کد خبر: ۸۹۵۱۱
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: امسال ۱۰۳میلیارد تومان اعتبار در قالب ۱۶طرح و ۳۰۰ پروژه صرف اجرای فعالیت‌های آب و خاک در این استان می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جعفر زربافتی اظهار داشت: بیشترین اعتبارات بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان صرف فعالیت های آب و خاک می شود.

وی با اشاره به شرایط خشکسالی حاکم بر سیستان و بلوچستان گفت: در راستای بهره‌گیری مناسب از آب موجود نگاه ویژه دولت معطوف به انجام پروژه‌های آب و خاک شده و اعتبارات ویژه‌ای به این امر اختصاص یافته است.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اجرای انواع سیستم های نوین آبیاری، مرمت و بازسازی قنوات، ساخت جاده های دسترسی به مزارع، تسطیح و یکپارچه سازی زمین های کشاورزی، ساخت کانال آبیاری عمومی و استخر های ذخیره آب را از عمده فعالیت‌ های در دست اجرا توسط این نهاد برشمرد.

وی با بیان اینکه برای اجرای سیستم های نوین آبیاری در سیستان و بلوچستان هیچ محدودیتی وجود ندارد، اظهار داشت: برای متقاضیان واجد شرایط بر اساس دستور العمل های موجود تا ۸۵ درصد هزینه های اجرایی آن از محل اعتبارات دولتی به طور بلاعوض تامین و پرداخت می شود.

زربافتی تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون هفت هزار هکتار از اراضی و باغات سیستان و بلوچستان در حال تجهیز به سیستم های آبیاری نوین است.

وی افزود: همچنین کار مطالعه بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار به انجام رسیده و آماده اجرای سیستم های آبیاری است.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: همچنین امسال بیش از ۱۵۰رشته قنات در استان در حال مرمت و بازسازی است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تنها جای یک تندیس خالی است

تنها جای یک تندیس خالی است

به گفته رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران مقبره تختی جایگاه خوبی دارد، و تنها جای یک تندیس در خارج از مزار وی خالی است.
نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی349هزارو 700تومان و دلار با ارزش 11 هزار و180تومان معامله شد.