کد خبر: ۸۹۶۹۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
عضو کمیسیون اقتصادی در گفتگو با شهرفردا خبرداد:
عضو کمیسیون اقتصادی گفت : تشخیص مصادیق ثروتمندی برای حذف سه دهک بالای جامعه در لایحه بودجه 98 به استانداری ها واگذار شده اما نظام توزیع یارانه در اختیار دولت است.
احمد انارکی محمدی ،عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با اشاره به ویژگی‌های بودجه ۹۸ گفت  تشخیص ثروتمندان و حذف دهک آنان به استانداری‌های استان ها سپرده شده  اما نظام کلی پرداخت یارانه در اختیار دولت است.
 وی در ادامه افزود: در بند الف تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۹۸ استانداران سراسر کشور مجاز شناخته شده اند با هماهنگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و بر اساس اطلاعات مندرج در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان برای حذف یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی جامعه اقدام کند.

 وی خاطرنشان کرد :استانداران و فرمانداری‌ها بر اساس اطلاعاتی که از  وضعیت اقتصادی خانوارهای خود در استانها مطلعند تشخیص دهک‌های بالای جامعه  را به عهده خواهند گرفت و حذف سه دهک بالا پس از تایید وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی صورت می گیرد.

وی تاکید کرد: در لایحه بودجه ۹۸ نظام کلی پرداخت یارانه‌ها همچنان در اختیار دولت بوده و اختیار به توزیع یارانه‌ها به استان‌ها داده نشده است.

 وی تاکید کرد :مصادیق افراد ثروتمند و تشخیص آنها به استانداری ها و فرمانداری ها واگذار شده که می‌تواند  منابع  صرفه‌جویی  شده حذف یارانه ثروتمندان به بخش‌های تولیدی و مولد و یا همچنین دهک‌های آسیب‌پذیر اختصاص پیدا کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بساط گستری  درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

بساط گستری درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

محمدصادق زمانی مدیر حریم شهربانی شهرداری تهران پیرامون الگوی جهانی رفع سد معبر در ایران، گفت: خشونت در برخورد با بساط گستران رسم کشور ما نیست و ماموران به هنگام برخوردهای فیزیکی بساط گستران تنها در مقام دفاع بر می آیند.
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.