کد خبر: ۸۹۴۹۸
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۲
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی:
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی گفت: ۳۵ اقامتگاه بوم‌گردی در استان فعال است و ۶۰ نفر نیز برای ایجاد اقامتگاه جدید درخواست داده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسن رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم در راستای رونق گردشگری به ویژه در مناطق روستایی ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی است که در سال‌های اخیر مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی بیان کرد: در حال حاضر در خراسان‌جنوبی و روستاهای هدف گردشگری این استان ۳۵ اقامتگاه بوم گردی وجود دارد که به گردشگران خدمت ارائه می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی ادامه داد: ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی مورد علاقه بسیاری از جوانان و افراد بومی مناطق مختلف خراسان‌جنوبی است به گونه‌ای که در حال حاضر ۶۰ نفر تقاضای مجوز ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی را داده‌اند.

رمضانی در زمینه فاصله بین اقامتگاه‌های بوم گردی گفت: فاصله بین کمپ‌های کویری حدأقل باید پنج کیلومتر باشد ولی در مورد اقامتگاه‌های بوم گردی فاصله خاصی در قوانین و آیین نامه‌ها ذکر نشده است.

وی یادآور شد: در نظر داریم  با توجه به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب‌اسلامی و ایام دهه فجر نیز تعدادی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی در خراسان‌جنوبی افتتاح شود که اطلاعات دقیق آن به اطلاع رسانه‌ها خواهد رسید.

رمضانی گفت: رشد و گسترش گردشگری بی‌شک نقش مهمی در رونق اقتصادی جوامع محلی دارد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تنها جای یک تندیس خالی است

تنها جای یک تندیس خالی است

به گفته رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران مقبره تختی جایگاه خوبی دارد، و تنها جای یک تندیس در خارج از مزار وی خالی است.
نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی349هزارو 700تومان و دلار با ارزش 11 هزار و180تومان معامله شد.