کد خبر: ۸۹۵۱۱
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: امسال ۱۰۳میلیارد تومان اعتبار در قالب ۱۶طرح و ۳۰۰ پروژه صرف اجرای فعالیت‌های آب و خاک در این استان می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جعفر زربافتی اظهار داشت: بیشترین اعتبارات بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان صرف فعالیت های آب و خاک می شود.

وی با اشاره به شرایط خشکسالی حاکم بر سیستان و بلوچستان گفت: در راستای بهره‌گیری مناسب از آب موجود نگاه ویژه دولت معطوف به انجام پروژه‌های آب و خاک شده و اعتبارات ویژه‌ای به این امر اختصاص یافته است.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اجرای انواع سیستم های نوین آبیاری، مرمت و بازسازی قنوات، ساخت جاده های دسترسی به مزارع، تسطیح و یکپارچه سازی زمین های کشاورزی، ساخت کانال آبیاری عمومی و استخر های ذخیره آب را از عمده فعالیت‌ های در دست اجرا توسط این نهاد برشمرد.

وی با بیان اینکه برای اجرای سیستم های نوین آبیاری در سیستان و بلوچستان هیچ محدودیتی وجود ندارد، اظهار داشت: برای متقاضیان واجد شرایط بر اساس دستور العمل های موجود تا ۸۵ درصد هزینه های اجرایی آن از محل اعتبارات دولتی به طور بلاعوض تامین و پرداخت می شود.

زربافتی تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون هفت هزار هکتار از اراضی و باغات سیستان و بلوچستان در حال تجهیز به سیستم های آبیاری نوین است.

وی افزود: همچنین کار مطالعه بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار به انجام رسیده و آماده اجرای سیستم های آبیاری است.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: همچنین امسال بیش از ۱۵۰رشته قنات در استان در حال مرمت و بازسازی است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.