کد خبر: ۹۰۴۲۰
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی پاسخ داد
معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،اردلان معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی پیرامون نحوه دریافت بسته حمایتی دولت پیرامون گلایه شهروندان از دو کد دستوری اعلام شده که پیامک ارسال کرده و جوابی دریافت نمی کنند، علت چیست؟ گفت: تا کنون بسته حمایتی دولتی  برای 6 میلیون و 150 نفر آماده و به حسابهایشان واریز شده است و در حقیقت انتظار این حجم از تماس از سوی مردم نمی رفت.  

اردلان افزود: ابتدا شماره 1420 سازمان تامین در نظر گرفته شد ولی عزیزان اعلام می کنند که پاسخگویی صورت نمی گیرد در صورتی که از صبح تا شب در حال پاسخگویی به مردم عزیز کشور ایران بوده اند.  
 
وی اظهار کرد: سپس یک سامانه پیامکی (10001420) اعلام شد که شهروندان از طریق پیامک سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ خود را دریافت کنند و اخیرا هم دو کد دستوی اعلام شده است که متاسفانه ایرانسل با سازمان تامین همراه نشده و هم اکنون سامانه همراه اول و رایتل با سامانه همکاری و همراهی می کنند.  
 
معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در ادامه پیرامون سوالات مردم در زمینه عدم همراهی ایرانسل با سامانه سبد حمایتی دولت (تامین اجتماعی) تصریح کرد: همراه اول و رایتل اعلام آمادگی کردند و ایرانسل در مرحله آخر درخواست قرار داد و دریافت هزینه کردند و هنوز این اتقال نیافتاده است ولی امکان دارد که مشکل در نحوه وارد کردن کد ملی سرپرستان خانوار باشد.  

اردلان در ادامه تاکید کرد: کد دستوری *142*9# برای این کار در نظر گرفته شد و در این کد دستوری به هنگام وارد کردن کد ملی دلیل عدم واریز اعلام می شود،به طور مثال مشمول سبد کالای بیمه شده سازمان تامین اجتماعی بودند و دریافت بسته از صندوق بازنشستگی و یا به شماره حساب یارانه بگیران واریز شود. همچنین 13 بند موجود است که از این 13 بند علت عدم واریز سبد حمایتی به شهروندان اعلام می شود.   
 
وی ادامه داد: اگر شهروندان (سرپرستان خانوار) مشمول این 13 بند نشدند عزیزان می توانند از طریق *142*8# پیام بگذارند. پیام دریافت نمی کنند بلکه در این سامانه کد ملی وارد می شود و از طریق همکاران کد ملی ارسالی پیگیری می شود که چرا سبد حمایتی برای آن پرداخت نشده یا جمع آوری می شود و در اختیار وزارت کار قرار می گیرد.  
 
معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه این کد دستوری فقط اطلاعات را جمع آوری می کند افزود: یک وب بیسی هم با آدرس DI.Tamin.ir/sabadkala  طراحی شده که شهروندان با مراجعه به آن می توانند اطلاعات حساب خود را دریافت کنند. 

وی در پاسخ به اینکه برخی از شهروندان اعلام کرده اند که حقوقشان زیر 3 میلیون تومان است و کد دستوری را وارد کرده و کدملی هم پیامک شده اما هیچ واریزی برایشان نیامده اظهار کرد: آنچه که از 1420 دریافت و جمع بندی شده است یکسری از شهروندان در حوزه های وزارتخانه ها و سیستم های دولتی مشغول به کار هستند اینها اعلام شده که در انتظار دریافت بسته کارمندان دولت هستند . بیمه شده سازمان تامین بوده ولی برای وزارتخانه ها کار می کنند چون به عنوان کارمندان دولت ثبت شده اند در مراحل بعدی که واریز برا کارمندان دولت صورت خواهد گرفت بسته حمایتی دولت برایشان پرداخت خواهد شد.  
 
وی افزود: یکسری از شهروندان هم هستند که در دوره 7 ماهه که اعلام شده از 1فروردین 97 تا 3 مهر 97 ممکن است فرد یکبار 3 میلیون دریافتی داشته باشد و این 3 میلیون تومان برای وی ملاک قرار داده شده و پرداخت صورت نگرفته است.
 
اردلان ادامه داد: با اینکه بارها اعلام شده که اگر پدر خانواده یک بار این هزینه را دریافت کرده باشد فرزندانی که تحت پوش تامین اجتماعی باشند دیگر سبد کالا به آنها تعلق نمی گیرد ولی علی رغم این موضوع باز عده ای تماس می گیرند.  
 
معاون مالی و اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه تکلیف آنهایی که یارانه بگیر نیستند تکلیف سبد حمایتیشان چه می شود، تصریح کرد: آنهایی که یارانه بگیر نیستند مشکل را از سازمان هدفمندی یارانه ها پیگیری کنند.  
 
اردلان افزود: آنچه که هست حساب سرپرستان خانوار از سازمان هدفمندی یارانه ها دریافت شده است یعنی در پرداخت سبد حمایتی مستمری بگیران این مشکلات وجود نداشت به این دلیل که مستمری بگیران را به طور متمرکز خود سازمان پرداخت می کنند و همچنین بازنشستگان نیز حقوقشان در یک روز به طور متمرکز سازمان پرداخت می کند ولی در رابطه با عزیزانی که سبد حمایتی دریافت نکرده اند از سه محل اطلاعات کسب شده است.  
 
وی ادامه داد: این سه محل وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و یا اینکه حساب خانوار و سازمان هدفمندی یارانه ها بوده و شاید به همین دلیل است که پاسخی دریافت نکرده اند..  
 
معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به سوالی پیرامون اینکه اگر فردی بیمه شده سازمان تامین به مدت 5 ماه باشد و اکنون شغلی هم نداشته باشد آیا این سبد به وی تعلق می گیرد یا خیر گفت: اگر عضو بیمه شدگان بودند و یا حتی بیمه شان قطع شده باشد بیمه شان رد شده و پرداخت می شود.  
 
اردلان در ادامه در پاسخ به سوال دیگری پیرامون اینکه برخی بیمه سلامت هستند و یا اصلا بیمه تامین اجتماعی نیستند تکلیف سبد حمایتی آنها چیست خاطر نشان کرد: این بسته ای که در اختیار سازمان تامین قرار دارد فقط متعلق به بیمه شدگان تامین اجتماعی است و آنها می توانند برای بیمه شدن خود اقدام کنند و در آینده از این بسته بهره مند شوند.  
 
معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پایان یاد آور شد: از شنبه آینده پی در پی پیرامون نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت اطلاع رسانی خواهد شد.  
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.