کد خبر: ۸۹۴۹۸
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۲
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی:
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی گفت: ۳۵ اقامتگاه بوم‌گردی در استان فعال است و ۶۰ نفر نیز برای ایجاد اقامتگاه جدید درخواست داده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسن رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم در راستای رونق گردشگری به ویژه در مناطق روستایی ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی است که در سال‌های اخیر مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی بیان کرد: در حال حاضر در خراسان‌جنوبی و روستاهای هدف گردشگری این استان ۳۵ اقامتگاه بوم گردی وجود دارد که به گردشگران خدمت ارائه می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی ادامه داد: ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی مورد علاقه بسیاری از جوانان و افراد بومی مناطق مختلف خراسان‌جنوبی است به گونه‌ای که در حال حاضر ۶۰ نفر تقاضای مجوز ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی را داده‌اند.

رمضانی در زمینه فاصله بین اقامتگاه‌های بوم گردی گفت: فاصله بین کمپ‌های کویری حدأقل باید پنج کیلومتر باشد ولی در مورد اقامتگاه‌های بوم گردی فاصله خاصی در قوانین و آیین نامه‌ها ذکر نشده است.

وی یادآور شد: در نظر داریم  با توجه به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب‌اسلامی و ایام دهه فجر نیز تعدادی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی در خراسان‌جنوبی افتتاح شود که اطلاعات دقیق آن به اطلاع رسانه‌ها خواهد رسید.

رمضانی گفت: رشد و گسترش گردشگری بی‌شک نقش مهمی در رونق اقتصادی جوامع محلی دارد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سناریوی دولت برای کنترل بازار مسکن با عرضه 400 هزار واحد مسکونی

سناریوی دولت برای کنترل بازار مسکن با عرضه 400 هزار واحد مسکونی

بدنبال افزایش 100درصدی قیمت مسکن ، دولت بنا دارد 400 هزار واحد مسکونی طی دو سال آینده با هدف کنترل بازار خرید و اجاره با مشارکت بخش خصوصی وارد بازار خواهد کرد.
حباب سکه کوچکتر شد

حباب سکه کوچکتر شد

با وجود ثبات قیمت های جهانی بازار طلا به تبعیت از ریزش نرخ دلار روند کاهشی خود را ادامه داد تا به تعبیر کشتی آرای حباب سکه در حال تخلیه گزارش شود.