کد خبر: ۹۰۰۱۴
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران:
به اعتقاد مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران هر چه شهرها توسعه یافته‌تر و پر جمعیت‌تر باشند نظم رنگی آنها کمتر است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،فرزین ضرغامی در همایش نقش رنگ در منظر شهری که در بوستان گفت‌وگو برگزار شد،‌گفت: یکی از مهمترین  جلوه‌های شهرها موضوع رنگ است. نمی‌شود جهانی عاری از رنگ را تصور کرد و اصلا جهان بدون رنگ وجود ندارد.
 
وی با بیان اینکه در محیط‌های شهری عناصر متحرک،‌نیمه متحرک و ثابت بسیاری وجود دارد،‌گفت: اگر چه در خیلی از شهرهای ایران به ویژه تهران این چینش رنگ بر اساس نظم و سازمان نیست هر چه شهرها توسعه‌یافته‌تر و پر  جمعیت‌تر باشند نظم رنگی آنها کمتر است.
 
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: وقتی در گذشته شهرها کندوکاو می‌کنیم می‌بینیم که در هر شهری یک رنگ غلبه دارد و به اصطلاح هر شهر یک پالت رنگی دارد و نکته این است که غلبه رنگ برگرفته از فرهنگ و تمدن شهرها است.
 
ضرغامی ادامه داد: به طوریکه رنگ‌های مختلف در نقاط متفاوت فرهنگ‌های مختلف دارد و هر کدام جایگاه و نشانه‌ای از یک نوع فرهنگ است.
 
وی اضافه کرد: با توسعه فناوری‌های نوین چه در صنعت رنگ‌سازی و چه در صنعت تولید و مصالح و نیز به دلیل توسعه ارتباطات و تعاملات فرهنگی اجتماعی و به دلیل رشد هر روزه مهاجرت‌های مختلف و توسعه شهرنشینی ساختار و هویت معنایی و بصری شهرها دچار اغتشاش شده است و اینجاست که می‌بینیم رنگ‌ها هم کارکردهای مختلفی پیدا می‌کنند.
 
به گفته ضرغامی،مثلاً‌در بزرگراه‌ها از لکه‌های بزرگ رنگی باید استفاده شود و در عوض در پیاده‌راه‌ها باید به جزئیات توجه شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اقدامات شهرداری تهران در راستای توسعه مسیرهای دوچرخه در پایتخت تقدیر کرد.
اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

فیل ها هم اکنون به یک جاذبه مهم تبدیل شده اند و بیش از 12 میلیون گردشگر که سالانه به تایلند سفر می کنند زمانی را نیز به تماشای آنان اختصاص می دهند.