کد خبر: ۸۹۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۴
مدیر تامین منابع مالی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در جلسه شورای اداری خبر داد
مدیر تامین منابع مالی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: تسویه 1418 میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری مشهد به بانک‌ها با استفاده از بند و تبصره 5 قانون بودجه کشور انجام شده و یا در حال انجام است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد عنبری در جلسه شورای اداری شهرداری اظهار داشت: بر اساس بند و تبصر 5 قانون بودجه کل کشور، شهرداری‌ها به عنوان یک نهاد عمومی امسال می‌توانستند از این قانون استفاده نمایند به شکلی که اگر شهرداری از دولت و دستگاه‌های دولتی طلبکار باشد و بعد در مقابل به بانکی بدهکار باشد و آن بانک هم به بانک مرکزی بدهکار باشد، شهرداری می‌تواند مطالباتش از دولت را با بدهی‌هایش با آن بانک تهاتر نماید.
وی افزود: تاکنون برای مبلغ یک هزار و 418 میلیارد تومان از بدهی‌هایمان به بانک‌ها و مطاباتمان از دولت، اسناد آماده و به تهران ارسال شده است که در حال رسیدگی است. بدهی شهرداری به بانک ملت به مبلغ 118 میلیارد تومان به صورت کامل تسویه شده است و بانک تجارت هم به مبلغ یک هزار و 300 میلیارد تومان اسنادش به تهران ارسال شده است و تا چند روز آینده تسویه خواهد شد.
عنبری ادامه داد: چون برای بانک شهر سهمیه‌ای از این قانون در نظر نگرفته بودند لذا براساس ماده 4 آیین‌نامه اجرایی همین قانون این بانک می‌تواند با تفاهم از سایر بانک‌ها کمک بگیرد لذا در حال بررسی هستیم تا با کمک سایر بانک‌ها بتوانیم بدهی به بانک شهر را نیز تا یک ماه آینده به طور کامل تسویه نماییم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سناریوی دولت برای کنترل بازار مسکن با عرضه 400 هزار واحد مسکونی

سناریوی دولت برای کنترل بازار مسکن با عرضه 400 هزار واحد مسکونی

بدنبال افزایش 100درصدی قیمت مسکن ، دولت بنا دارد 400 هزار واحد مسکونی طی دو سال آینده با هدف کنترل بازار خرید و اجاره با مشارکت بخش خصوصی وارد بازار خواهد کرد.
حباب سکه کوچکتر شد

حباب سکه کوچکتر شد

با وجود ثبات قیمت های جهانی بازار طلا به تبعیت از ریزش نرخ دلار روند کاهشی خود را ادامه داد تا به تعبیر کشتی آرای حباب سکه در حال تخلیه گزارش شود.