کد خبر: ۸۹۵۱۵
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای شهرداری مشهد خبر داد
مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای شهرداری مشهد گفت: در راستای کاهش ترافیک و آلودگی هوا برای ناوگان حمل و نقل بار درون شهری سه منطقه قرمز، زرد و سبز در شهر مشهد ایجاد شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین مختاری افزود: براساس این طرح، تردد در محدوده قرمز شهر که شامل محدوده مرکزی و معابر اطراف حرم مطهر امام رضا (ع) است تنها با اخذ مجوز از سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری مشهد امکانپذیر است.
وی اضافه کرد: تردد خودروهای سنگین و نیمه سنگین در محدوده زرد حدفاصل محدوده قرمز تا رینگ بزرگراهی از ساعت11 الی 15 و 18الی 22 ممنوع و تردد در محدوده سبز خارج از رینگ بزرگراهی از ساعت 18 الی 22 ممنوع و در بقیه ساعات به شرط داشتن مجوزهای تردد امکان پذیر است.
مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای شهرداری مشهد ادامه داد: سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای شهرداری مشهد با ایجاد زیرساخت‌های مناسب و لازم، برقراری زمان مجاز تردد خودروهای باری، جابه جایی و مکان‌یابی مناسب برای تاسیسات و تجهیزات مربوط به حمل بار در شهر و ساماندهی نرخ نامه و تعرفه حمل بار طی سال‌های اخیر گام‌های موثری در مدیریت ناوگان بار در سطح شهر مشهد برداشته است.
وی با بیان اینکه برای جلوگیری از ایجاد گره ترافیکی حین تخلیه و بارگیری و توقف وسایل نقلیه باری اقدام به ایجاد ایستگاه‌های تخلیه بار شده است، اظهار کرد: در این راستا تاکنون 70 ایستگاه تخلیه بار در سطح شهر مشهد احداث شده است.
مختاری ادامه داد: همچنین از ابتدای سال 94 تاکنون 5 توقفگاه ناوگان باری با ظرفیت1250 خودروی سنگین و 110 خودروی باری سبک در مساحتی بالغ بر 68000 متر مربع احداث و به بهره برداری رسیده است.
مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری مشهد گفت: یکی از مهم‌ترین عللی که موجب خرابی زودرس روسازی معابر و تحمیل خسارت به پل‌ها می‌گردد، اضافه‌بار انواع وسایل نقلیه باری نسبت به بار مجاز است،که دراین راستا با نظارت هر چه بیشتر از تخریب زیرساخت‌های شهری ناشی از اضافه بار وسایل نقلیه بار جلوگیری خواهد کرد.
وی ادامه داد: این سازمان همچنین در راستای نظارت بر ناوگان حمل و نقل بار درون شهری هم‌اکنون با 10خودروی بازرسی بر فعالیت‌های حوزه حمل و نقل بار نظارت می‌کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تنها جای یک تندیس خالی است

تنها جای یک تندیس خالی است

به گفته رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران مقبره تختی جایگاه خوبی دارد، و تنها جای یک تندیس در خارج از مزار وی خالی است.
نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی349هزارو 700تومان و دلار با ارزش 11 هزار و180تومان معامله شد.