کد خبر: ۸۹۶۹۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
عضو کمیسیون اقتصادی در گفتگو با شهرفردا خبرداد:
عضو کمیسیون اقتصادی گفت : تشخیص مصادیق ثروتمندی برای حذف سه دهک بالای جامعه در لایحه بودجه 98 به استانداری ها واگذار شده اما نظام توزیع یارانه در اختیار دولت است.
احمد انارکی محمدی ،عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با اشاره به ویژگی‌های بودجه ۹۸ گفت  تشخیص ثروتمندان و حذف دهک آنان به استانداری‌های استان ها سپرده شده  اما نظام کلی پرداخت یارانه در اختیار دولت است.
 وی در ادامه افزود: در بند الف تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۹۸ استانداران سراسر کشور مجاز شناخته شده اند با هماهنگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و بر اساس اطلاعات مندرج در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان برای حذف یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی جامعه اقدام کند.

 وی خاطرنشان کرد :استانداران و فرمانداری‌ها بر اساس اطلاعاتی که از  وضعیت اقتصادی خانوارهای خود در استانها مطلعند تشخیص دهک‌های بالای جامعه  را به عهده خواهند گرفت و حذف سه دهک بالا پس از تایید وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی صورت می گیرد.

وی تاکید کرد: در لایحه بودجه ۹۸ نظام کلی پرداخت یارانه‌ها همچنان در اختیار دولت بوده و اختیار به توزیع یارانه‌ها به استان‌ها داده نشده است.

 وی تاکید کرد :مصادیق افراد ثروتمند و تشخیص آنها به استانداری ها و فرمانداری ها واگذار شده که می‌تواند  منابع  صرفه‌جویی  شده حذف یارانه ثروتمندان به بخش‌های تولیدی و مولد و یا همچنین دهک‌های آسیب‌پذیر اختصاص پیدا کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

در پی بارندگی صبح امروز اهواز معابر شهر دچار آبگرفتگی شدند.
زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

بر اثر وقوع سیل اخیر در استان مازندران روستاهای شهر کیاکلا به شدت آسیب دیده و خانه‌های روستایی دچار خسارات جدی شده است.
آخرین اخبار