کد خبر: ۹۰۳۰۸
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱
دلاوری در گفتگو با خبرنگار شهر فردا
مدیر برگزاری دومین نمایشگاه کار ایران با اشاره به برگزاری نمایشگاه برای جذب مهارتهای گوناگون در حوزه کسب و کار گفت: حدود 42 هزار رزومه در طی برگزاری نمایشگاه بین کارفرما و کارجویان رد و بدل شده است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،دلاوری مسئول برگزاری دومین نمایشگاه کار ایران در گفتگو با خبرنگار«شهر فردا»،در حاشیه برگزاری نمایشگاه کار که در بوستان گفتگو از 4 بهمن تا 6 بهمن برگزار شد، گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه بالا بردن سطح کیفیت کار یابی و ایجاد شغل و مهارت یابی برای کارجویان بوده و خوشبختانه نسبت به سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است.  
 
دلاوری پیرامون استقبال بازدید کنندگان از نمایشگاه کار اظهار داشت: روز اول 14 هزار روزمه در این نمایشگاه تبادل شد و همچنین روز دوم 28 هزار رزومه بین کارفرما و کارجویان تبادل شده است.  
وی در پاسخ به این سوال که استقبال از موسسات در این نمایشگاه چطور بود افزود: برآورد ما این است که رشدی 50 درصدی نسبت به سال قبل تعداد بازدید کننده بوده است و کیفیت شرکت کنندگان در این نمایشگاه در واقع به لحاظ تجربه کاری بر آورد این است که سه سال به صورت اورج بالاتر بوده نسبت به سال قبل و این نشان دهنده این است که نیروهایی که درجایی مشغول بوده اند و به دلیل تعدیل نیرو در حال حاضر بیکار هستند و در واقع اشخاصی مفید و متخصصی هم هستند این امکان فراهم شد تا بتوانند در این موسسات آنت و شکار شده و در سازمان هایشان ذخیره داشته باشند.  
 
مدیر برگزاری دومین نمایشگاه کار ایران تصریح کرد: درست است که تعدیل نیرو یک بعد منفی دارد ولی برای شرکت هایی که از بیرون به دنبال جذب نیرو هستند فرصتی بسیار مناسب است تا این نیروها جذب شود.  
 
دلاوری در ادامه در پاسخ به این سوال که هدف برگزاری این نمایشگاه فقط جذب نیروهای متخصص بوده یا خیر افزود: یک سری موقعیت های شغلی در فیلد کارآموزی هم بوده ولی در حد انتظار نبوده و با توجه به اینکه انتظار می رفت بعد کارآموزی پررنگ تر باشد ولی این اتفاق نیافتاده است و تلاش این است که تازه فارق التحصیلان یا رشته های سال آخر کارشناسی و کارشناسی ارشد بتوانند از این نمایشگاه بهره برند .  
 
وی ادامه داد:  هنوز به آن حد نرسیده ایم ولی برآورد این است که بین 30 تا 40 درصد بین شرکت هایی که انتخاب شده موقعیت شغلی بهتری برای این دسته از دانشجویان فراهم آید.  
 
مدیر برگزاری دومین نمایشگاه کسب و کار تاکید کرد: نگاه نمایشگاه کار این است که بر اساس مسئولیت های اجتماعی که بر روی دوش ما گذاشته است تنوع شغلی بیشتری داشته باشد با توجه به اینکه حوزه آی تی و آی سی تی بیشتر است توافق بر این شد که این فیدبک بهم خورده و فیلد های مهندسی دیگری مثل مکانیک و برق را بتوان پوشش داد تا زمانی که کارجو وارد نمایشگاه کار می شود صرفا بایک فیلد شغلی روبرو نشود.  
 
دلاوری با تاکید بر این که امسال این اتفاق مثبت بوده است یادآور شد: شرکت هایی که مالتی نشرال بوده و صنعتی هم هستند مثل گروه صنعتی بهشهر و یا پارس حیات در این نمایشگاه حضور داشتند، شرکتی در حوزه حمل و نقل مثل تیپاکس، حوزه دارویی ابیدی، اوبن دارو و آدرواطب ، شرکت های در حوزه صنایع غذایی مثل شکلات فرمند، سایه سمن (Sunich)که در پخش سن ایچ است،گروه صنعتی بهشهر در این نمایشگاه حضور داشتند.  
 
وی با اشاره به اینکه چطور می توان چنین شرکت هایی را با موسسات آموزش عالی همچون معین لینک و مرتبط کرد و تاثیر حضور این موسسات در چنین نمایشگاه هایی، تصریح کرد: مطمئنا تاثیر گذارو دراین دوره 5 موسسه آموزشی حضور داشتند و موسسه اندیشه آزاد معین که به صورت اختصاصی برای مجموعه تات هم انتخاب نیرو دارد حضورشان بسیار حائز اهمیت بود و حضور این موسسه در این نمایشگاه و ارتباط آنها با کارجویان بسیار مثبت برداشت می شود و کارجویان متوجه این موضوع باشند که یک مجموعه به صورت اختصاصی در حال انجام این کار است و به برند کارآفرمایی این مجموعه کمک فراوانی داشته و موسسات اینچنینی نیاز است که در چنین نمایشگاهی حضور داشته باشد و این اتفاق مثبتی است.   
 
مدیر برگزاری دومین نمایشگاه کسب و کار ادامه داد: حضور مداوم این موسسه کمک کند در سالهای آتی موسساتی قوی دیگری مثل این موسسه ترغیب به حضور در این نمایشگاه را داشته باشند.  
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .