کد خبر: ۹۰۳۴۴
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوای کشور مطرح کرد
حسینی با اشاره به نامه مجلس برای تولید موتور گفت: اشتغال کلید واژه تولید جنس نامرغوب شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،وحید حسینی دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوای کشور در هفتمین همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا اظهار کرد: آلودگی هوا فقط مربوط به خودرو نیست، اما بخش مهمی از عوامل آلودگی است.
 
دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوای کشور با بیان اینکه وسایل حمل و نقل ۷۰ درصد آلودگی را شامل می‌شوند، گفت: آلودگی حاصل از این وسایل ۲.۸ میلیارد دلار خسارت اقتصادی به بار آورده است.
 
حسینی با بیان اینکه حد مجاز آلایندگی را هیأت وزیران تعیین می‌کنند، افزود: برای تعیین سطح آلایندگی فقط از اروپا کپی برداری می‌کنند و هیچ کشور دیگری را در دنیا مورد بررسی قرار نمی‌دهند.
 
وی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۶ حتی یک دستگاه موتورسیکلت کاربراتوری هم شماره گذاری نشده و ۱۰ هزار موتور سیکلت متوقف شدند، بیان کرد: شرکت‌های موتورسازی یک بنگاه اقتصادی هستند و هیچ‌گاه به فکر محیط زیست نیستند و چوب حاکمیت باید بالای سر خودروسازان وجود داشته باشد و اینکه انتظار داشته باشیم خودروسازان استاندارد‌های محیط زیستی را رعایت کنند امکان پذیر نیست، چون هزینه تولید آن‌ها بالا می‌رود.
 
دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوای کشور با تأکید بر اینکه حاکمیت باید ابزار‌های قانونی برای کنترل خودروسازان داشته باشد، اظهار کرد: چرا باید همیشه از اروپا کپی برداری کنیم در حالی که آن‌ها تجربه‌های شکست خورده فراوانی دارند که برای نمونه می‌توان به دیزلی کردن ۵۰ درصد ناوگان خودرویی آن‌ها اشاره کرد که الان پشیمان هستند.
 
حسینی با بیان اینکه مقامات دولتی برای ممنوعیت پلاک گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری ۲۷ ماه مذاکره کردند، تصریح کرد: تولیدکنندگان این موتور‌ها که سالانه ۴۰۰ هزار موتور تولید می‌کردند در آن سال ۷۰۰ هزار موتور تولید و شماره گذاری کردند و وقتی که مسئله ممنوعیت پلاک گذاری موتور‌های کاربراتوری مطرح شد از مجلس نامه آمد که برای رونق اشتغال باید تولید این موتور‌ها ادامه یابد و متأسفانه اشتغال تبدیل به کلید واژه جنس نامرغوب شده است و سوال این است که مگر نمی‌توان با تولید جنس مرغوب اشتغال به همراه آورد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.