کد خبر: ۹۰۶۹۶
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروی شهر تهران با بیان اینکه امسال در تهران به شرایط اضطرار نرسیده‌ایم، گفت: معاینه فنی نقش مهمی در کاهش آلاینده‌ها داشته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیدنواب حسینی‌منش در آیین بهره‌برداری از شانزدهمین مرکز معاینه فنی خودروهای سبک فداییان اسلام ضمن تبریک دهه فجر گفت: با افتتاح این مرکز در تهران به 51 خط معاینه فنی رسیده‌ایم.

وی با بیان اینکه در یک سال گذشته 11 خط به خطوط معاینه فنی تهران اضافه شده است، گفت: برای توسعه برنامه‌های دیگری داریم. 

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروی تهران در خصوص معاینه فنی سیار گفت: تا امروز 5 خط معاینه فنی سیار در تهران راه‌اندازی شده و تا پایان سال 2 خط دیگر اضافه می‌شود در مناطقی که امکان توسعه نداشته‌ایم از خطوط سیار استفاده کرده‌ایم. 

حسینی‌منش با بیان اینکه در کریدور ورودی تهران - مشهد مرکز معاینه فنی نداشته‌ایم، گفت: این مرکز امروز راه‌اندازی و قابلیت صدور معاینه فنی برتر را هم دارد. 

وی ادامه داد: شهرداری تهران برای افرادی که معاینه فنی برتر داشته باشند تخفیف 25 درصدی برای ورود به محدوده طرح ترافیک را در نظر گرفته است.

وی در خصوص آلودگی هوا، گفت: بعد از سال‌ها امسال در تهران به شرایط اضطرار نرسیده‌ایم و معاینه فنی نقش رقیق‌کننده ‌آلاینده‌ها را دارد.

حسینی‌منش افزود: سال گذشته مدارس تهران 8 روز به دلیل آلودگی هوا تعطیل شد و امسال این موضوع را نداشتیم.

به گفته وی، 600 هزار خودرو طی دو سال گذشته از منظر آلودگی هوا رد شدند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سیل صبح امروز به لرستان رسید/ تصاویر

سیل صبح امروز به لرستان رسید/ تصاویر

بارش شدید باران در لرستان منجر به سیلابی شدن مسیل‌ها، خروش رودخانه‌ها و مسدود شدن جاده ترانزیتی این استان شده است. بارش‌های سیل‌آسا همچنین باعث خروش رودخانه «خرم رود» در مرکز لرستان شد و در روستای «سرسنگر» بخش درب گنبد شهرستان کوهدشت فوت یک زن و مصدومیت یک نفر دیگر را در پی داشت.
خانه تاریخی بروجردی ها/ تصاویر

خانه تاریخی بروجردی ها/ تصاویر

خانه بروجردی ها بنایی قاجاری است که در دل بافت تاریخی کاشان قرار دارد. مجموعه ای بی نظیر که ساختش به سال ۱۲۸۰ ه.ق باز می گردد