کد خبر: ۹۰۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱
شهردار تهران صبح امروز لایحه بودجه ۱۳۹۸ را تقدیم مجلس کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،صبح امروز پیروز حناچی با حضور در جلسه علنی شورای شهر تهران نسبت به ارائه لایحه بودجه ۱۳۹۸ شهرداری اقدام کرد.
 
این بودجه که حدود ۱۸ هزار و ۹۳۰ میلیارد تومان است امروز توسط شهردار تهران به هاشمی، ریاست شورا تحویل داده شد، از امروز بررسی آن در کمیسیون‌های تخصصی آغاز می‌شود.
 
حناچی پیرامون تقدیم لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران به هیأت رئیسه، گفت‌: همه تلاشمان را کردیم که لایحه بودجه سال ۹۸ با تاثیرپذیری درست از وضعیت موجود تدوین شود که خوشبختانه امروز توانستیم این لایحه را تقدیم هیأت رئیسه کنیم.

وی با بیان این که تهران پایتخت ایران است و متأثر از سیاست‌ها و رکود و یا رونق اقتصادی است، در این باره خاطر نشان کرد: رکود و رونق اقتصادی بر اقتصاد شهر و شهرداری تأثیرگذار است و رکود حاکم بر مسکن، افزایش نرخ تورم و ارز و عدم انجام برخی تعهدات به شهرداری در حوزه خدمات و حمل و نقل سبب شده است که منابع شهرداری هم کاهش کمتری از اقتصاد ملی داشته باشد.

شهردار تهران با اشاره به این که تلاش شد در برنامه جاری در کنار نوسانات ارزی، دیون و ازدحام نیروی انسانی که از مشکلات جدی شهرداری است، بودجه را به خوبی بنویسیم که بر همین اساس شاهد رشد ۹ درصدی بودجه عمومی بودیم، تصریح کرد: سه سال سقف بودجه ثابت نگه داشته شد و این با توجه به اتفاقات اقتصادی، به سختی امکان پذیر است و بر این اساس شاهد رشد هشت درصدی هزینه‌ها، سه درصدی رشد تملک، ۹ درصدی رشد تملک مالی و ۱۱ درصدی رشد بودجه شرکت‌ها در لایحه بودجه ۹۸ هستیم.

وی ضمن بر شمردن رویکردهای تدوین بودجه، گفت‌: شفاف سازی منابع حاصله از شرکت‌ها، اتخاذ رویکرد منابع مالی قابل تحقق، تاکید بر انضباط مالی در بودجه، پیش‌بینی ساز و کار لازم برای تحقق بودجه، استفاده از ابزارهای تأمین مالی، همچون اوراق مشارکت، فاینانس و … از جمله رویکردهای بودجه سال ۹۸ است.

حناچی در ادامه با بیان این که پیش‌بینی لازم جهت شفافیت مالی انجام شده است، گفت‌: کاهش حداکثری اعتبارات برای هزینه‌های غیر ضرور و غیر مرتبط، پیش‌بینی اعتبارات لازم برای تملک دارایی و سرمایه‌ای و همچنین اولویت بندی پروژه‌های عمرانی از جمله اولویت‌های بودجه است. همچنین پیش‌بینی اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و اولویت دار و اتمام پروژه‌ها و همچنین توجه به پروژه‌های محیط زیست، مطالعات اجتماعی، پیش‌بینی اعتبارات حل معضل بافت فرسوده، توجه به ایمنی و توجه به زیر ساخت‌های حمل و نقل عمومی به خصوص ریلی جزو اولویت‌های بودجه سال ۹۸ است.

شهردار تهران با اشاره به این که ما سقف بودجه را ۱۸ هزار و ۹۳۰ میلیارد تومان در نظر گرفته‌ایم، گفت‌: در بخش حمل و نقل عمومی و ریلی شاهد افزایش بودجه هستیم تا بتوانیم وضعیت آلودگی و ترافیک را بهبود ببخشیم.

پیروز حناچی در پایان لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران را به هیأت رئیسه شورای شهر تقدیم کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.