کد خبر: ۹۰۵۷۱
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت ضمن تاکید بر نقش تحرک و فعالیت بدنی در سلامت جامعه، شعار هفته ملی سلامت مردان در سال جاری را "مردان فعال‌تر، مردان سالم‌تر" اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،دکتر سیدحامد برکاتی در این باره گفت: همه ساله در هفته آغازین اسفندماه با هدف اطلاع رسانی و حساس سازی گروه‌های مختلف جامعه در خصوص اولویت‌های سلامت مردان به عنوان نیمی از جمعیت کشور، هفته ملی "سلامت مردان ایران" برگزار می‌شود. 
 
وی افزود: در استمرار برنامه ترویج فعالیت جسمانی در مناسبت‌های ملی سلامت در دو سال اخیر و با توجه به برنامه عمل سازمان جهانی بهداشت برای کاهش کم تحرکی به میزان ۱۵ درصد تا سال ۲۰۳۰ با شعار "مردم فعال‌تر، برای جهانی سالم‌تر" در سال جاری نیز موضوع ترویج تحرک و فعالیت جسمانی به عنوان محور اقدامات هفته مذکور انتخاب شده است.
 
وی افزود: سه گروه اصلی هدف شامل جامعه مردان کشور و خانواده‌های آنان، مدیران حوزه‌های مختلف، مدیران سلامت و ارائه دهندگان خدمات سلامت (اعم از پزشکان، پرستاران و کارکنان بهداشتی) هستند.
 
وی خاطرنشان کرد: باید ضمن تاکید بر نقش تحرک و فعالیت بدنی در سلامت جامعه و وظیفه ارائه دهندگان خدمات سلامت در آموزش و مشاوره برای بهبود فعالیت جسمانی گروه‌های هدف، اقدامات برنامه‌ریزی شده همه جانبه توسط مدیران حوزه‌های مختلف برای دستیابی به محیط زندگی، کار و تحصیل حامی فعالیت جسمانی را در راستای شعار " مردان فعال‌تر، مردان سالم‌تر "انجام شود.
 
بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، برکاتی، عناوین و محورهای اطلاع رسانی و آموزش در روزهای هفته ملی سلامت مردان ایران در سال جاری را به شرح زیر اعلام کرد:
 
چهارشنبه اول اسفند:مردان فعال و بهره‌وری در محیط کار دوستدار فعالیت بدنی
 
پنجشنبه دوم اسفند:نقش مستقیم و غیر مستقیم فعالیت جسمانی در پیشگیری و درمان بیماری‌های غیر واگیر، واگیر، سلامت روانی و اجتماعی
 
جمعه سوم اسفند: پدران، مشوق فعالیت جسمانی پسران و سایر اعضای خانواده
 
شنبه چهارم اسفند: شهر دوستدار فعالیت جسمانی (پیاده‌روی / دوچرخه سواری و …)
 
یکشنبه پنجم اسفند: ایمنی و استاندارد در فعالیت‌های ورزشی
 
دوشنبه ششم اسفند: مردان جوان فعال‌تر، عملکرد تحصیلی بالاتر
 
سه شنبه هفتم اسفند: زندگی طولانی‌تر برای سالمندان و بیماران فعال
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.