کد خبر: ۸۹۹۶۲
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
مدیرکل ثبت احوال استان سمنان با اشاره به رتبه استان سمنان از نظر تعداد عمومی ازدواج‌ها خاطرنشان کرد: استان سمنان از نظر این شاخص در بین 31 استان در جایگاه 31 کشور قرار دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،قندالی با اشاره به رتبه استان سمنان از نظر تعداد ازدواج‌ها خاطرنشان کرد: استان سمنان از نظر این شاخص در بین 31 استان در جایگاه 31 کشور قرار دارد.
 
مدیرکل ثبت احوال استان سمنان به آمار ازدواج‌های ثبت شده در دفاتر این استان در 40 سال گذشته، اشاره و تصریح کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون 180 هزار و 373 واقعه ازدواج در استان ثبت رسمی شده است. همچنین از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون 17 هزار و 733 زوج در استان سمنان از هم جدا شدند.
 
این مدیر مسوول با بیان اینکه استان سمنان در بین 31 استان کشور از نظر میزان عمومی ولادت‌ها رتبه 27 کشور را دارد، اضافه کرد: استان از نظر میزان عمومی وفات ها نیز دارای رتبه 15 کشور قرار دارد.
 
وی از ثبت بالغ بر 425 هزار واقعه تولد در این استان در چهار دهه اخیر خبر داد و گفت: در همین بازه زمانی کمی کمتر از 240 هزار واقعه وفات در استان ثبت شده که 130 هزار واقعه آن مربوط به اسناد فوتی‌های ضربتی بوده است.
 
قندالی از ثبت وقایع چهارگانه تولد، مرگ، ازدواج و طلاق در ثبت احوال استان خبر داد و افزود: در حال حاضر 11 اداره و یک نمایندگی ثبت احوال در سراسر استان فعالیت دارند. هر خدمتی که در مرکز استان ارائه می‌شود در دورافتاده‌ترین ادارات و نمایندگی‌های ثبت‌احوال نیز ارائه می‌شود.
 
  مدیر کل ثبت احوال استان سمنان از درخواست 77.6 درصد مردم این استان برای صدور کارت هوشمند خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 417 هزار نفر در استان درخواست صدور کارت هوشمند داشتند که برای ۳۹۱ هزار نفر از آنها کارت هوشمند ملی صادر شد که تاکنون بیش از 388 هزار نفر از آنها توانستند کارت هوشمند ملی خود را دریافت کنند.
 
وی با بیان اینکه کارت هوشمند ملی برای افراد بالای 15 سال صادر می‌شود ادامه داد: در استان سمنان بیش از 538 هزار نفر از جمعیت بیش از 702 هزار نفری استان بالای 15 سال، سن دارند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.