کد خبر: ۹۰۳۰۱
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
سازمان هواشناسی کشور با هشدار نسبت به طغیان رودخانه‌ها به‌دلیل بارش‌های چند روز آینده از وقوع کولاک برف در ۱۵ استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،امروز با ورود سامانه بارشی به کشور از جنوب غرب و غرب افزایش ابر و بارش باران، برف و وزش شدید باد در این مناطق آغاز می‌شود که به‌تدریج با تقویت این سامانه بارشی گستره فعالیت آن به دامنه‌های زاگرس مرکزی، شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی کشیده می‌شود.
 
شدت بارش‌ها امروز برای استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان،‌ خوزستان، کردستان و چهارمحال بختیاری، آذربایجان غربی و شرقی خواهد بود. این سامانه فردا در کل نیمه غربی کشور و به‌صورت پراکنده در شمال شرق کشور فعال است، ضمن این‌که بیشینه بارش روز دوشنبه در استان‌های آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، تهران، همدان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، لرستان، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود. بارش‌ها در ارتفاعات و مناطق سردسیر به‌صورت برف و کولاک پیش‌بینی شده است.
 
در استان‌های واقع در جنوب غرب به‌صورت رگبار، رعد و برق و احتمال آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها پیش‌بینی شده است. همچنین فردا سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در خوزستان، تهران، البرز و قزوین، بارش باران و تگرگ در استان‌های  خوزستان، ایلام، بوشهر و فارس را خواهیم داشت.
 
با توجه به وزش باد شدید روز دوشنبه خیزش گرد و خاک در جنوب غرب کشور پیش‌بینی شده است.
 
روز دوشنبه با شمالی شدن جریان‌ها به‌روی دریای خزر، بارش در نیمه غربی سواحل آغاز و در گیلان تشدید می‌شود. سه‌شنبه گستره بارش‌ها بخش‌هایی از شمال شرق،‌ شرق، سواحل دریای خزر و جنوب را در برمی‌گیرد. این سامانه بارشی چهارشنبه به‌تدریج از نوار شرقی کشور خارج می‌شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.