کد خبر: ۹۰۴۱۶
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۳
معاون شهردار تهران:
معاون شهردار تهران با بیان اینکه در حال حاضر 352 میلیارد تومان عوارض وصول نشده است،‌ گفت: همچنین 215 میلیارد تومان از عوارض وصول شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد علیخانی در جلسه امروز شورای شهر در خصوص لایحه اعطای تخفیف جهت بدهکار عوارض تردد در منطقه ممنوعه شهر تهران گفت: اصل کلیات لایحه مورد تأیید کمیسیون واقع شده است.
 
وی ادامه داد:تا پایان سال کسانی که بدهی دارند اگر اقدام به پرداخت کنند درآمد پایانی شهرداری افزایش و بخشی وصول پیدا می‌کند.
 
علیخانی تأکید کرد:با فراز پایانی لایحه که گفته می‌شود منطقه ممنوعه مشکل دارد پینشهاد می‌دهم این موضوع اصلاح و به منطقه طرح ترافیک تغییر کند.
 
الهام فخاری حزب دیگر شورای شهر گفت:‌سال گذشته در جریان بررسی طرح ترافیک من به این اشکال اشاره کردم که اگر بخواهیم درآمدها را نقد کنیم به مشکل برمی‌خوریم و حالا همین وضعیت را داریم که از چه راهی پول نقد کنیم.  
 
بهاره آروین عضو دیگر شورای شهر گفت: بنده نظر کمیسیون برنامه بودجه را می‌گوییم اعضای کمیسیون معتقدند که این کار سنگ بنای یک رویکرد اشتباه است که مردم عادت می‌کنند عوارض را ندهند تا پایان سال به آنها تخفیف داده شود.  
 
آروین افزود: مردم متوقع می‌شوند این کار را هر سال انجام می‌دهند و آنهایی که پول دادند احساس خسران می‌کنند.  
 
این عضو شورا گفت:‌در کمیسیون برنامه بودجه معتقد هستیم باید برای این موضوع جریمه در نظر گرفته شود.
 
وی با بیان اینکه در طرح ترافیک امسال موضوع جریمه دیده شده است، گفت: اگر کسی عوارض را دیر پرداخت کند یک دوازدهم نرخ مصوب باید جریمه دهد.  
 
در ادامه محمد علیخانی عضو شورای شهر گفت: با این حرف کمیسیون برنامه بودجه مخالفم چرا که باید همه مردم را در نظر بگیریم راننده آژانس، وانت و ... شاید پول نداشته باشند که بدهند حتی امروز بخشی از آنها جلوی شورا تجمع کرده‌اند.  
 
حسن رسولی عضو دیگر شورای شهر به عنوان موافق نظر آروین گفت: قریب به 400 میلیارد تومان از کارت طرح ترافیک مردم بدهکار هستند.
 
وی با بیان اینکه این طرح برای اولین بار بعد از 30 سال تغییر کرد،‌گفت: این درست نیست برای کسانی که پول نقد می‌دهند هیچ امتیازی در نظر گرفته نشود و در عوض برای کسانی که پول نمی‌دهند 20 درصد تخفیف قائل شویم.  
 
در ادامه محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: موضوع اصلی این است که اگر کسی عوارض را به موقع پرداخت نکند جریمه می‌شود و به جای اینکه ضریب 0.8 بدهد ضریب یک می‌دهد و در واقع 25 درصد جریمه می‌شود.  
 
معاون شهردار تهران گفت:‌پیشنهاد ما بخشش جریمه است سال اول اجرای طرح ترافیک بودیم و مردم مطلع نبودند که عوارض از جریمه جداست.  
 
به گفته پورسیدآقایی در حال حاضر 352 میلیارد عوارض وصول نشده داریم و همچنین 215 میلیارد عوارض دریافت شده باید عوارض دریافت شود نه اینکه زمانی که فرد خواست خودرویش را بفروشد تازه به یاد پرداخت  عوارض بیفتد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.