کد خبر: ۸۹۳۵۰
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
حسین شهبازی خبر داد
حسین شهبازی گفت:در حال حاضر میانگین کیفیت هوای تهران ۱۲۱ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است، گفت: فردا (۱۸ دی) هم به دلیل افزایش غلظت آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق، هوای پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم خواهد بود.

حسین شهبازی افزود: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی امروز (۱۷ دی) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد بود و طی برخی ساعات به‌ویژه بعدازظهر کاهش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ها مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود تا صبح فردا (۱۸ دی) وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه‌های حساس قرار داشته باشد و در طول روز بر غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق به طور نسبی افزوده شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با افزایش تدریجی سرعت باد طی امروز (۱۷ دی) برای برخی ساعات وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی و شمال غربی انتظار می‌رود. هر چند این شرایط پابرجا نخواهد بود و از شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته می‌شود. 

به گفته شهبازی، فردا (۱۸ دی) به‌تدریج همراه با تغییر وضعیت جوی در بعدازظهر، برخی ساعات همراه با وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه خواهد بود. همچنین دما تا روز آینده روند کاهشی خواهد داشت و در برخی ساعات به دمای صفر درجه سانتیگراد می‌رسد.

وی افزود:در هوای ناسالم برای گروه‌های حساس که به رنگ نارنجی نشانه‌گذاری می‌شود، مقدار (AQI) بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ قرار می‌گیرد  و در نتیجه آن گروه‌های حساس اثرپذیری بیشتری از آلودگی هوا خواهند داشت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تنها جای یک تندیس خالی است

تنها جای یک تندیس خالی است

به گفته رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران مقبره تختی جایگاه خوبی دارد، و تنها جای یک تندیس در خارج از مزار وی خالی است.
نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

نرخ طلا و سکه امروز 22دی ماه

امروز در بازار طلای 18 عیار به ارزش گرمی349هزارو 700تومان و دلار با ارزش 11 هزار و180تومان معامله شد.