کد خبر: ۸۹۵۰۹
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
نهمین مورد اهدای عضو در استان طی هفته جاری انجام شد و با اهدای اعضای بدن مرد ۴۵ ساله مرگ مغزی شده، چندین بیمار جان دوباره گرفتند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اعضای بدن حسن زارعی که به علت خونریزی مغزی، مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده اش اهدا شد، حسن زارعی اهل شهرستان ارومیه و افسر نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که بر اثر خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود و در نهایت پس از تایید مرگ مغزی، با رضایت خانواده، اعضای بدن وی اهدا شد.

عملیات اهدای عضو در بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه انجام شد که طی آن، ۲ کلیه این بیمار مرگ مغزی شده در ارومیه به ۲ بیمار ۴۷ و ۴۰ ساله اهل ارومیه و خوی که در صف دریافت کلیه قرار داشتند، پیوند زده شد.

کبد این فرد نیز برای اهدا به بیمارستان شیراز و نسوج قلبی او برای پیوند به تهران ارسال شده است، نوجوان ۱۵ ساله، پسر ۲۷ ساله و دختر ۱۷ ساله مهابادی، بانوی ۳۷ ساله و دختر ۲۷ ساله و مرد ۳۸ ساله ارومیه ای و نوجوان ۱۶ ساله خویی از جمله افرادی بودند که طی سال جاری اعضای بدن آنها به بیش از ۳۰ بیمار در کشور اهدا شده است.

اعضای قابل اهدای فرد مرگ مغزی شامل قلب، ریه ها، کبد، روده، کلیه ها، لوزالمعده، پانکراس و برخی بافت های بدن از جمله پوست، تاندون، غضروف، استخوان، مغز استخوان، دریچه قلب و قرنیه است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.