کد خبر: ۹۰۳۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
شهردار منطقه منطقه چهار خبر داد
شهردار منطقه چهار در بازدید بامدادی از محله حکیمیه با بیان اینکه تمام امکانات برای جلوگیری از آبگرفتگی های احتمالی در سطح محلات بکار گرفته شده است؛افزود:بیش از 20 کانال و مسیل شمال شرق تهران برای جلوگیری از آبگرفتگی لایروبی و رسوب برداری شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سید علیرضا حسینی با اعلام این خبر و با اشاره به نقش شورایاران و شهروندان در شناسایی مشکلات و ساماندهی موضوعات محلات گفت: مشارکت و همدلی شهروندان با مدیریت شهری در رتق و فتق امور جاری محلات به ویژه نگهداشت شهر می تواند علاوه بر آبادانی شهر، کاهش هزینه های اداره شهر را نیز به دنبال داشته باشد.

وی نقش گروه های دوام محلی در افزایش مشارکت شهروندان را مؤثر خواند و گفت: یکی از موضوعاتی که همواره از دغدغه های شهرهای بزرگ محسوب می شود، مدیریت در مواقع بحرانی و حوادث احتمالی است.

حسینی اضافه کرد: در این میان نقش گروه های دوام محلی در انجام اقداماتی که می تواند در کاهش حوادث احتمالی  نقش مؤثری داشته باشند ضروری و انکار ناپذیر است و ستاد مدیریت بحران منطقه لازم است در این خصوص تمهیدات لازم جهت تقویت گروه های دوام را صورت دهد.

شهردار منطقه چهار در ادامه با اشاره به دور دوم بازدیدهای میدانی از سطح محلات و تمرکز بر تقویت زیرساخت های شهری گفت: عدم توجه به نیازهای ضروری محلات در دوران قبلی مدیریت شهری، عامل اصلی عقب ماندگی و ایجاد شکاف بسیار زیاد بین منطقه چهار با مناطق غربی و شمالی تهران در توزیع سرانه ها شده است.

وی خاطر نشان کرد: در شانزدهمین هفته بازدید میدانی که از محله حکیمیه انجام شده است، 9 مصوبه به تصویب رسید که در مجموع 269 مورد در قالب مصوبات بازدیدهای میدانی دور دوم در دستور کار قرار خواهد گرفت.

حسینی تصریح کرد: رفع مشکلات ترافیکی معابر محلی و بزرگراهی، شناسایی و رفع مشکلات نقاط آبگیر، احیاء و رسیدگی به فضاهای بی دفاع شهری، ساماندهی وضعیت سراهای محلی و رفع مشکلات بافت های فرسوده ناپایدار از جمله مواردی است که در بازدیدهای میدانی از طریق شورایاران شناسایی و در دستور کار قرار گرفته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.