کد خبر: ۹۰۳۹۷
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
کاهش فشار خون می‌تواند خطر ابتلاء به بیماری آلزایمر را حدود یک پنجم کاهش دهد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،متخصصان علوم پزشکی در آمریکا با مطالعه روی بیش از ۹۰۰۰ نفر دریافتند زمانی که میزان فشار خون از آنچه به طور طبیعی توصیه می‌شود پایین‌تر باشد احتمال ابتلاء به مشکلات حافظه به طور قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.
 
در این مطالعه مشخص شد شرکت‌کنندگانی که رقم بالاییِ فشار خون (سیستول) آنان به جای ۱۴ عدد ۱۲ باشد حدود ۱۹ درصد کمتر در معرض ابتلاء به اختلال شناختی خفیف هستند. همچنین در اسکن‌های مغزی این افراد نشانه‌های کمتری از آسیب دیدگی مشاهده شد.
 
بر اساس مطالعات متخصصان آمریکایی، بیش از نیمی از افراد بالای ۵۰ سال و بیش از سه چهارم از افراد بالای ۶۵ سال دچار عارضه فشار خون بالا می‌شوند. در سن ۸۰ سالگی حدود یک ششم از افراد به بیماری زوال عقل دچار می‌شوند.
 
به گفته متخصصان بالا بودن فشار خون علاوه بر آنکه فاکتور خطرزایی برای زوال عقل به حساب می‌آید عامل ابتلاء به بیماری‌های جسمی دیگر نیز هست. همچنین کنترل فشار خون می‌تواند فواید متعددی برای سلامت داشته باشد.
 
به گزارش روزنامه تلگراف، متخصصان در این بررسی اظهار داشتند: درمان فشار خون بالا و کنترل آن به کاهش خطر مشکلات مرتبط با از دست دادن قدرت حافظه کمک می‌کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.