کد خبر: ۸۹۴۹۸
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۲
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی:
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی گفت: ۳۵ اقامتگاه بوم‌گردی در استان فعال است و ۶۰ نفر نیز برای ایجاد اقامتگاه جدید درخواست داده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسن رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم در راستای رونق گردشگری به ویژه در مناطق روستایی ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی است که در سال‌های اخیر مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی بیان کرد: در حال حاضر در خراسان‌جنوبی و روستاهای هدف گردشگری این استان ۳۵ اقامتگاه بوم گردی وجود دارد که به گردشگران خدمت ارائه می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی ادامه داد: ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی مورد علاقه بسیاری از جوانان و افراد بومی مناطق مختلف خراسان‌جنوبی است به گونه‌ای که در حال حاضر ۶۰ نفر تقاضای مجوز ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی را داده‌اند.

رمضانی در زمینه فاصله بین اقامتگاه‌های بوم گردی گفت: فاصله بین کمپ‌های کویری حدأقل باید پنج کیلومتر باشد ولی در مورد اقامتگاه‌های بوم گردی فاصله خاصی در قوانین و آیین نامه‌ها ذکر نشده است.

وی یادآور شد: در نظر داریم  با توجه به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب‌اسلامی و ایام دهه فجر نیز تعدادی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی در خراسان‌جنوبی افتتاح شود که اطلاعات دقیق آن به اطلاع رسانه‌ها خواهد رسید.

رمضانی گفت: رشد و گسترش گردشگری بی‌شک نقش مهمی در رونق اقتصادی جوامع محلی دارد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.