کد خبر: ۸۹۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۴
مدیر تامین منابع مالی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در جلسه شورای اداری خبر داد
مدیر تامین منابع مالی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: تسویه 1418 میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری مشهد به بانک‌ها با استفاده از بند و تبصره 5 قانون بودجه کشور انجام شده و یا در حال انجام است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد عنبری در جلسه شورای اداری شهرداری اظهار داشت: بر اساس بند و تبصر 5 قانون بودجه کل کشور، شهرداری‌ها به عنوان یک نهاد عمومی امسال می‌توانستند از این قانون استفاده نمایند به شکلی که اگر شهرداری از دولت و دستگاه‌های دولتی طلبکار باشد و بعد در مقابل به بانکی بدهکار باشد و آن بانک هم به بانک مرکزی بدهکار باشد، شهرداری می‌تواند مطالباتش از دولت را با بدهی‌هایش با آن بانک تهاتر نماید.
وی افزود: تاکنون برای مبلغ یک هزار و 418 میلیارد تومان از بدهی‌هایمان به بانک‌ها و مطاباتمان از دولت، اسناد آماده و به تهران ارسال شده است که در حال رسیدگی است. بدهی شهرداری به بانک ملت به مبلغ 118 میلیارد تومان به صورت کامل تسویه شده است و بانک تجارت هم به مبلغ یک هزار و 300 میلیارد تومان اسنادش به تهران ارسال شده است و تا چند روز آینده تسویه خواهد شد.
عنبری ادامه داد: چون برای بانک شهر سهمیه‌ای از این قانون در نظر نگرفته بودند لذا براساس ماده 4 آیین‌نامه اجرایی همین قانون این بانک می‌تواند با تفاهم از سایر بانک‌ها کمک بگیرد لذا در حال بررسی هستیم تا با کمک سایر بانک‌ها بتوانیم بدهی به بانک شهر را نیز تا یک ماه آینده به طور کامل تسویه نماییم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.