کد خبر: ۹۰۶۹۵
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
اعضای شورای شهر تهران با اجرای پایلوت زیست شبانه پایتخت از ابتدای اردیبهشت موافقت کردند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، صبح امروز بررسی کلیات طرح زیست شبانه در شهر تهران روی میز بررسی اعضای شورای شهر قرار گرفت و زهرا نژاد بهرام عضو هیئت ریسه شورای شهر با بیان این طرح گفت: موضوع زیست شبانه امروزه در بسیاری از شهرهای بزرگ جهان در دستور کار قرار گرفته است و می‌توانیم از زیست شبانه در راستای رفع فضاهای بی دفاع شهری، توسعه و تسری موضوع نظارت اجتماعی و توسعه اقتصاد شهری استفاده کنیم.

وی با بیان این که امروزه شهرها ۲۴ ساعته فعال هستند که زمینه ارتقای اقتصادی فراهم می‌کند گفت: در این طرح پیشنهادی ما شهرداری مکلف است ظرف ۶ ماه لایحه‌ای در رابطه با زیست شبانه به شورای شهر ارائه دهد.

 بهاره آروین نیز پیشنهاد کرد: شهرداری در یک برنامه کوتاه مدت به صورت پایلوت از ابتدای اردبیهشت ماه که مصادف با اعیاد شعبانیه است در یک مهلت سه ماه در برخی محورها از ساعت ۲۴ تا ۳ بامداد زیست شبانه را اجرایی کند تا نقاط ضعف و قوت آن مشخص شود.

همچنین محمد سالاری نیز با بیان این که به جای آن که به شهرداری ۶ ماه فرصت دهیم بهتر است ۲ ماه فرصت دهیم تا در قالب یک طرح پیشنهادات خود را بیاورد چرا که در همه جای دنیا از زیست شبانه به عنوان یک منبع درآمد استفاده می‌شود اما در تهران از برنامه عقب هستم.

در پایان اعضای شورای شهر تهران با اعمال تغییراتی همچون ارائه مهلت سه ماه به جای ۶ ماه اجرای پایلوت زیست شبانه پایتخت در برخی محورها، با کلیات این طرح موافقت کرده و به آن رأی مثبت دادند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سیل صبح امروز به لرستان رسید/ تصاویر

سیل صبح امروز به لرستان رسید/ تصاویر

بارش شدید باران در لرستان منجر به سیلابی شدن مسیل‌ها، خروش رودخانه‌ها و مسدود شدن جاده ترانزیتی این استان شده است. بارش‌های سیل‌آسا همچنین باعث خروش رودخانه «خرم رود» در مرکز لرستان شد و در روستای «سرسنگر» بخش درب گنبد شهرستان کوهدشت فوت یک زن و مصدومیت یک نفر دیگر را در پی داشت.
خانه تاریخی بروجردی ها/ تصاویر

خانه تاریخی بروجردی ها/ تصاویر

خانه بروجردی ها بنایی قاجاری است که در دل بافت تاریخی کاشان قرار دارد. مجموعه ای بی نظیر که ساختش به سال ۱۲۸۰ ه.ق باز می گردد