کد خبر: ۹۰۳۹۷
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
کاهش فشار خون می‌تواند خطر ابتلاء به بیماری آلزایمر را حدود یک پنجم کاهش دهد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،متخصصان علوم پزشکی در آمریکا با مطالعه روی بیش از ۹۰۰۰ نفر دریافتند زمانی که میزان فشار خون از آنچه به طور طبیعی توصیه می‌شود پایین‌تر باشد احتمال ابتلاء به مشکلات حافظه به طور قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.
 
در این مطالعه مشخص شد شرکت‌کنندگانی که رقم بالاییِ فشار خون (سیستول) آنان به جای ۱۴ عدد ۱۲ باشد حدود ۱۹ درصد کمتر در معرض ابتلاء به اختلال شناختی خفیف هستند. همچنین در اسکن‌های مغزی این افراد نشانه‌های کمتری از آسیب دیدگی مشاهده شد.
 
بر اساس مطالعات متخصصان آمریکایی، بیش از نیمی از افراد بالای ۵۰ سال و بیش از سه چهارم از افراد بالای ۶۵ سال دچار عارضه فشار خون بالا می‌شوند. در سن ۸۰ سالگی حدود یک ششم از افراد به بیماری زوال عقل دچار می‌شوند.
 
به گفته متخصصان بالا بودن فشار خون علاوه بر آنکه فاکتور خطرزایی برای زوال عقل به حساب می‌آید عامل ابتلاء به بیماری‌های جسمی دیگر نیز هست. همچنین کنترل فشار خون می‌تواند فواید متعددی برای سلامت داشته باشد.
 
به گزارش روزنامه تلگراف، متخصصان در این بررسی اظهار داشتند: درمان فشار خون بالا و کنترل آن به کاهش خطر مشکلات مرتبط با از دست دادن قدرت حافظه کمک می‌کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.