کد خبر: ۸۹۵۰۹
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
نهمین مورد اهدای عضو در استان طی هفته جاری انجام شد و با اهدای اعضای بدن مرد ۴۵ ساله مرگ مغزی شده، چندین بیمار جان دوباره گرفتند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اعضای بدن حسن زارعی که به علت خونریزی مغزی، مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده اش اهدا شد، حسن زارعی اهل شهرستان ارومیه و افسر نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که بر اثر خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود و در نهایت پس از تایید مرگ مغزی، با رضایت خانواده، اعضای بدن وی اهدا شد.

عملیات اهدای عضو در بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه انجام شد که طی آن، ۲ کلیه این بیمار مرگ مغزی شده در ارومیه به ۲ بیمار ۴۷ و ۴۰ ساله اهل ارومیه و خوی که در صف دریافت کلیه قرار داشتند، پیوند زده شد.

کبد این فرد نیز برای اهدا به بیمارستان شیراز و نسوج قلبی او برای پیوند به تهران ارسال شده است، نوجوان ۱۵ ساله، پسر ۲۷ ساله و دختر ۱۷ ساله مهابادی، بانوی ۳۷ ساله و دختر ۲۷ ساله و مرد ۳۸ ساله ارومیه ای و نوجوان ۱۶ ساله خویی از جمله افرادی بودند که طی سال جاری اعضای بدن آنها به بیش از ۳۰ بیمار در کشور اهدا شده است.

اعضای قابل اهدای فرد مرگ مغزی شامل قلب، ریه ها، کبد، روده، کلیه ها، لوزالمعده، پانکراس و برخی بافت های بدن از جمله پوست، تاندون، غضروف، استخوان، مغز استخوان، دریچه قلب و قرنیه است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تنها جای یک تندیس خالی است

تنها جای یک تندیس خالی است

به گفته رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران مقبره تختی جایگاه خوبی دارد، و تنها جای یک تندیس در خارج از مزار وی خالی است.
نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی349هزارو 700تومان و دلار با ارزش 11 هزار و180تومان معامله شد.