کد خبر: ۸۹۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲
استاندار خراسان رضوی :
استاندار خراسان رضوی گفت: طرح انتقال آب از دریای عمان به استان را با جدیت دنبال می کنیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی رضا رزم حسینی در جمع خبرنگاران در استانداری خراسان رضوی اظهار کرد:یکی از جدی ترین چالش های استان و کشور موضوع آب است و یکی از دغدغه ها و توصیه های ریاست جمهوری در دولت به من نیز همین موضوع بود.

وی افزود:اجرای طرح همیاران آب، اصلاح سیستم آبیاری کشاورزی، طرح های نوین آبیاری، توسعه کشت های گلخانه ای از جمله مواردی است که همچنان باید دنبال شود.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد:موضوع انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران و استان های کرمان و یزدبسیار حائز اهمیت است و در این راستا طرح انتقال آب از دریای عمان به استان را با جدیت دنبال می کنیم.

وی گفت: در خصوص پروژه هایی مانند برقی کردن قطار مشهد - تهران، خط آهن مشهد - بجنورد  نیز می توان از ظرفیت فاینانس کشورهایی که با جمهوری اسلامی ایران مراودات مالی دارند، استفاده کرد.

رزم حسینی تصریح کرد:علاوه بر حمایت از سرمایه گذاران و کارآفرینان، توانمند سازی جوامع محلی به منظور ایجاد اشتغال و توسعه اقتصاد خانوار و شهر با رویکرد اقتصاد مقاومتی از جمله برنامه هایی  است که با جدیت دنبال می شود.

وی بیان کرد:ساماندهی حاشیه نشینی همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است و پروژه های خوبی از سوی شهرداری، دستگاه های اجرایی و سپاه امام رضا (ع) در این پهنه ها اجرایی شده و ما به عنوان دولت و حاکمیت نیز به این موضوع ورود جدی تری خواهیم داشت.

استاندار خراسان رضوی افزود: باید با استفاده از تمامی ظرفیت ها، ائمه جمعه، نمایندگان استان، نخبگان و افراد موثر در اجتماع، فرهنگ اقتصادی را ترویج کنیم و  اگر چه تحریم ها یکی از موانع جدی جذب سرمایه گذاری خارجی است اما می توان از همین منابع داخلی موجود پروژه ها را اجرایی کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تنها جای یک تندیس خالی است

تنها جای یک تندیس خالی است

به گفته رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران مقبره تختی جایگاه خوبی دارد، و تنها جای یک تندیس در خارج از مزار وی خالی است.
نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی349هزارو 700تومان و دلار با ارزش 11 هزار و180تومان معامله شد.