کد خبر: ۸۹۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱
نژادبهرام مطرح کرد
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: در لایحه جدید برج باغات سطح اشغال از ۳۰ درصد به ۱۵ درصد رسیده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،زهرا نژادبهرام عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه بیش از ۶ ماه بر روی لایحه برج باغ اقدامات کارشناسی دقیق انجام شده و اکنون این لایحه آماده است، اظهار کرد: این مطالعات با کارشناسی دقیق از طرف شهرداری و کمیته‌های ۳ گانه کمیسیون معماری و شهرسازی انجام شده است .

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه این لایحه نسبت به قبل تفاوت‌های زیادی پیدا کرده است، اظهار کرد: میزان سطح اشغال از ۳۰ درصد به ۱۵ درصد رسیده است.

وی تصریح کرد: پیش از این ۳۰ درصد سطح اشغال در ارتفاع داده می‌شد، ولی اکنون ارتفاع را در حد یک ساختمان دو طبقه محدود کرده‌ایم و اجازه ساخت یک طبقه زیرزمین را هم داده‌ایم و در مقابل فرصت ایجاد کاربری‌های جدید مانند کافه گالری، سالن پذیرایی و رستوران را به مالک ارائه کرده‌ایم.

این عضو شورای شهر پیرامون لایحه برج باغ و همچنین بکارگیری از بخش خصوصی در این حوزه اظهار کرد:ظرفیت بخش خصوصی همچون موسسات اقتصادی و تشکلهای مردمی علاوه بر اینکه از پشتوانه علمی برخوردارند نقشه راهی برای افزایش بهره وری و روند توسعه در کلانشهرها را می توانند ارائه کنند که این امر نیازمند بازنگری توسط اعضای شورا است. 

نژادبهرام خاطرنشان کرد: ساخت رستوران در محله مسکونی کار متعارفی نیست، اما به‌خاطر حفظ باغ، به عنوان یک امتیاز چنین مجوزی را به مالک داده‌ایم.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تنها جای یک تندیس خالی است

تنها جای یک تندیس خالی است

به گفته رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران مقبره تختی جایگاه خوبی دارد، و تنها جای یک تندیس در خارج از مزار وی خالی است.
نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی349هزارو 700تومان و دلار با ارزش 11 هزار و180تومان معامله شد.