کد خبر: ۹۰۰۱۴
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷
موسسه آموزش عالی اندیشه معین بررسی کرد
به اعتقاد مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران هر چه شهرها توسعه یافته‌تر و پر جمعیت‌تر باشند نظم رنگی آنها کمتر است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، به نقل از موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه معین، فرزین ضرغامی در همایش نقش رنگ در منظر شهری که در بوستان گفت‌وگو برگزار شد،‌گفت: یکی از مهمترین  جلوه‌های شهرها موضوع رنگ است. نمی‌شود جهانی عاری از رنگ را تصور کرد و اصلا جهان بدون رنگ وجود ندارد.
 
وی با بیان اینکه در محیط‌های شهری عناصر متحرک،‌نیمه متحرک و ثابت بسیاری وجود دارد،‌گفت: اگر چه در خیلی از شهرهای ایران به ویژه تهران این چینش رنگ بر اساس نظم و سازمان نیست هر چه شهرها توسعه‌یافته‌تر و پر  جمعیت‌تر باشند نظم رنگی آنها کمتر است.
 
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: وقتی در گذشته شهرها کندوکاو می‌کنیم می‌بینیم که در هر شهری یک رنگ غلبه دارد و به اصطلاح هر شهر یک پالت رنگی دارد و نکته این است که غلبه رنگ برگرفته از فرهنگ و تمدن شهرها است.
 
ضرغامی ادامه داد: به طوریکه رنگ‌های مختلف در نقاط متفاوت فرهنگ‌های مختلف دارد و هر کدام جایگاه و نشانه‌ای از یک نوع فرهنگ است.
 
وی اضافه کرد: با توسعه فناوری‌های نوین چه در صنعت رنگ‌سازی و چه در صنعت تولید و مصالح و نیز به دلیل توسعه ارتباطات و تعاملات فرهنگی اجتماعی و به دلیل رشد هر روزه مهاجرت‌های مختلف و توسعه شهرنشینی ساختار و هویت معنایی و بصری شهرها دچار اغتشاش شده است و اینجاست که می‌بینیم رنگ‌ها هم کارکردهای مختلفی پیدا می‌کنند.
 
به گفته ضرغامی،مثلاً‌در بزرگراه‌ها از لکه‌های بزرگ رنگی باید استفاده شود و در عوض در پیاده‌راه‌ها باید به جزئیات توجه شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.