کد خبر: ۸۹۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱
نژادبهرام مطرح کرد
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: در لایحه جدید برج باغات سطح اشغال از ۳۰ درصد به ۱۵ درصد رسیده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،زهرا نژادبهرام عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه بیش از ۶ ماه بر روی لایحه برج باغ اقدامات کارشناسی دقیق انجام شده و اکنون این لایحه آماده است، اظهار کرد: این مطالعات با کارشناسی دقیق از طرف شهرداری و کمیته‌های ۳ گانه کمیسیون معماری و شهرسازی انجام شده است .

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه این لایحه نسبت به قبل تفاوت‌های زیادی پیدا کرده است، اظهار کرد: میزان سطح اشغال از ۳۰ درصد به ۱۵ درصد رسیده است.

وی تصریح کرد: پیش از این ۳۰ درصد سطح اشغال در ارتفاع داده می‌شد، ولی اکنون ارتفاع را در حد یک ساختمان دو طبقه محدود کرده‌ایم و اجازه ساخت یک طبقه زیرزمین را هم داده‌ایم و در مقابل فرصت ایجاد کاربری‌های جدید مانند کافه گالری، سالن پذیرایی و رستوران را به مالک ارائه کرده‌ایم.

این عضو شورای شهر پیرامون لایحه برج باغ و همچنین بکارگیری از بخش خصوصی در این حوزه اظهار کرد:ظرفیت بخش خصوصی همچون موسسات اقتصادی و تشکلهای مردمی علاوه بر اینکه از پشتوانه علمی برخوردارند نقشه راهی برای افزایش بهره وری و روند توسعه در کلانشهرها را می توانند ارائه کنند که این امر نیازمند بازنگری توسط اعضای شورا است. 

نژادبهرام خاطرنشان کرد: ساخت رستوران در محله مسکونی کار متعارفی نیست، اما به‌خاطر حفظ باغ، به عنوان یک امتیاز چنین مجوزی را به مالک داده‌ایم.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.