت شهری و هیئت‌های مذهبی برگزار می شود ، حرکتی مردمی و اثرگذار یاد کرد.
امیر اقتناعی ،عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در حاشیه بازدید از طرح کرامت فاطمی نقش تسهیل‌گری مدیریت شهری در راستای افزایش مشارکت اجتماعی یاد کرد. 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده هم که در اجرای طرح کرامت فاطمی شرکت کرده بود، مشارکت خودجوش مردم و هیات های مذهبی در طرح کرامت فاطمی حرکت بسیار ارزشمند دانست.
همچنین، رضا خوراکیان ،مدیرعامل موسسه فرهنگی قدس در حاشیه بازدید از محل اجرای طرح کرامت فاطمی عرصه میدان شهدا اظهار داشت: طرح کرامت فاطمی، کار مشترک مردمی برای محبت به اهل بیت است. 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و طرح کرامت فاطمی با بیان اینکه مناسک مذهبی به رویه‌ای اجتماعی همراه با روح شیعی تبدیل شده است، گفت: مشهد همیشه از قدیم به روضه ها و مراسم های عزاداری زنده بوده است و ما میراث شیعی و کهن خود را از معارف دینی داریم.

حضور اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و معاونین شهرداری مشهد در طرح کرامت فاطمی 

محمدهادی مهدی نیا، احسان اصولی، علیرضا شهریاری و سید محسن حسینی پویا از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و رضا خواجه نائینی، معاون اقتصادی شهرداری مشهد، هادی بختیاری، معاون فرهنگی و اجتماعی، مهدی یعقوبی سرپرست معاونت خدمات و محیط زیست شهری و رضا دانایی ، معاون مشارکت های اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد و جمعی از شهرداران مناطق نیز با حضور در محل پخت 135 دیگ شله نذری طرح کرامت فاطمی به حضرت فاطمه زهرا (س) عرض ارادت کردند. 
محمدهادی مهدی نیا، رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در طرح کرامت فاطمی با خلاقیت مدیریت شهری و مشارکت مردم در قالب هیات های مذهبی، اتفاق خوبی رقم خورده است که امیدواریم در مناسبت های آتی هم تکرار شود.
همچنین احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی مشهد در حاشیه بازدید از طرح کرامت فاطمی این طرح را گامی برای همدلی و انسجام بخشی بیشتر با محوریت شجره طیبه اهل بیت (ع) دانست. 
رضا دانایی ، معاون مشارکت های اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد گفت: هزینه های برگزاری ویژه برنامه های کرامت فاطمی به ویژه مواد اولیه پخت 135 دیگ شله را شهروندان و خیرین تامین می کنند و شهرداری صرفا وظیفه فراهم کردن فضا و بستر را برعهده داشته است.

***نماینده اصناف، صنعت و معدن و شهرداران مناطق در طرح کرامت فاطمی حضور یافتند

مرتضی کرامت، رئیس خانه معدن خراسان رضوی گفت: طرح کرامت فاطمی نشاندهنده تعهد مدیریت شهری به مسائل مذهبی است و محمود بنانژاد ، رئیس اتاق اصناف مشهد ،هم افزایی مدیریت شهری و هیات های مذهبی در راستای برگزاری طرح کرامت فاطمی همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) را قابل تقدیر دانست.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.
نسخه تجویزی اقتصاددانان برای خروج از رکود چیست؟

نسخه تجویزی اقتصاددانان برای خروج از رکود چیست؟

گزارش اخیر مرکز آمار با وجود آنکه از تکرار رشد منفی اقتصادی خبر می دهد اما بیانگر آن است شتاب رشد اقتصادی نسبت به پاییز سال گذشته کندتر شده است، با این وجود کارشناسان اقتصادی معتقدند حمایت از مشاغل مولد ، کنترل نرخ ارز و جلوگیری از انحراف سرمایه و پول پاشی لازمه عمیق تر نشدن رکود است