کد خبر: ۸۹۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲
استاندار خراسان رضوی :
استاندار خراسان رضوی گفت: طرح انتقال آب از دریای عمان به استان را با جدیت دنبال می کنیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی رضا رزم حسینی در جمع خبرنگاران در استانداری خراسان رضوی اظهار کرد:یکی از جدی ترین چالش های استان و کشور موضوع آب است و یکی از دغدغه ها و توصیه های ریاست جمهوری در دولت به من نیز همین موضوع بود.

وی افزود:اجرای طرح همیاران آب، اصلاح سیستم آبیاری کشاورزی، طرح های نوین آبیاری، توسعه کشت های گلخانه ای از جمله مواردی است که همچنان باید دنبال شود.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد:موضوع انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران و استان های کرمان و یزدبسیار حائز اهمیت است و در این راستا طرح انتقال آب از دریای عمان به استان را با جدیت دنبال می کنیم.

وی گفت: در خصوص پروژه هایی مانند برقی کردن قطار مشهد - تهران، خط آهن مشهد - بجنورد  نیز می توان از ظرفیت فاینانس کشورهایی که با جمهوری اسلامی ایران مراودات مالی دارند، استفاده کرد.

رزم حسینی تصریح کرد:علاوه بر حمایت از سرمایه گذاران و کارآفرینان، توانمند سازی جوامع محلی به منظور ایجاد اشتغال و توسعه اقتصاد خانوار و شهر با رویکرد اقتصاد مقاومتی از جمله برنامه هایی  است که با جدیت دنبال می شود.

وی بیان کرد:ساماندهی حاشیه نشینی همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است و پروژه های خوبی از سوی شهرداری، دستگاه های اجرایی و سپاه امام رضا (ع) در این پهنه ها اجرایی شده و ما به عنوان دولت و حاکمیت نیز به این موضوع ورود جدی تری خواهیم داشت.

استاندار خراسان رضوی افزود: باید با استفاده از تمامی ظرفیت ها، ائمه جمعه، نمایندگان استان، نخبگان و افراد موثر در اجتماع، فرهنگ اقتصادی را ترویج کنیم و  اگر چه تحریم ها یکی از موانع جدی جذب سرمایه گذاری خارجی است اما می توان از همین منابع داخلی موجود پروژه ها را اجرایی کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سناریوی دولت برای کنترل بازار مسکن با عرضه 400 هزار واحد مسکونی

سناریوی دولت برای کنترل بازار مسکن با عرضه 400 هزار واحد مسکونی

بدنبال افزایش 100درصدی قیمت مسکن ، دولت بنا دارد 400 هزار واحد مسکونی طی دو سال آینده با هدف کنترل بازار خرید و اجاره با مشارکت بخش خصوصی وارد بازار خواهد کرد.
حباب سکه کوچکتر شد

حباب سکه کوچکتر شد

با وجود ثبات قیمت های جهانی بازار طلا به تبعیت از ریزش نرخ دلار روند کاهشی خود را ادامه داد تا به تعبیر کشتی آرای حباب سکه در حال تخلیه گزارش شود.